Talk:Meeskond "Hype": Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Svaisma (talk | contribs)
No edit summary
Skuusik (talk | contribs)
No edit summary
 
(20 intermediate revisions by 15 users not shown)
Line 1: Line 1:
'''Idee:'''
Tundub jälgivat vanade heade platformerite stiili - hüppa kuni sured.
'''Mängitavus'''
Mäng algab...wow! Graafika on lahe ja tundub et kohe tuleb miljonimäng! Mäng hakkab pihta, hüppad, hüppad...hüppad, kukud, hüppad, hüppad, platformi pole lähedal...saad surma. Selline mulje mängust jäigi. Miks tekivad vahepeal platvormid liiga kaugele? Oleks võinud ju mingid pathfindingu algoritmi panna neid looma nii et ülevalt tekkivad platvormid tehakse selliselt et mõni olemasolev platvorm võimaldaks uue peale hüpata. Praegu tundub et on pandud mingi random tihedusega platvorme tekitama ja jäädud sellise muutuja peale mis töötab 95% ajast. Vastased puuduvad ja mäng raskemaks ka ei lähe. Highscore ka puudub, mida ma seal niisama hüppan siis :P
'''Teostus'''
Kui mängul kogu graafika maha kiskuda jääb alles ainult ekraan kus on liikuvad ristkülikud. Üks neist suudab nuppudele reageerida  ja teised liiguvad ülevalt alla. Tundub veidi algeline 4a inimese mängu kohta. Vaadates et githubi repos on koodi commitinud AINULT ÜKS INIMENE, siis võin ennast parandada et ühe inimese mängu kohta on see päris hea mäng...mis sai ülejäänud kolmest, sorry kahest(üks tegi *Wikit*), tegijast?
Veidi liikuvat graafikat oleks võinud kah panna - rotipoiss võiks näiteks põlvedest veidi kõverduda kui hüppab ja maandub, väga lihtne teha ja annaks mängule kõvasti "elu" juurde.
'''Kood'''
Kiitus! Kood on väga hea, koherentne, jälgib ühte stiili ja piisavalt kommenteeritud. Ei jäänud midagi halba silma, ausalt :)
'''Kokkuvõte'''
Mäng on hästi tehtud kuid puudub pinge. Meeskonnas neli meest, mäng oleks võinud mitmekülgsem olla. Üks mees tegi Wikit - oleks siis vähemalt suur ja lahe wikileht, aga teil on infot seal küll väga vähe...just arenduse kohapealt. :P
Tundub et msokk tegi mängu [https://github.com/msokk/Hype/contributors üksi], kiitus sulle, kena mäng :)
/*Meil kadus commiterite logi ära privaatset SVNist GitHubi kolimisel, sellepärast jääb mulje et kõik commitid on minu omad*/
Tanel Liiv D22
--------------------------
Mängust:<br \>
Mängust:<br \>
Mäng on hasartne, ise mänginud seda juba mitmeid kordi, see tähendab seda, et tahaksin ka oma tulemusi jälgida. Taas pean tõdema, et oluline komponent Highscore on puudu. See lihtsalt rikub ära kõik. Graafika on mängus väga võluv, ning kiitused, et need pildid kellegi kausta format C'd ootama ei jäänud. Mängul oli ka bugine fullscreen mode mille valmimisel saavutaks mäng uue taseme ja oleks pikemalt mängitav. Kindlasti saab mängule palju ideid juurde progeda, aga muidu tundub suhteliselt üksluine mäng, kuid sobib hästi ajaviiteks.
Mäng on hasartne, ise mänginud seda juba mitmeid kordi, see tähendab seda, et tahaksin ka oma tulemusi jälgida. Taas pean tõdema, et oluline komponent Highscore on puudu. See lihtsalt rikub ära kõik. Graafika on mängus väga võluv, ning kiitused, et need pildid kellegi kausta format C'd ootama ei jäänud. Mängul oli ka bugine fullscreen mode mille valmimisel saavutaks mäng uue taseme ja oleks pikemalt mängitav. Kindlasti saab mängule palju ideid juurde progeda, aga muidu tundub suhteliselt üksluine mäng, kuid sobib hästi ajaviiteks.
Line 6: Line 31:
<br \>
<br \>
LP Jaan Kruusma D22
LP Jaan Kruusma D22


Kui esimest korda selle mängu pilte nägin, pidin tõdema, et tegemist on millegi väga originaalsega.
Kui esimest korda selle mängu pilte nägin, pidin tõdema, et tegemist on millegi väga originaalsega.
Line 19: Line 45:


Sten Vaisma A22
Sten Vaisma A22
----
'''Idee:'''
Wiki lehel oli kirjutatud, et tegu on mingi Iphone
populaarse mängu clooniga. Ise ma ei ole seda mängu varem
näinud ega mänginud, seega ei oska arvata, kui palju
funktsionaalsust originaalist oli üle toodud. Minu jaoks jäi
see mäng siiski veidi igavaks. Esiteks on tegu tühjalt
kargamisega, oleks võinud kasutada näiteks vastaseid, kes
üritavad sind segada või mingisuguseid rahamünte vms korjata
ja sellega skoori teha. Samuti võiks näiteks mängu arenedes
mäng kiiremaks minna, et oleks raskem mängida. (Ma ei
jõudunud väga kaugele, seega vabandan, kui tõesti mäng mingi
aja pärast kiiremaks läheb).
'''Mängitavus:'''
Mängida oli lahe. Esiteks meeldis väga graafika mida oli
kasutatud, kui see on ise joonistatud ja mitte kuskil
ripitud, siis müts maha :) Teiseks oli tegelase kargamine ja
liikumine selline sujuv ja mõnus. Asi mis silma jäi mängides
oli see, et mingi aeg oli võimatu ühe tüki pealt teise peale
ükskõik mis viisil hüpata - vahemaa oli liiga suur. Ja mängu
oli võimatu jätkata.
'''Kood:'''
Kood tundus ilus ja elegantne, kuigi oleks võinud veidi
rohkem kommentaare olla, aga jah, kes see ikka viitsib eriti
kommenteerida. Siiski oleks võinud igat klassi veidi
kirjeldada.
'''Kokkuvõte:'''
Mäng ise oli ilus ja see mis valmis oli tehtud, töötas
hästi. Koodis oleks võinud olla veidi rohkem kommentaare.
Samuti oli meeskonnas piisavalt palju inimesi, et mäng teha
natuke sisukamaks ja mahukamaks. Wikisse oleks võinud ka
rohkem materjali panna mängu arenduskäigu ja ideede koha
pealt. Kuid siiski, kindlasti üle harju keskmise mäng ja
usun, et antud projekt täitis oma eesmärki C# keele
omandamisel.
'''''Taavi Ilves D21'''''
----
'''Mäng:'''
Sõltuvust tekitav mäng, mille peamiseks tõmbenumbriks on tema kujundus.Mängu positiivseteks külgedeks saab lugeda mängu üldist ideed,kujundust,ning samuti ka koodi, kuidas see oli kirjutatud.Mängu negatiivseteks külgedeks võib lugeda mängu üksluisust ehk mingi hetk kaob motivatsioon tühjalt üles karata ning pinnapealselt kirjutatud wiki-t.
'''Asjadest täpsemalt:'''
'''Idee:'''
Idee on põnev ja kaasahaarav nagu tundus ka esmapilgul mängu realisatsioon.Mäng on lihtsasti jälgitav ja kergesti arusaadav,sobib erinevatele vanusegruppidele ning kokkuvõtvalt on ideega kümnesse tabatud.
'''Kujundus:'''
Kujunduse kohta leiab ainult positiivseid sõnu, ning võib öelda, ning arvatavasti on see ka üks mängu tõmbenumbritest. Ainuke märkus, mis võib kujunduse kohta tuua on asjaolu, et see pole ühegi projektis osaleja joonistus.
'''Kood:'''
Kood oli arusaadav,kergesti loetav ja mis peamine objekt orienteeritult kirjutatud. Koodi kohapealt jättis negatiivse mulje vähene kommentaaride arv ning handy candy fondi puudumine.
'''Üksluisus:'''
Peamine, mis mind mängu juures häiris oli see, et mängul puudub kulminatsioon - Hüppad ja hüppad, kuni enam hüpata ei jaksa. Mängule annaks vajaliku lisaväärtuse Highscore-i tegemine ning powerup-id, mis teil väidetavalt ka plaanis oli, kuid plaanidest rääkimine ei tee sellest veel realisatsiooni.
Samuti tekkis üks lisaväärtuse mõte, et lisada mängule ka multiplayer võimalus, kas siis võistlus, kes kauem hüppab või siis koostöö võimalus, ehk mingi aja läbimine annaks uusi elusid või tooks ühe alla kukkunud mängija taas ekraanile. Negatiivsest poolest esines veel paar juhtumit, kus mängu kiiruse arenedes tekkis olukord, kus ei olnudki võimalik järgmise kivi peale hüpata.
'''Wiki:'''
Wiki oli küll C# mängu arendamisel kõige vähem oluline komponent, kuid kui nägin, et ühe inimese ülesanne oligi ainult wikit teha ja mängu testida, siis tekitas see küll negatiivse varjundi wiki ülevaate suhtes.
Peamine asi, mis silma jäi oli pinnapealse tööjaotuse välja toomine, ehk see, et inimese ülesanne oli progreda, ei andnud mulle mingit ülevaadet, millega ta ikkagi tegeles. Kui ma õigesti aru saan, siis wiki on koht, kus enda tehtud tööd ja vaeva võimalikult palju ja detailsest esitleda, miks peaks siin jääma napisõnaliseks?
'''Kokkuvõte:'''
Kokkuvõtvalt võib öelda, et mäng oli kaasahaarav(peamiselt tänu kujundusele), hästi kirjutatud ning vastas nõuetele. Mängu oleks võinud kindlasti teha sisukamaks(vaadates meeskonnas olevate inimeste arvu) ning esitletud wiki oleks võinud olla sisukam.
*Jaan Vahtre A21 --[[User:Jvahtre|Jvahtre]] 17:40, 24 November 2010 (EET)
-------
'''MÄNGU ARVUSTUS'''
'''Üldist''' - Mängu teostamisel olid täidetud kõik nõutud punktid peale top-skoori - vähemasti sai iga mängu lõppedes enda skoori teada. Lisapunkte annaksin ilusa graafika eest. Positiivne oli näiteks alguses karakteri ja välimuse valimine. Samuti oli mängu mõnda aega huvitav ja kaasahaarav mängida. Mingist hetkest muutus liiga lihtsaks ja üksluiseks, kuid projekti eesmärk ei olnudki teha mäng, millest kõik hasarti satuksid.
'''Wikilehest''' - Wikilehel oleks võinud olla täpsem kirjeldus selle kohta, kuidas tiimiliikmed täpsemalt mängu panustasin - väga üldiselt on kõik.
'''Koodist''' -  Kasutatud on kodeerimiskeskkonda, millega kindlasti sai hea kogemuse juurde. Kood on hästi loetav ning kiirel ülevaatamisel ei leidnud midagi, mille kallal nuriseda. Kood oli ühtses stiilis ja hästi kommenteeritud. Arvan, et projekt täitis eesmärki ja kui väljaarvata topskoori puudumine ja wikilehe pinnapealsus, on kõik väga hästi tehtud.
*[[User:msikk|msikk]] D21
--------
'''Wiki:'''
''Klassid puuduvad ja kõik jätab väga üldise mulje. Meeldis galerii!''
'''Kasutajaliides:'''
''Mängul võiks paus olla. Vajutasin ESC ja mäng oli kinni.''
'''Graafika:'''
''Väga kena (y).''
'''Gameplay:'''
''Tundus nagu mängiksin kosmoses. Liikumise kallal võiks veel vaeva näha. Ei tee paha, kui hüppamine oleks graafiliselt animeeritud.''
'''Heli:'''
''Tausta muusika oleks teinud mängimise ehk põnevamaks.''
'''Kood:'''
''Kommenteerimise pool on jäänud pisut liialt hõredaks. Kas see oli Kristjan Soku üleanne?''
'''6/10 - Kiitus mängu graafika eest!'''
''Raimo Tammel D21''
--------
Mängu suur pluss võrreldes mitmegi konkurendiga nimistus on tema kasutuselevõtu lihtsus. Eelnevalt ei ole midagi vaja juurde ega maha installida ning installeerimisel ei tekkinud probleeme.
Lihtne on ka mängimisprotsess ise. Siiski tahaks võibolla pisut kuskil näha mänguvõtete, -omaduste ja -võimaluste kirjeldust. Wiki's oleks võinud rohkem olla dokumenteeritud tööprotsessi käiku.
Alles hiljem lugesin Wiki'st, et eksisteerib veel selliseid lisaatribuute nagu "mängija külgedelt taassisenemine" jms. Selle võimaluse äratundmiseni esialgu ei jõudnud.
Graafika on humoorikas ning karakteri valimise võimalus annab rakendusele atraktiivsust juurde.
Oluliselt hea valik on mängu nimi, mis kajastab TÄPSELT asja sisu, samas on sõnal ka rahvusvaheliselt kasutatav tähendus.
Kood on korralik, arusaadav ja hästi struktureeritud.
Kokkuvõtvalt tubli töö.
*[[User:lkermas|LKermas]] D22
--------
'''Wikileht''' - Kuna ma ise pole kunagi sellist mängu mänginud iPhone peal siis ei teadnud mida see Hype endast üldse kujutab ning teie wikileht kahjuks ei seleta ka seda väga täpselt, pidin mängu tööle panema ning ise vaatama.
'''Mängust''' - Alguses jäi silma loomulikult väga ilus välimus. Karakteri valimine on päris lahe ning riiete valimine samuti. Hakkasin mängima seda ning oli vaja korraks pausile panna aga mis nupp seda teeb? Proovisin järjest nuppe ning Esc viskas lihtsalt välja. Pikapeale läks veits igavaks jah aga nagu ma lugesin teie wikilehest siis peaks tulema varsti ka vaenlased ning siis on see kindlasti palju huvitavam. Võiksite ka kiirust tõsta kui levelid suuremaks lähevad, siis on mängul mingi hetk ka lõpp olemas.
Muidu olid kõik asjad tehtud nagu vaja ainult top-skoor puudus.
'''Kood''' - Koodi vaadates ei jäänud ka midagi halba silma, oli tehtud ka eraldi klassid nagu pidi. Kommenteerida oleks võinud natukene rohkem aga pole hullu vast.
Gert Glükmann D21
-----
Ei ole sellist mängu varem näinud ega mänginud... Niisiis tuli katsetada.
Visuaalselt täitsa kena, karekteri valik - tore... Mängu idee iseenesest lihtne, nagu igasugustele telefoni jms mängudel tavaliselt ongi. Ja nagu igasuguste telefonimängude puhul tavaks, on tegemist ka suhteliselt häiriva mänguga. Aga siin on ilmselt asi rohkem minu enda kobades mänguoskustes. Siiski, surma saamine on selles mängus kahjuks väga lihtne, mis viib kardetavasti kiiresti soovi pikemalt sellega oma aega sisustada. Aga ilmselt natukene pingutades on võimalik saavutada teatav oskuste tase ja võib-olla siis on see mäng ajaviiteks isegi huvitav... Aga see selleks.
Wiki on minimalistlik ja väga palju infot ei sisalda.
Mingit fonti kasutatakse vist, mis väga ei ole levinud. Aga installer selle vist paigaldab, igatahes installikas ei kaeba millegi üle, lähtekoodi kompileerimisel aga natuke muretsetakse selle pärast.
Kuna mängu idee iseenesest on lihtne, siis peale vaadates tundub, et ka kood on konkreetne ja lihtne. Kommentaare just palju ei ole, samas ei ole puudu selles osas midagi. Peale vaadates ja lugedes ''summary''-kommentare saab aru niikuinii, mida mingi asi peab tegema. Seetõttu midagi negatiivset koodi kohta nagu öelda ei oskakski...
Tippskooriks jäi 4454...
-- Siim Liivand AK41
-----
Mäng Hype on vahva 2D platvormikas. Väga kenasti klassidesse paigutatud kood sellisel tasemel töötava mängu kohta (ilus kood). Graafika on adekvaatne seda tüüpi mängule, eriti arvestades, et seda on mõnus mängida mobiilsetel seadmetel (kontrastsus ja vormide lihtsus). Minu arvates ei ole tegemist ülemäära keerulise mänguga, mängitavus on täitsa tasemel. Mängija isikupärastamine on tegelikult ka väga oluline feature. Hea et see sees on. Ise ei viitsiks küll mingi suvalise tondina platvormi peal ringi hüpata.
Indrek Tamm D22
-----
Mäng on graafiliselt väga ilus. Disainerile tubli patsutus õlale.
Mäng on pakendatud kenasti installerisse ja appile on pandud kena ikoon külge. Mina suutsin mängides olla elus kõige rohkem vist mitte üle minuti, mäng saab kiirelt läbi. Mäng võiks hoida top skoore. Kahjuks hetkel seda ei ole ja kui ise peale igat mängu oma skoori ülesse ei kirjuta siis programm neid sinueest meeles ei pea.
Kui mängu alustada siis 1 kord 5-st juhtub nii et sa suudad leida endale esimest pidepunkti kust edasi startida. Pea iga 5 mäng lõppes kohe alustades ära sest nii nimetatud saarekesi millelt tegelane hüppab, ei satu haarde ulatusse. Selle võiks ära parandada, kas või sellega et kas üks saar on alati teatud kättesaadaval kõrgusel olemas või esimene hüpe tegelase poolt on natuke energilisem.
Kood võiks olla natuke rohkem lahti kirjutatud, kuid hektel piisab nendest kommentaarides piisavalt kõigile neile kes on C# ja XNA-ga natuke kokkupuutunud. Kood on kenasti klassidesse jaotatud ning klassid on lihtsad ja lühidad ning lihtsasti loetavad ja arusaadavad.
Wikis on kirjutatud et plaanis on arendada mängule juurde erinevad "jubinad" mis teeks mängu põnevamaks ja mitmekesisemaks, mis annaks mängule kindlasti tublisti juurde põnevust. Siin kohal ütleks et on väga kena toimiv mäng valmis tehtud.
Üks väike pisiasi mis mind häiris source koodi juures on see et selle on ülesse pannud ainult üks inimene. Kui vaadata koodi checkin ajalugu siis seda on teinud ainult üks inimene, nimega Mihkel. Huvitav kas siis arendus toimus ühe arvuti taga või edastati koodijuppe tiimisiseselt näiteks emaili teel? Soovitan soojalt tiimil tutvuda versiooni halduse lahendustega mis on üsna paindlik ja säästab aega ning ajurakke. Meeskond peaks minu arust Mihklile korralikult välja tegema, kuna paistab et ta täitis ainuisikuliselt versioonihalduse ülesandeid.
Kaido Loonurm A21
-----
'''Mäng''':
Tegemist siis väidetavalt iPhõunilt porditud lihtsa platvorm-jumperiga.
Mängu eesmärgiks on ennast mööda sõitvaid platvorme hüpeldes ekraanil hoida ja seeläbi elus püsida.
Pikemat aega pildil püsides vahetub level ja platvormid hakkavad kiiremini mööda tuhisema.
'''Kood''':
Mõistlikult klassidesse jagatud ja täitsa rahuldavalt kommenteeritud. Ei oska millegi kallal viriseda.
'''Välimus''':
Ei saa kuidagi mööda vaadata - mäng näeb ilgelt kena välja. Graafika kahtlemata oskaja inimese poolt tehtud, helid sobivad kah ilusti sisse.
'''Üldiselt''':
Mulje positiivne. Kene välimusega mäng, mida... nüüd küll tunde ei mängi aga olemasoleva põhjal annaks kindalsti midagi väga lahedat valmis arendada.
Projekt paistab enamusele nõuetele vastavat, samas ei kujuta ette kuidas asi ilma fulscreeni toeta xboxi peal välja näeks.
Asja oleks saanud veel lahedamaks teha erineva väljanägemisega levelite ja scoreboardi abil.
Kõige rohkem häirisgi ehk korduvus - oleks võind olla mingi 'Game over - YOU ROCK!'  ekraan, et mängu läbitegemise üle uhkust tunda.
Aare Roosiväli A31
--------------------------
Mina ühtegi halba kommentaari selle mängu kohta ei pane siia.
"Sõltuvust tekitav" mäng. Suurepärane gameplay, graafika, füüsika, dünaamika ja juhitavus. Meeldivad featured a la kui hüpata aknast välja paremale/vasakule, siis lendad teiselt poolt sisse. Saarekeste paigutus on läbimõeldud.
Mäng vastab täielikult püstitatud eesmärkidele.
Kood struktureeritud ning loetav.
Erik Kaju, D21
----
Väga vahva graafika lahendusega klassikaline hüppamise mäng. Poisid on teinud suurepärast tööd - loonud väga hea koodipõhja, mille peale saab üles ehitada edasise mängu loogika. Loodan näha, et mängu arendatakse edasi aineväliselt omast huvist.
Silver Kuusik D32
----

Latest revision as of 01:30, 6 January 2011

Idee: Tundub jälgivat vanade heade platformerite stiili - hüppa kuni sured.

Mängitavus Mäng algab...wow! Graafika on lahe ja tundub et kohe tuleb miljonimäng! Mäng hakkab pihta, hüppad, hüppad...hüppad, kukud, hüppad, hüppad, platformi pole lähedal...saad surma. Selline mulje mängust jäigi. Miks tekivad vahepeal platvormid liiga kaugele? Oleks võinud ju mingid pathfindingu algoritmi panna neid looma nii et ülevalt tekkivad platvormid tehakse selliselt et mõni olemasolev platvorm võimaldaks uue peale hüpata. Praegu tundub et on pandud mingi random tihedusega platvorme tekitama ja jäädud sellise muutuja peale mis töötab 95% ajast. Vastased puuduvad ja mäng raskemaks ka ei lähe. Highscore ka puudub, mida ma seal niisama hüppan siis :P

Teostus Kui mängul kogu graafika maha kiskuda jääb alles ainult ekraan kus on liikuvad ristkülikud. Üks neist suudab nuppudele reageerida ja teised liiguvad ülevalt alla. Tundub veidi algeline 4a inimese mängu kohta. Vaadates et githubi repos on koodi commitinud AINULT ÜKS INIMENE, siis võin ennast parandada et ühe inimese mängu kohta on see päris hea mäng...mis sai ülejäänud kolmest, sorry kahest(üks tegi *Wikit*), tegijast? Veidi liikuvat graafikat oleks võinud kah panna - rotipoiss võiks näiteks põlvedest veidi kõverduda kui hüppab ja maandub, väga lihtne teha ja annaks mängule kõvasti "elu" juurde.

Kood Kiitus! Kood on väga hea, koherentne, jälgib ühte stiili ja piisavalt kommenteeritud. Ei jäänud midagi halba silma, ausalt :)

Kokkuvõte Mäng on hästi tehtud kuid puudub pinge. Meeskonnas neli meest, mäng oleks võinud mitmekülgsem olla. Üks mees tegi Wikit - oleks siis vähemalt suur ja lahe wikileht, aga teil on infot seal küll väga vähe...just arenduse kohapealt. :P Tundub et msokk tegi mängu üksi, kiitus sulle, kena mäng :)


/*Meil kadus commiterite logi ära privaatset SVNist GitHubi kolimisel, sellepärast jääb mulje et kõik commitid on minu omad*/


Tanel Liiv D22


Mängust:
Mäng on hasartne, ise mänginud seda juba mitmeid kordi, see tähendab seda, et tahaksin ka oma tulemusi jälgida. Taas pean tõdema, et oluline komponent Highscore on puudu. See lihtsalt rikub ära kõik. Graafika on mängus väga võluv, ning kiitused, et need pildid kellegi kausta format C'd ootama ei jäänud. Mängul oli ka bugine fullscreen mode mille valmimisel saavutaks mäng uue taseme ja oleks pikemalt mängitav. Kindlasti saab mängule palju ideid juurde progeda, aga muidu tundub suhteliselt üksluine mäng, kuid sobib hästi ajaviiteks.
Kood:
Teie koodi ei saa buildida kuna puudub handy candy font, kus see on? Ka siin mängus on jäetud klaviatuuri/puldi kood game.cs'i, klaviatuur võiks olla kirjeldatud oma klassis kus oleks lihtne nuppe muuta, võib-olla pole vajagi aga tunduks nagu ilusam kyll. Kommentaare oleks võinud rohkem olla ja pisut täpsemad. Klasside jaotus on muidu suhteliselt stiilne ja korralikult objekt orienteeritult programmeeritud. Veel kord tehke highscore ka ära ja fullscreen mode, ning müüge see mäng maha kuskile!
LP Jaan Kruusma D22


Kui esimest korda selle mängu pilte nägin, pidin tõdema, et tegemist on millegi väga originaalsega. Multifilmilik graafika on ebanormaalselt naljakas ning detailid ja karakterid oleks nagu pliiatsiga joonistatud. Mängu mõte on samas jäänud väga lihtsaks ning sobib kindlasti igas vanuses mängijale - sellega ta kindlasti kõiki, kaasaarvatud mind võlub. Kui võrrelda seda originaaliga (Doodle jump), siis kindlasti korjatavate power up-ide ning vaenlaste lisamine teeks mängu palju põnevamaks. Näidispilt tulevikus lisatavate asjade kohta oli paljutõotav. Kindlasti peaks arendamisel säilima asjaolu, et mängimiseks tuleb kasutada vaid kahte noolt. Samuti on hea lahendus külgedelt taasilmumine, mis esialgu võib teadmata jääda.Mängus võiks olla ka tausta muusika. Kahjuks aga koodi käimatõmbamisel ei leia fonti ning kommentaare on liiga vähe. Muidu väga hea mäng mida tahad aina rohkem mängida.

Sten Vaisma A22


Idee:

Wiki lehel oli kirjutatud, et tegu on mingi Iphone populaarse mängu clooniga. Ise ma ei ole seda mängu varem näinud ega mänginud, seega ei oska arvata, kui palju funktsionaalsust originaalist oli üle toodud. Minu jaoks jäi see mäng siiski veidi igavaks. Esiteks on tegu tühjalt kargamisega, oleks võinud kasutada näiteks vastaseid, kes üritavad sind segada või mingisuguseid rahamünte vms korjata ja sellega skoori teha. Samuti võiks näiteks mängu arenedes mäng kiiremaks minna, et oleks raskem mängida. (Ma ei jõudunud väga kaugele, seega vabandan, kui tõesti mäng mingi aja pärast kiiremaks läheb).

Mängitavus:

Mängida oli lahe. Esiteks meeldis väga graafika mida oli kasutatud, kui see on ise joonistatud ja mitte kuskil ripitud, siis müts maha :) Teiseks oli tegelase kargamine ja liikumine selline sujuv ja mõnus. Asi mis silma jäi mängides oli see, et mingi aeg oli võimatu ühe tüki pealt teise peale ükskõik mis viisil hüpata - vahemaa oli liiga suur. Ja mängu oli võimatu jätkata.

Kood:

Kood tundus ilus ja elegantne, kuigi oleks võinud veidi rohkem kommentaare olla, aga jah, kes see ikka viitsib eriti kommenteerida. Siiski oleks võinud igat klassi veidi kirjeldada.

Kokkuvõte:

Mäng ise oli ilus ja see mis valmis oli tehtud, töötas hästi. Koodis oleks võinud olla veidi rohkem kommentaare. Samuti oli meeskonnas piisavalt palju inimesi, et mäng teha natuke sisukamaks ja mahukamaks. Wikisse oleks võinud ka rohkem materjali panna mängu arenduskäigu ja ideede koha pealt. Kuid siiski, kindlasti üle harju keskmise mäng ja usun, et antud projekt täitis oma eesmärki C# keele omandamisel.

Taavi Ilves D21


Mäng:

Sõltuvust tekitav mäng, mille peamiseks tõmbenumbriks on tema kujundus.Mängu positiivseteks külgedeks saab lugeda mängu üldist ideed,kujundust,ning samuti ka koodi, kuidas see oli kirjutatud.Mängu negatiivseteks külgedeks võib lugeda mängu üksluisust ehk mingi hetk kaob motivatsioon tühjalt üles karata ning pinnapealselt kirjutatud wiki-t.

Asjadest täpsemalt:

Idee: Idee on põnev ja kaasahaarav nagu tundus ka esmapilgul mängu realisatsioon.Mäng on lihtsasti jälgitav ja kergesti arusaadav,sobib erinevatele vanusegruppidele ning kokkuvõtvalt on ideega kümnesse tabatud.

Kujundus:

Kujunduse kohta leiab ainult positiivseid sõnu, ning võib öelda, ning arvatavasti on see ka üks mängu tõmbenumbritest. Ainuke märkus, mis võib kujunduse kohta tuua on asjaolu, et see pole ühegi projektis osaleja joonistus.

Kood:

Kood oli arusaadav,kergesti loetav ja mis peamine objekt orienteeritult kirjutatud. Koodi kohapealt jättis negatiivse mulje vähene kommentaaride arv ning handy candy fondi puudumine.

Üksluisus:

Peamine, mis mind mängu juures häiris oli see, et mängul puudub kulminatsioon - Hüppad ja hüppad, kuni enam hüpata ei jaksa. Mängule annaks vajaliku lisaväärtuse Highscore-i tegemine ning powerup-id, mis teil väidetavalt ka plaanis oli, kuid plaanidest rääkimine ei tee sellest veel realisatsiooni. Samuti tekkis üks lisaväärtuse mõte, et lisada mängule ka multiplayer võimalus, kas siis võistlus, kes kauem hüppab või siis koostöö võimalus, ehk mingi aja läbimine annaks uusi elusid või tooks ühe alla kukkunud mängija taas ekraanile. Negatiivsest poolest esines veel paar juhtumit, kus mängu kiiruse arenedes tekkis olukord, kus ei olnudki võimalik järgmise kivi peale hüpata.


Wiki:

Wiki oli küll C# mängu arendamisel kõige vähem oluline komponent, kuid kui nägin, et ühe inimese ülesanne oligi ainult wikit teha ja mängu testida, siis tekitas see küll negatiivse varjundi wiki ülevaate suhtes. Peamine asi, mis silma jäi oli pinnapealse tööjaotuse välja toomine, ehk see, et inimese ülesanne oli progreda, ei andnud mulle mingit ülevaadet, millega ta ikkagi tegeles. Kui ma õigesti aru saan, siis wiki on koht, kus enda tehtud tööd ja vaeva võimalikult palju ja detailsest esitleda, miks peaks siin jääma napisõnaliseks?

Kokkuvõte:

Kokkuvõtvalt võib öelda, et mäng oli kaasahaarav(peamiselt tänu kujundusele), hästi kirjutatud ning vastas nõuetele. Mängu oleks võinud kindlasti teha sisukamaks(vaadates meeskonnas olevate inimeste arvu) ning esitletud wiki oleks võinud olla sisukam.

  • Jaan Vahtre A21 --Jvahtre 17:40, 24 November 2010 (EET)

MÄNGU ARVUSTUS

Üldist - Mängu teostamisel olid täidetud kõik nõutud punktid peale top-skoori - vähemasti sai iga mängu lõppedes enda skoori teada. Lisapunkte annaksin ilusa graafika eest. Positiivne oli näiteks alguses karakteri ja välimuse valimine. Samuti oli mängu mõnda aega huvitav ja kaasahaarav mängida. Mingist hetkest muutus liiga lihtsaks ja üksluiseks, kuid projekti eesmärk ei olnudki teha mäng, millest kõik hasarti satuksid.


Wikilehest - Wikilehel oleks võinud olla täpsem kirjeldus selle kohta, kuidas tiimiliikmed täpsemalt mängu panustasin - väga üldiselt on kõik.


Koodist - Kasutatud on kodeerimiskeskkonda, millega kindlasti sai hea kogemuse juurde. Kood on hästi loetav ning kiirel ülevaatamisel ei leidnud midagi, mille kallal nuriseda. Kood oli ühtses stiilis ja hästi kommenteeritud. Arvan, et projekt täitis eesmärki ja kui väljaarvata topskoori puudumine ja wikilehe pinnapealsus, on kõik väga hästi tehtud.



Wiki: Klassid puuduvad ja kõik jätab väga üldise mulje. Meeldis galerii!

Kasutajaliides: Mängul võiks paus olla. Vajutasin ESC ja mäng oli kinni.

Graafika: Väga kena (y).

Gameplay: Tundus nagu mängiksin kosmoses. Liikumise kallal võiks veel vaeva näha. Ei tee paha, kui hüppamine oleks graafiliselt animeeritud.

Heli: Tausta muusika oleks teinud mängimise ehk põnevamaks.

Kood: Kommenteerimise pool on jäänud pisut liialt hõredaks. Kas see oli Kristjan Soku üleanne?

6/10 - Kiitus mängu graafika eest!

Raimo Tammel D21


Mängu suur pluss võrreldes mitmegi konkurendiga nimistus on tema kasutuselevõtu lihtsus. Eelnevalt ei ole midagi vaja juurde ega maha installida ning installeerimisel ei tekkinud probleeme.

Lihtne on ka mängimisprotsess ise. Siiski tahaks võibolla pisut kuskil näha mänguvõtete, -omaduste ja -võimaluste kirjeldust. Wiki's oleks võinud rohkem olla dokumenteeritud tööprotsessi käiku.

Alles hiljem lugesin Wiki'st, et eksisteerib veel selliseid lisaatribuute nagu "mängija külgedelt taassisenemine" jms. Selle võimaluse äratundmiseni esialgu ei jõudnud.

Graafika on humoorikas ning karakteri valimise võimalus annab rakendusele atraktiivsust juurde.

Oluliselt hea valik on mängu nimi, mis kajastab TÄPSELT asja sisu, samas on sõnal ka rahvusvaheliselt kasutatav tähendus.

Kood on korralik, arusaadav ja hästi struktureeritud.

Kokkuvõtvalt tubli töö.


Wikileht - Kuna ma ise pole kunagi sellist mängu mänginud iPhone peal siis ei teadnud mida see Hype endast üldse kujutab ning teie wikileht kahjuks ei seleta ka seda väga täpselt, pidin mängu tööle panema ning ise vaatama.

Mängust - Alguses jäi silma loomulikult väga ilus välimus. Karakteri valimine on päris lahe ning riiete valimine samuti. Hakkasin mängima seda ning oli vaja korraks pausile panna aga mis nupp seda teeb? Proovisin järjest nuppe ning Esc viskas lihtsalt välja. Pikapeale läks veits igavaks jah aga nagu ma lugesin teie wikilehest siis peaks tulema varsti ka vaenlased ning siis on see kindlasti palju huvitavam. Võiksite ka kiirust tõsta kui levelid suuremaks lähevad, siis on mängul mingi hetk ka lõpp olemas. Muidu olid kõik asjad tehtud nagu vaja ainult top-skoor puudus.

Kood - Koodi vaadates ei jäänud ka midagi halba silma, oli tehtud ka eraldi klassid nagu pidi. Kommenteerida oleks võinud natukene rohkem aga pole hullu vast.

Gert Glükmann D21




Ei ole sellist mängu varem näinud ega mänginud... Niisiis tuli katsetada.

Visuaalselt täitsa kena, karekteri valik - tore... Mängu idee iseenesest lihtne, nagu igasugustele telefoni jms mängudel tavaliselt ongi. Ja nagu igasuguste telefonimängude puhul tavaks, on tegemist ka suhteliselt häiriva mänguga. Aga siin on ilmselt asi rohkem minu enda kobades mänguoskustes. Siiski, surma saamine on selles mängus kahjuks väga lihtne, mis viib kardetavasti kiiresti soovi pikemalt sellega oma aega sisustada. Aga ilmselt natukene pingutades on võimalik saavutada teatav oskuste tase ja võib-olla siis on see mäng ajaviiteks isegi huvitav... Aga see selleks.

Wiki on minimalistlik ja väga palju infot ei sisalda.

Mingit fonti kasutatakse vist, mis väga ei ole levinud. Aga installer selle vist paigaldab, igatahes installikas ei kaeba millegi üle, lähtekoodi kompileerimisel aga natuke muretsetakse selle pärast.

Kuna mängu idee iseenesest on lihtne, siis peale vaadates tundub, et ka kood on konkreetne ja lihtne. Kommentaare just palju ei ole, samas ei ole puudu selles osas midagi. Peale vaadates ja lugedes summary-kommentare saab aru niikuinii, mida mingi asi peab tegema. Seetõttu midagi negatiivset koodi kohta nagu öelda ei oskakski...

Tippskooriks jäi 4454...


-- Siim Liivand AK41




Mäng Hype on vahva 2D platvormikas. Väga kenasti klassidesse paigutatud kood sellisel tasemel töötava mängu kohta (ilus kood). Graafika on adekvaatne seda tüüpi mängule, eriti arvestades, et seda on mõnus mängida mobiilsetel seadmetel (kontrastsus ja vormide lihtsus). Minu arvates ei ole tegemist ülemäära keerulise mänguga, mängitavus on täitsa tasemel. Mängija isikupärastamine on tegelikult ka väga oluline feature. Hea et see sees on. Ise ei viitsiks küll mingi suvalise tondina platvormi peal ringi hüpata.

Indrek Tamm D22




Mäng on graafiliselt väga ilus. Disainerile tubli patsutus õlale. Mäng on pakendatud kenasti installerisse ja appile on pandud kena ikoon külge. Mina suutsin mängides olla elus kõige rohkem vist mitte üle minuti, mäng saab kiirelt läbi. Mäng võiks hoida top skoore. Kahjuks hetkel seda ei ole ja kui ise peale igat mängu oma skoori ülesse ei kirjuta siis programm neid sinueest meeles ei pea. Kui mängu alustada siis 1 kord 5-st juhtub nii et sa suudad leida endale esimest pidepunkti kust edasi startida. Pea iga 5 mäng lõppes kohe alustades ära sest nii nimetatud saarekesi millelt tegelane hüppab, ei satu haarde ulatusse. Selle võiks ära parandada, kas või sellega et kas üks saar on alati teatud kättesaadaval kõrgusel olemas või esimene hüpe tegelase poolt on natuke energilisem. Kood võiks olla natuke rohkem lahti kirjutatud, kuid hektel piisab nendest kommentaarides piisavalt kõigile neile kes on C# ja XNA-ga natuke kokkupuutunud. Kood on kenasti klassidesse jaotatud ning klassid on lihtsad ja lühidad ning lihtsasti loetavad ja arusaadavad. Wikis on kirjutatud et plaanis on arendada mängule juurde erinevad "jubinad" mis teeks mängu põnevamaks ja mitmekesisemaks, mis annaks mängule kindlasti tublisti juurde põnevust. Siin kohal ütleks et on väga kena toimiv mäng valmis tehtud. Üks väike pisiasi mis mind häiris source koodi juures on see et selle on ülesse pannud ainult üks inimene. Kui vaadata koodi checkin ajalugu siis seda on teinud ainult üks inimene, nimega Mihkel. Huvitav kas siis arendus toimus ühe arvuti taga või edastati koodijuppe tiimisiseselt näiteks emaili teel? Soovitan soojalt tiimil tutvuda versiooni halduse lahendustega mis on üsna paindlik ja säästab aega ning ajurakke. Meeskond peaks minu arust Mihklile korralikult välja tegema, kuna paistab et ta täitis ainuisikuliselt versioonihalduse ülesandeid.

Kaido Loonurm A21



Mäng: Tegemist siis väidetavalt iPhõunilt porditud lihtsa platvorm-jumperiga. Mängu eesmärgiks on ennast mööda sõitvaid platvorme hüpeldes ekraanil hoida ja seeläbi elus püsida. Pikemat aega pildil püsides vahetub level ja platvormid hakkavad kiiremini mööda tuhisema.

Kood: Mõistlikult klassidesse jagatud ja täitsa rahuldavalt kommenteeritud. Ei oska millegi kallal viriseda.

Välimus: Ei saa kuidagi mööda vaadata - mäng näeb ilgelt kena välja. Graafika kahtlemata oskaja inimese poolt tehtud, helid sobivad kah ilusti sisse.

Üldiselt: Mulje positiivne. Kene välimusega mäng, mida... nüüd küll tunde ei mängi aga olemasoleva põhjal annaks kindalsti midagi väga lahedat valmis arendada. Projekt paistab enamusele nõuetele vastavat, samas ei kujuta ette kuidas asi ilma fulscreeni toeta xboxi peal välja näeks. Asja oleks saanud veel lahedamaks teha erineva väljanägemisega levelite ja scoreboardi abil. Kõige rohkem häirisgi ehk korduvus - oleks võind olla mingi 'Game over - YOU ROCK!' ekraan, et mängu läbitegemise üle uhkust tunda.


Aare Roosiväli A31


Mina ühtegi halba kommentaari selle mängu kohta ei pane siia. "Sõltuvust tekitav" mäng. Suurepärane gameplay, graafika, füüsika, dünaamika ja juhitavus. Meeldivad featured a la kui hüpata aknast välja paremale/vasakule, siis lendad teiselt poolt sisse. Saarekeste paigutus on läbimõeldud. Mäng vastab täielikult püstitatud eesmärkidele. Kood struktureeritud ning loetav.

Erik Kaju, D21


Väga vahva graafika lahendusega klassikaline hüppamise mäng. Poisid on teinud suurepärast tööd - loonud väga hea koodipõhja, mille peale saab üles ehitada edasise mängu loogika. Loodan näha, et mängu arendatakse edasi aineväliselt omast huvist.

Silver Kuusik D32