User:Msenipal: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 47: | Line 47: | ||
Y - 28 punkti | Y - 28 punkti | ||
Semestris tuleb kokku saada minimaalselt 27 EAP-d. Ehk ühe õppeaasta jooksul tuleb saada kokku 54 EAP-d. Seega 27+28=55 | Semestris tuleb kokku saada minimaalselt 27 EAP-d. Ehk ühe õppeaasta jooksul tuleb saada kokku 54 EAP-d. Seega 27+28=55. Sellel tudengil ei tekiks õppekulusid. | ||
=Viited= | =Viited= |
Revision as of 10:18, 20 October 2014
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Mirko Senipalu
Esitamise kuupäev: 22. oktoober 2014
Essee
Üks esimesi loenguid, milles osalesin tulles IT Kolledžisse oli aine nimega Õpingukorraldus ja erialatutvustus. Tulles otse gümnaasiumist ülikooli ei teadnud ma veel sellel hetkel, mida täpsemalt oodata ning sellel põhjusel ei seadnud ma oma ootusi väga kõrgeks. Praegusel hetkel võin rõõmuga tõdeda, et mu ootused kooli said ületatud ning see aine on lisanud veelgi huvi juurde IT valdkonna vastu, kuna igal neljapäeva hommikul sain kuulata oma eriala spetsialiste rääkimas tööst, mis tundub mulle keeruline, kuid on nende jaoks igapäevane. Iga esineja oli omamoodi erinev ja see on ka loomulik, kuna igal inimesel on erinevad kogemused ja harjumused publiku ees esinemise suhtes. Mõni esineja toetus rohkem oma märgete ning slaidide peale ning mõni esineja otsustas rohkem improviseerida. Mõlemad esinemisviisid sobisid mulle väga hästi ning miinuseid on väga raske välja tuua.
Esimene loeng toimus juba 27. augustil ning sellel hetkel oli väga suur osa õppetööst minu jaoks segane, kuid selle esimese loengu eesmärk oligi meile tutvustada IT Kolledži õppetööd ning sisekorda. Selles loengus esinesid Inga Vau, Margus Ernits ja Merle Varendi. Peamine, mis mulle sellest loengust meelde jäi on seotud õppimisega ning kõikidel tudengitel soovitati tekkivate küsimuste korral pöörduda kas mõne õppejõu poole või õppeosakonda. Peamiselt julgustati kõiki tudengeid suhtlema erinevate inimestega ning soovitati mitte karta õppejõududega suhtlemist ning küsimuste esitamist. Peale seda loengut tundsin ennast veidi enesekindlamalt, kuna väga suur osa küsimusi, mis olid mul endal tekkinud, vastati selle pooleteise tunni jooksul ära ning võisin sellest loengust lahkuda teadmisega, et edasiste küsimuste tekkimisel leidub kooli peale piisavalt palju inimesi, kelle poole pöörduda.
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus B
Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?
Vastus
Õigus arvestus uuesti sooritada kehtib üliõpilasel kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani. [1] Nii korduseksami kui ka -arvestuse puhul on vajalik enda registreerimine õppeosakonnas. [2] Kordussooritusele saab end registreerida ÕIS-i avalehel valikutes "Minu Asjad" ning seda peab tegema hiljemalt 2 tööpäeva enne sooritust. Kordussoorituse aja määrab õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga. Riigieelarvelisel(RE) kohal olevale üliõpilasele on kordussooritus tasuta [3], riigieelarvevälisel(REV) kohal olevale üliõpilasele on kordussoorituse maksumuseks õppeteenuste tasumäärade nimekirja kohaselt 20 eurot. [4]
Küsimus 5
Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?
Vastus
Vajaduspõhist õppetoetust saab tudeng, kes vastab kõigile kolmele alljärgnevale tingimusele: [5]
• … kes on kõrgkooli sisse astunud 2013/14. õa või hiljem;
• … kelle perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 299 eurot.
• … kes õpib täiskoormusega ja täidab õppekava nõudeid täies mahus (100%), kusjuures õppe mahu arvestus on semestrite lõikes kumulatiivne. Esimesel semestril õppetoetuse taotlemisel on piisav ainult täiskoormuse nõude täitmine. Perekonna keskmine sissetulek arvutatakse õppetoetuse taotlemise õppeaastale eelnenud kalendriaasta tulumaksuga maksustatava tulu alusel (tulumaksuseaduse § 12 alusel). [6]
Ülesanne
Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAPd ja teise semestri lõpuks Y EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus on teie üliõpilaskoodi eelviimane number ja Y üliõpilaskoodi viimane number.
Vastus
X - 27 punkti
Y - 28 punkti
Semestris tuleb kokku saada minimaalselt 27 EAP-d. Ehk ühe õppeaasta jooksul tuleb saada kokku 54 EAP-d. Seega 27+28=55. Sellel tudengil ei tekiks õppekulusid.
Viited
[1] http://www.itcollege.ee/tudengile/oppetoo/oppekorraldus-eeskiri/ punkt 5.4.4.
[2] http://www.itcollege.ee/tudengile/oppetoo/oppekorraldus-eeskiri/ punkt 5.2.8.
[3] http://www.itcollege.ee/tudengile/oppetoo/oppekorraldus-eeskiri/ punkt 5.2.7.
[4] http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/ punkt 5
[5] http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/vajaduspohine-oppetoetus/ punkt 1
[6] http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/vajaduspohine-oppetoetus/ punkt 5