Offline files: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Onaaris (talk | contribs)
No edit summary
Onaaris (talk | contribs)
No edit summary
 
Line 4: Line 4:
== Mis on ''offline'' failid ==
== Mis on ''offline'' failid ==


Windows ''offline'' failidega on võimalik võrgus jagatud kaustadele ligipääseda ning neid lugeda. Võrguväliselt kättesaadavaks tehtud kaustad ning selles asuvad failid kopeerib Windows kasutaja arvutisse.  
Windows ''offline'' failidega on võimalik võrgus jagatud kaustadele ligi pääseda ning neid lugeda. Võrguväliselt kättesaadavaks tehtud kaustad ning selles asuvad failid kopeerib Windows kasutaja arvutisse.  
Neid kopeeritud faile ja kaustu nimetatakse ''Offline'' failideks. Windows  kasutab automaatselt sinu ''offline'' faile, kui võrgus jagatud kaust või fail on hetkel kättesaamatu.  
Neid kopeeritud faile ja kaustu nimetatakse ''offline'' failideks. Windows  kasutab automaatselt sinu ''offline'' faile, kui võrgus jagatud kaust või fail on hetkel kättesaamatu.  
Sel viisil on võimalik töötada failidega edasi juhul, kui võrguühendus on katkenud ning hiljem sünkroniseerib Windows automaatselt kasutaja arvutis olevad failid võrgus olevate failidega.   
Sel viisil on võimalik töötada failidega edasi juhul, kui võrguühendus on katkenud, ning hiljem sünkroniseerib Windows automaatselt kasutaja arvutis olevad failid võrgus olevate failidega.   


== Põhjused, miks kasutada ''offline'' faile ==
== Põhjused, miks kasutada ''offline'' faile ==
*Selleks, et kaitsta ennast võrguühenduse katkemise eest.  Kasutades ''offline'' faile on seljuhul siiski võimalik falidega edasi töötada, sest Windows võtab kasutusele ''offline'' failide koopiad, mis on kasutaja arvutisse kopeeritud.  
*Selleks, et kaitsta ennast võrguühenduse katkemise eest.  Kasutades ''offline'' faile on seljuhul siiski võimalik falidega edasi töötada, sest Windows võtab kasutusele ''offline'' failide koopiad, mis on kasutaja arvutisse kopeeritud.  


*Kui kasutaja on on kohalikust võrgust eemal siis tal on ''offline'' failidega siiski võimalik faili koopiatega tööd edasi teha. See on eriti kasulik inimestele, kes on mobiilsel töökohal.
*Kui kasutaja on on kohalikust võrgust eemal, siis tal on ''offline'' failidega siiski võimalik faili koopiatega tööd edasi teha. See on eriti kasulik inimestele, kes on mobiilsel töökohal.


*Lihtne jagatud failide sünkroniseerimine, toimib vaid ühe nupule vajutusega.  
*Lihtne jagatud failide sünkroniseerimine toimib vaid ühe nupulevajutusega.  




Line 52: Line 52:
== Märkused ==
== Märkused ==


*Selleks, et veenduda „''available offline''“ teenuse töötamises vajuta uuesti parema hiireklahviga failile või kaustale ning veendu, et märgitud on„''Always Available Offline''“.  
*Veendumaks „''available offline''“ teenuse töötamises, vajuta uuesti parema hiireklahviga failile või kaustale ning veendu, et märgitud on „Always Available Offline“.  


*Kui te ei soovi, et mõni fail või kaust jätkaks "''available offline''" teenuse kasutamist, siis klikage parema hiireklahviga sellel failil ning seejärel eemaldage linnuke "''Always Available Offline''" eest.  
*Kui te ei soovi, et mõni fail või kaust jätkaks "''available offline''" teenuse kasutamist, siis klikage parema hiireklahviga sellel failil ning seejärel eemaldage linnuke "''Always Available Offline''" eest.  

Latest revision as of 21:04, 9 October 2011

Mis on offline failid

Windows offline failidega on võimalik võrgus jagatud kaustadele ligi pääseda ning neid lugeda. Võrguväliselt kättesaadavaks tehtud kaustad ning selles asuvad failid kopeerib Windows kasutaja arvutisse. Neid kopeeritud faile ja kaustu nimetatakse offline failideks. Windows kasutab automaatselt sinu offline faile, kui võrgus jagatud kaust või fail on hetkel kättesaamatu. Sel viisil on võimalik töötada failidega edasi juhul, kui võrguühendus on katkenud, ning hiljem sünkroniseerib Windows automaatselt kasutaja arvutis olevad failid võrgus olevate failidega.

Põhjused, miks kasutada offline faile

  • Selleks, et kaitsta ennast võrguühenduse katkemise eest. Kasutades offline faile on seljuhul siiski võimalik falidega edasi töötada, sest Windows võtab kasutusele offline failide koopiad, mis on kasutaja arvutisse kopeeritud.
  • Kui kasutaja on on kohalikust võrgust eemal, siis tal on offline failidega siiski võimalik faili koopiatega tööd edasi teha. See on eriti kasulik inimestele, kes on mobiilsel töökohal.
  • Lihtne jagatud failide sünkroniseerimine toimib vaid ühe nupulevajutusega.


Offline failide teenuse aktiveerimine Windows 7 keskkonnas

  • Ava „Control PanelStart menüü alt



  • Ava „Sync Center“ (kui Sync Center´it ei ole näha siis vali „Small icons“ „View by“ nupu alt).



  • Nüüd kliki „Manage Offline Failes“. See avab offline failide akna, kus on võimalik konfigureerida offline failide tööd.



  • Kliki „Enable Offline Files“ nupu ja tee masinale taaskäivitus, et offline failide teenus saaks ennast aktiveerida.



Failide ja kaustade võrguväliselt kättesaadavaks tegemine

Vajuta paremale hiireklahvile sellel võrgus jagatud failil või kaustal, mida soovid võrguväliselt kättesaadavaks teha ning vali „Always Available Offline

Järgmisel korral, kui kasutaja soovib sellele failile või kaustale ligipääseda saab ta seda teha ka võrguühenduse puudumisel.

Märkused

  • Veendumaks „available offline“ teenuse töötamises, vajuta uuesti parema hiireklahviga failile või kaustale ning veendu, et märgitud on „Always Available Offline“.


  • Kui te ei soovi, et mõni fail või kaust jätkaks "available offline" teenuse kasutamist, siis klikage parema hiireklahviga sellel failil ning seejärel eemaldage linnuke "Always Available Offline" eest.

Offline failide krüpteerimine Windows 7 keskkonnas

Offline failid ei ole vaikimisi krüpteeritud ning tundliku info puhul on soovitatav seda teha. Offline failide krüpteerimine pakub lisakaitset, mis töötab eraldi NTFS failisüsteemi turbest.

Offline failide krüpteerimiseks:

  • Esmalt tuleb avada Offline failid, selleks ava Start menüü ning vali „Control Panel“ -> „Sync Center“ -> „Manage Offline Files“ -> „Encryption“.
  • Siis kliki „Encryption“.
  • Ning seejärel vali „Encrypt“.


Muud võimalused

  • Offline failide suuruse määramine.

  • Offline failide sünkroniseerimise intervall.

Kasutatud materjalid