Talk:Unnamed Team: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
(Created page with "== Retsensioonid meeskond RK poolt == === Veebirakendus === Registreerimisel pole peale e-maili kontrolli mitte mingisugust tagasisidet kui midagi valest läheb, seetõttu on...")
 
(No difference)

Latest revision as of 19:54, 14 June 2017

Retsensioonid meeskond RK poolt

Veebirakendus

Registreerimisel pole peale e-maili kontrolli mitte mingisugust tagasisidet kui midagi valest läheb, seetõttu on keeruline aru saada kas registreerimisel õnnestus või jäi midagi katki. Sisselogimisega seda viga ei ole, ebaõnnestumise korral tagastatakse veateade. Mängu võtme lisamisel, kui loodud olem ei läbi valideerimist siis kuvatakse kasutajale veebiteenuse stacktrace. Kui kohe õigesti sisestada toimivad asjad korralikult, saab lisada uusi ja eemaldada olemasolevaid võtmeid. Uue mängu sisestamisel lubatakse submittida tühi vorm ja selle põhjal luuakse ka mäng, milles on kõik infoväljad tühjad. Õigesti sisestada mulle mängu ei õnnestunudki kuna veateated puudusid ja ma ei saanud aru mida ma vormi täites valesti tegin. Otsingud toimivad korralikult ja väga kiiresti. Rakenduse struktuur tundub loogiline ja arusaadav. Eraldi on jaotatud kontrollerid, teenused ja vaated ja sellest piisab hetkel projektis olevate failide koguse puhul. Kui rakendus peaks suuremaks minema, siis ilmselt peaks struktuuri natuke ümber tegema. Javascriptis on funktsioonide nimetus väga hea, nimest on koheselt aru mida antud funktsioon tegema peaks, sama käib ka muutujate nimetamise kohta. CSS failis oli kasutamata stiilid, vähemalt mina ei suutnud nende kasutamist rakendusest leida, üheks neist näiteks „dropdown-content“. Vaadetes on ilusti ära kasutatud angulari bindimist. Rakenduses on ka ära kasutatud jqueryt mingil põhjusel ning bootstrap’i disainimise jaoks. Need on rakendusse võetud kusagilt teiselt veebilehelt ja mitte rakendusega kaasas, mina eelistaksin, et rakenduses olevad scriptid ja css-id on ikka rakenduses endaga kaasas.

Veebiteenus

Rakendus on enamjaolt loogiliselt üles ehitatud, loodud eraldi projektid vastavate rakenduse osade jaoks. Mõni asi oli valesse kohta sattunud, nagu FavouriteService hoopis Service interface’i alla, lisaks peaks ära mainima , et on loodud eraldi projekt interface’de jaoks kuid sinna alla pole koondatud teenuste interface’d. Loodud on baasklass teenuste jaoks, kuid seda kasutatakse vaid pooltes teenustes. Rakendusse on loodud korralikult repositooriumid iga olemi jaoks, kuid enamus on neist tühjad custom päringuid ei koostata. Domeeni mudelitel võiks olla natuke rohkem annotatsioone ja kohati on nendes olevaid piiranguid liialt kasutatud. Näiteks SystemRequirements-is Os maksimaalne pikkus on pandud 20 tähemärki kuigi ühe suvalise mängu vaadates Steamist on operatsioonisüsteemi väljal: „Windows 7/8/10 (64-bit)“ mis on juba rohkem kui piirangus. GameCdKey-s kasutatakse arusaamatul põhjusel Boolean väärtust tavalise bool’i asemel. Veebiteenuses on kaasas millegipärast üle 40 tuhande isiku nime json-i formaadis. Kontrollerites kasutakse ära erinevaid http meetodeid (post, delete, get) ja autoriseerimise annotatsioone.