Meeskond: ktreikel-analyysid: Difference between revisions
(One intermediate revision by the same user not shown) | |||
Line 18: | Line 18: | ||
Rühma GlobalLite projektiks oli koostada mäng, mis kooseneb omakorda mängudest, ehk minigamedest. Visuaalne pool oli üllatavalt hea, taustamuusika oli samuti väga kaasahaarav, kahjuks suutsin kõigest 150 punkti saavutada.Mängu oli lihtne käima saada, double click exe failil ja juba avaneski konfiguratsiooni fail, kus on põhiline olemas screen reso neljale mõõtmele, window mode, graphics quality ning monitoride selection. | Rühma GlobalLite projektiks oli koostada mäng, mis kooseneb omakorda mängudest, ehk minigamedest. Visuaalne pool oli üllatavalt hea, taustamuusika oli samuti väga kaasahaarav, kahjuks suutsin kõigest 150 punkti saavutada.Mängu oli lihtne käima saada, double click exe failil ja juba avaneski konfiguratsiooni fail, kus on põhiline olemas screen reso neljale mõõtmele, window mode, graphics quality ning monitoride selection. | ||
Analüüsi antud prototüübile on pisut keeruline kirjutada, sest näha oli ainult välimist külge. Koodi lugeda kahjuks ei saa, sest kood on kirjutatud Unity keskkonnas. Mäng jookseb sujuvalt ning ei ole üksluine, pidades just silmas erinevaid gamemodesid. | Analüüsi antud prototüübile on pisut keeruline kirjutada, sest näha oli ainult välimist külge. Koodi lugeda kahjuks ei saa, sest kood on kirjutatud Unity keskkonnas. Mäng jookseb sujuvalt ning ei ole üksluine, pidades just silmas erinevaid gamemodesid. | ||
=== Retsensioon meeskonnale KTM Development lõpptootele === | |||
Meeskond KTM Development arendas grupitöö haldus programmi, mis on väga tore eriti siis kui ise sellsit projekti grupitööna teostada. Progrmmia avades tuli endale luua kasutaja, et edasi tegutseda. KAsutajat sai luua veatult. Sisselogides avanes võimalus grupitöö loomiseks, mis ongi antud rakenduse peamine mõte. Rakendus on loodud WPF-is, viisakalt on jaotatud vaatemudelid, mudelid, serviced erinvetasse kaustadesse, ehk koodist on hea ülevaade. Meetodid on loogilises järjestuses ja hästi dokumenteeritud. Eraldi on loodud veel DAL ja BLL kihid. DAL-is tegeletakse dbcontexti loomisega, tundub et on kasutatud code first migrationeid EF-i abil, mis on mõistlik, sest nii koostatakse mudelitest andmebaasi tabelid. BLL-is hoitakse äriloogikat, seal asuvad seviced, erinevad andmetöötlus meetodid, peamiselt andmebaasi päringud. Samuti hea praktika, hoida äriloogika eraldi kihis, sest nii on lihtsam teha parandusi ja kood on paremini loetav. Üldiselt jäi hea mulje, sest kõik töötab ja kood on kirjutatud kasutades MVVC patternit ja on eraldi kihid, mis jätab hea üldmulje koodist. |
Latest revision as of 11:16, 30 January 2016
Analüüsid
Retsensiooni analüüs meeskonnale IncMan
Meeskonna IncMan projekti põhimõtteks on luua intsidentide haldamis rakendus. Töö mõte seiseneb selles, et inimesed kes antud rakendust kasutavad saavad oma ülesanded, mured jms kirja panna ning neid vaikselt lahendama hakata. Mõte on isenesest hea, sest olen isegi aegajalt millestki sarnasest puudust tundnud. Kolledži õpilastel ikka aegajalt ununevad taskid või üritused ära ja kui neid kirja kuskile panna, siis võib-olla püsivad need ka parmeini meeles. Huvitav mõte on intsidentide lahendmise põhjal luua statistikat. Selline statistika võiks justkui arendada inimest. Hea on ka see, et rakendus on kihiti ära jaotatud, mis teeb koodi lugemise ja paranduste muutmise lihtsamaks, võibolla ka rakenduse töö on kiirem.
Arusaamatuks jääb administraatori roll antud rakenduse puhul, miks mitte ei võiks iga kasutaja ennast ise regada, milleks on vaja et just admin või "ülem" seda teeb. Arusaadav oleks, et adminil on õigused logide lugemiseks, muutuste tegemiseks ja kasutajada blokeerimiseks. Arusaamatuks jääb ka see, et mille põhjal tehakse statistikat. Kas võetakse timestamp intsidendi loomise ja intsi- dendi valmis märkmise hetkest?
Üldiselt tundub, et tegemist on liiga heavyweight rakendusega, rakendus võiks töötada juskui tausta protsessina ala et on mingi kast ekraanil koguaeg, mida saab siis vastavalt vajadusele editida.
Prototüübi retsensioon meeskonnale GlobalElite
Rühma GlobalLite projektiks oli koostada mäng, mis kooseneb omakorda mängudest, ehk minigamedest. Visuaalne pool oli üllatavalt hea, taustamuusika oli samuti väga kaasahaarav, kahjuks suutsin kõigest 150 punkti saavutada.Mängu oli lihtne käima saada, double click exe failil ja juba avaneski konfiguratsiooni fail, kus on põhiline olemas screen reso neljale mõõtmele, window mode, graphics quality ning monitoride selection. Analüüsi antud prototüübile on pisut keeruline kirjutada, sest näha oli ainult välimist külge. Koodi lugeda kahjuks ei saa, sest kood on kirjutatud Unity keskkonnas. Mäng jookseb sujuvalt ning ei ole üksluine, pidades just silmas erinevaid gamemodesid.
Retsensioon meeskonnale KTM Development lõpptootele
Meeskond KTM Development arendas grupitöö haldus programmi, mis on väga tore eriti siis kui ise sellsit projekti grupitööna teostada. Progrmmia avades tuli endale luua kasutaja, et edasi tegutseda. KAsutajat sai luua veatult. Sisselogides avanes võimalus grupitöö loomiseks, mis ongi antud rakenduse peamine mõte. Rakendus on loodud WPF-is, viisakalt on jaotatud vaatemudelid, mudelid, serviced erinvetasse kaustadesse, ehk koodist on hea ülevaade. Meetodid on loogilises järjestuses ja hästi dokumenteeritud. Eraldi on loodud veel DAL ja BLL kihid. DAL-is tegeletakse dbcontexti loomisega, tundub et on kasutatud code first migrationeid EF-i abil, mis on mõistlik, sest nii koostatakse mudelitest andmebaasi tabelid. BLL-is hoitakse äriloogikat, seal asuvad seviced, erinevad andmetöötlus meetodid, peamiselt andmebaasi päringud. Samuti hea praktika, hoida äriloogika eraldi kihis, sest nii on lihtsam teha parandusi ja kood on paremini loetav. Üldiselt jäi hea mulje, sest kõik töötab ja kood on kirjutatud kasutades MVVC patternit ja on eraldi kihid, mis jätab hea üldmulje koodist.