Meeskond:SuperSalajane: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Rkallas (talk | contribs)
No edit summary
Rkallas (talk | contribs)
 
(One intermediate revision by the same user not shown)
Line 91: Line 91:
Ostulistide arhiiv
Ostulistide arhiiv


==Meeskonna „Dogify” analüüsi retsentsioon==
=Meeskonna „Dogify” analüüsi retsensioon=


Mis saab siis, kui koer on kaduma läinud ja jalutaja on oma konto rakendusest kustutanud või pole esitanud õigeid andmeid konto loomisel?  
Mis saab siis, kui koer on kaduma läinud ja jalutaja on oma konto rakendusest kustutanud või pole esitanud õigeid andmeid konto loomisel?  

Latest revision as of 16:37, 4 November 2016

Super salajane C# projekt

Meeskond koosneb neljast liikmest: Sirle Maarja Allikas, Kaspar Kaal, Jaan Kastõgov ja Rahel Kangur. Projektijuhiks on Rahel Kangur.

Projekti kirjeldus

Idee on teha rakendus, mis sisaldaks endas poe nimekirja, kuhu on võimalik lisada ja kustutada aineid. See on kasulik, sest näiteks kui külmikus peaks piim otsa saama, siis on võimalik seda appi lisada. Kõigil kasutajatel, kes kuuluvad ühte gruppi, näevad, et piim on otsas, ja neil on võimalik piima poest osta ning see sealt nimekirjast ära kustutada.

Ideed seletab paremini see video: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.l

Projekti elluviimine

Kasutatav tehnoloogia: C#, Windows Presentation Foundation.

Meeskonna TFS: https://supersalajane.visualstudio.com


Analüüs Supersalajane

Meie rakenduse eesmärk

Rakendus „SuperSalajane” võiks teisisõnu ka nimetada ostunimekirjaks. Rakendus on saadaval nii androidil kui ka Windowsi arvutil.

Antud rakenduse eesmärk on teha ostlemine peresiseselt/grupisiseselt võimalikult mugavaks, sest täna üldiselt käiakse poodides, kas paberil kirjutatud ostulistidega või siis saadetakse sõnumeid või suheldakes läbi muude IM programmide.

See aga võib muutuda ebamugavaks, sest ostulisti vahele võivad sattuda ka emotikonid ja muu jutt, mis võib raskendada näiteks IM programmi kasutamist ostulistina.

Seega näeme, et meie idee lahendab selle probleemi kiiresti. Kõik ostulistid on ühes kohas koos.

Ostuliste saab ette planeerida, näiteks teha Sünnipäeva peo ostulisti juba nädalaid ette ja järjest lisada sinna erinevaid toiduained mida mõne retsepti puhul näiteks vaja läheb. Samas ka kui külaliste arv muutub, siis koguseid muuta jne.

Samuti saab ka luua ostulsite sama päeva jaoks. Ehk siis kui kodus on näha, et üks või teine toiduaine otsa saab, lisada kohe sinna listi kas enda või partneri jaoks, kes siis lähiajal poodi läheb.

Vahel on nii, et kui teine on poes, siis ununeb mõne toiduaine mainimine, aga antud rakendus võimaldab uuendada toidulisti ka siis, kui ollakse poes, mistõttu saab sinna kiirelt juurde lisada ka juhul kui midagi ununeb ja teine inimene näeb seda kohe oma ostulistist.

Veel võiks mainida, et antud rakendus on väga hea viis ka üles kirjutada toiduaineid, mida muuljuhul igapäev ei kasuta ja ei tarbi, seega võib-olla ei mäletakski, et antud toiduaine on kodust otsas. Nii kui kodus mõni toiduaine otsa saab, tuleb ainult telefon välja võtta või arvuti taha istuda ning lisada kohe toode ostulisti.

Seega, kokkuvõtvalt meie rakendus lihtsustab poes käimist.


Mida meie rakendusega teha saab

Iga isik, kes on meie rakenduses konto loonud, saab luua omale kasutajagrupi. Kasutajagruppe võib ühel kasutajal olla mitu ning tema ise võib kuuluda mitmesse kasutajagruppi.

Kasutajagruppi luues tuleb kasutajal sisestada grupile nimi, et eristada erinevaid gruppe. Kasutajagruppi liikmete lisamine käib läbi otsingu, ehk siis, selleks, et leida oma pereliige või soovitatav otsitud isik üles, tuleb sooritada kas kasutajanime põhine või eesnime põhine otsing. Kasutajagruppi saab lisada lõpmata arv isikuid (esialgu).

Kui kasutajagrupp on loodud ja liikmed lisatud, siis antud grupisiseselt on kõigil võimalik luua ostuliste. Ostulistil peab alati olema nimi, et eristada ostulisti teistest ostulistidest. Ostulisti toodete lisamine toimub läbi sisendi, mis pakub rippmenüü kaudu tooteid, mida listi lisada võiks. Samuti peab olema võimalik tootele lisada kogus.

See isik, kes on toote ostulisti lisanud, peab olema võimeline antud rida ka muutma ja/või kustutama. Ehk siis peab saama toodet muuta või kogust muuta või terve rea kustutada täielikult.

Kui antud toodet listi nimekirjas ei ole, siis on rakenduses võimalus käsitsi sisse trükkida antud toode otse andmebaasi. Andmebaas kontrollib, kas sellise nimega toode on juba sisestatud ja kui ei ole, siis lisab uue toote. See on koht kus tuleks mõelda, et inimene saaks võimalikult vähe üldse midagi sisse trükkida. Kui tuleme parema lahenduseni antud vallas, siis muudame.

Ostulisti toote lisades kuvatakse ka antud ostulisti toode ja kogus ning selle taga „OK“ nupp. Ehk siis sellel isikul, kes parasjagu poodi läheb, oleks lihtne antud rakenduses määrata ära, et antud toode on asetatud ostukorvi. Iga „OK“ vajutamisega muutub ostulistis antud rida nähtamatuks listi vaates.

Kui kõik tooted on listist ostukorvi lisatud on alles ainult üks nupp, milleks on „Kinnita“. Sellega salvestub antud ostulist arhiivi, et alati oleks võimalik antud ostulisti uuesti vaadata.


Meie rakenduse problemaatilisemad kohad

Meie rakenduses on mitmeid problemaatilisi kohti, mida hetkel ette näeme. Üks nendest on kindlasti turvalisus. Sest ideaalis me tahaksime, et antud rakendus oleks kogu aeg pärast registreerides sisse logitud. See aga eeldaks mingisugust faili, mis kasutaks koguaeg kasutajanime ja parooli, mida aga on telefonist suhteliselt lihtne kätte saada.

Teine on loogika, mismoodi ja kui tihti toimub serveri vaheline liikumine. Kas peaks toimuma ainutl üks kord kui loetakse antud ostulist lahti või peaks olema serverilt küsimine iga teatud aja tagant.

Kolmas mida ette näeme on see, et sel momendil kui inimesel on võimalik otse andmebaasi toote lisamine, sel juhul on tegelikult juba tõenäosus, et mõnede toodete nimedeks saavad „osdjsoifjo“ jms lisad, mis hakkaks segama meie rakenduse tööd.

Seega tuleb jooksvalt parim lahendus välja mõelda töö käigus.


Rakenduse funktsionaalsuse nimekiri

Must have:

Registreerimine Sisse logimine Kliendigrupi loomine Kliendigrupi kustutamine Kliendigrupi liikmete lisamine Kliendigrupi liikmete kustutamine Kliendigruppi ostulisti lisamine Kliendigrupi ostulisti kustutamine Ostulisti toodete lisamine Ostulisti toodete kustutamine Ostulisti toodete muutmine Ostulisti toodete kuvamine


Nice to have:

suhtlemisvõimalus läbi rakenduse Kliendigruppide arhiiv Ostulistide arhiiv

Meeskonna „Dogify” analüüsi retsensioon

Mis saab siis, kui koer on kaduma läinud ja jalutaja on oma konto rakendusest kustutanud või pole esitanud õigeid andmeid konto loomisel?

Meeskonna „Dogify” idee on väga huvitav, kuid analüüsis ei ole erinevaid situatsioone kirjeldatud, mistõttu võib tunduda, et tegu on pigem projekti tutvustava tekstiga. Lõpus olevad „must to have” ja „nice to have” funktsionaalsuste nimekirjad on üpriski head kirjeldamaks, mida tegelikult selle rakenduse koostamisel vaja teha on, kuigi eelviimane ja viimane fuktsionaalsus „must to have” nimekirjast võiks pigem kuuluda „nice to have” nimekirja. Lisaks tekib küsimus viimase „must to have” funktsionaalsuse(„Kasutajal on võimalik anda tagasisidet rakenduse tegijatele”) kohta, et kas see üldse kasutajatele vajalik oleks ja kuidas milliste tehnoloogiliste võtete abil seda realiseeritaks, sest tegelikult kui rakendus ei tööta või selle töös esineb tõrkeid, siis peaks ju kontakt või helper kuskil olemas olema, kuhu poole pöörduda aga see ei peaks käima rakenduse enda kaudu(eriti kui rakendus ei tööta).

Kentsakaks teeb analüüsi veel see, et seda alustati järgenavate lausetega: „Käesolevas analüüsis tähistame “jalutajat” inimeseks, kes on registreerinud end appis koertega jalutajaks. “Hoidjat” inimest, kes on registreerinud end appis koerte hoidjaks. “Otsijat”, kes on ennast registreerinud teenuse otsijaks.”, kuigi sobilikum algus oleks olnud alates teisest lõigust, et anda lugejale ülevaade projektist üldiselt ja alles siis detaile kirjeldada.

Lisaks pole kirjeldatud kelle kanda jäävad kahjud kui need peaksid tekkima ning mis saab siis kui omanik mingil põhjusel(nt. jääb selle aja sees, kui tema koer teenusepakkuja käes on, auto alla ja sureb ära) ei saa koerale lepitud kohta järgi tulla. Ning samuti tahaks küsida kuidas teenuseostja teenusepakkujale teenuse eest tasub, kas makstakse sularahas või on rakendusel mingisugune maksevõimalus – seda pole analüüsis kirjeldatud.

Üldiselt on analüüs hästi kirjutatud ja idee hea - muidugi hea variant nendele, kes peavad pikemale reisile minema, kuhu ei saa koeri kaasa võtta. Inimene, kes omab koera, kindlasti mõtleks „Dogify” meeskonna rakenduse kasutamise peale.