Talk:"Invaders": Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Kkoik (talk | contribs)
Mkikas (talk | contribs)
 
(One intermediate revision by the same user not shown)
Line 31: Line 31:


By "Insert Name Here"
By "Insert Name Here"
==Täisversiooni retsentsioon==
Meeskond „Invaders“ esitles lõpptootena oma õigeks ajaks valminud mängu. Teemaks oli kosmos, baasid ja baaside vallutamine. Mõte oli väga originaalne ja huvitavalt lahendatud. Mängust jäi väga hea mulje. Mäng polnud väga keerulise ülesehitusega, pigem lihtsa ja loogilisega.
Mängu kohta midagi halba on raske kirjutada. Nagu öeldud, korralikult tehtud töö ja hea idee.
Mängu peamine point oli koguda enda kätte kõik tornid, enne kui seda teeb vastane. Meeldis mängu mitmekesisus – polnud ainult samu tüüpe torne. Neid oli erinevaid. Kõik tornid asetsesid erinevatel „planeetidel“.
Nagu aru sain, siis planeedid ja tornid olid neil endil ise joonistatud. Siinkohal hea töö teie disaineri(te) poolt.
Ainsaks küsimuseks, mis minule (tähelepanematusest) õhku rippuma jäi, oli kuidas erinevaid vastaste torne valitakse ja vahetatakse. Oli tihti näha, et torne, mida pidi ründama sai vahetada.
Raskemaks tegi olukorra, kus torne kohe niisama ei saanud ära „võtta“. Pidi reaalselt ka vaeva nägema, ehk pikemalt pommitama neid sest kõigil oli oma kindel kaitse peal. Siin lisandus ka lisafunktsioon mängu. Torne sai täiendada ja tugevamaks muuta. Kahjuks seda demomise ajal väga palju tähele ei pannud aga väga hea, et selle peale oli mõeldud.
Positiivne oli näha, et on võimalik ka ennast kaitsta. Väga hästi oli läbi mõeldud pommitamise süsteem. Vastase pommidega kohtudes said need ära nullida. Ehk ei tekkinud „läbipaistvuse“ effekti, kus lendavad erinevate osapoolte pommid üksteisest läbi.
Kenasti oli mängu lisatud high-score tabel ja selle vaatamine. Menüü osas küll võib norida, aga see läheb peaaegu iga meeskonna kapsaaeda. Sama menüü oli ka teistel kasutuses, sest see oli hea näitena internetis kättesaadav ja võimalik hõlpsasti endale lisada.
Kindlasti tugev omadus mängus on, et saad oma mängu jätkata. Saad jätkata samast tasemest, kus enne surma said ja ei pea alustama uuesti nullist.
Koodi poolelt, nii palju kui näidati, tundus asi väga kenasti üles ehitatud. Positiivne oli näha, et palju rõhku oli pandud OOP (objekt orienteeritud programmeerimisele) ehk kasutati erinevaid klasse erinevate asjade jaoks. Kood tundus olevat struktureeritud. Kiire ülevaatega ka väga korralikult, arusaadavalt kirjutatud.
Üllatama pani kuuldu, et kõik tasemed/levelid, mis mängus olid, on tegelikult ehitatud xml-s eelnevalt valmis. Siin tekkis kohe küsimus, et kas keerulisemate levelite juures kogu serialiseerimise või xml parsimise mehhanism aeglaseks ei jää?
Tulevikku vaadates, siis võiksid „Invaders“ meeskond endale lisada menüüsse „Options“ valiku, kus saab valida, kas mängitakse kas „full screen“ –is või „windows mode“ –is. Samuti võiks saada valida heli tugevust. Kindlasti oleks huvitav ka näha võimalust, kus saad ise valida leveli, mida mängida tahad. Tingimusel, et oled eelnevalt selle leveli lahti teinud. See tähendaks mängu tegijatele, et peaksid lisama kasutaja profiili võimaluse või siis mängu salvestamise võimaluse.
Üle üldiselt tundus meeskond teadvat, mida nad räägivad sest kaitsmisel nad hätta ei jäänud. Küsimustele vastati ilusasti ja põhjendati oma vastuseid. Samamoodi nende mäng töötas kenasti. Selgelt oli näha, et inimesed olid näinud vaeva ja õigeks ajaks oma mänguga valmis jõudnud.
Kindlasti edu meeskonnale kui soovivad oma mängu edasi viia Windows Phone platformile. Nad peavad sellisel juhul mõningate muudatustega ja mõningase koodi ümberkirjutamisega arvestama, aga usun, et saavad sellega hakkama.
"Insert name here" meeskonna poolt.

Latest revision as of 22:37, 13 December 2011

RETSENSIOON

Idee tundub sellel meeskonnal olevat konkreetne ja hea, kuigi usun et sellelaadseid mänge on ennegi tehtud. Tundub et meeskonnal on hea kirjeldusvõime, sest nende projektikirjeldus on kõige põhjalikum siin olevatest. Tundub et mäng ise on teostatav projektile antud aja raames, kuna meeskond tahab mängu kindlalt tööle saada selleks projekti lõpuajaks, aga objekte pole eriti palju, mis neil selleks ajaks vaja valmis saada on, seega loodetavasti tuleb lõpptootesse rohkem asju kui hetkel kirjeldatud. Kuna "tornidel" on erinevad levelid, teeb see arendajate töö kergemaks, sest nad saaksid siis jätta samal objektil välimuse samaks aga selle kasulikkust mängijale suurendada. Lugedes jääb arusaamatuks kas tasemete arv on piiratud või jääbki taseme raskus suurenema lõpmatuseni. Meeskonna (ja projekti) nimi on hea ning piisavalt agressiivne marketingi jaoks. Nende mänguloogika tundub hea ja lihtne (suurem võidab lahingu). Nende jaoks võib olla AI loomine ja parima rühmajaotuse leidmine raskuseks. Kujutan ette et Kinect'i ja/või Xboxi puldiga pole kõige mugavam kasutada mängu, sest inimesed on üldiselt harjunud selliseid mänge mängima ainult klaviatuuri ja hiirega.

Retsensiooni kirjutas .NOT grupp

Analüüsi retsensioon

Mäng tundub äärmiselt huvitav ja (minu jaoks) uudne. Sellest põhjalikust analüüsist võib välja lugeda, et mängu tegijatel on täpselt paigas, mida teha tahavad. Hetkel ei oska ette kujutada, kuidas sellist mängu kinectiga võimalik juhtida on, aga eks tegijatel on kindlasti parem ettekujutus sellest. Mõni küsimus siiski tekib: võidu korral suunatakse mängi järgmisele tasemele - kas mängul on kindel arv tasemeid ehk et kas mängu on võimalik ka läbi teha? Nagu ma aru sain, siis hiirt ei kasutata, seega milleks WASD vajalik on, kui on olemas ka nooleklahvid, millega siis parem käsi tegeleb? Aga jah, analüüs vastab täielikult reeglitele (vastatud on kõikidele punktidele) ning eks me jääme siis huviga prototüübi esitlust ootama.

Meeskond "Öö"


Prototüübi retsensioon

Mäng „Invaders“ on ilusti prototüübi esitamise tähtajaks (24.11.2011) valminud. See tähendab, et mäng omab kogu funktsionaalsust, mis selles staadiumis pidi valmis olema, kuid on ka asju, mis puuduvad. Asjad, mis olid wikis märgitud kuid ei sega mängu korrektset töötamist. Mängu ülesehitus on väga lihte ja kasutajasõbralik. Mängul on olemas 4 nii öelda vaadet neist esimene on: Peamenüü on lihtne ja töötab, menüü taustaks on minuarust valitud väga sobilik pilt. Peamenüü kohapealt võib enamusest öelda, et väga hästi tehtud, kuid oli üks asi, mis häiris, nimelt puudub võimalus hiirega menüüs liikuda, mis arvutis mängides ei pruugi alati kõige mugavam olla ja kahjuks ei oska õelda kuidas antud menüü ja seal liikumine Xboxi peal välja näeks.

Peamenüü ja mänguvaate vahel on laadimise ekraan, mis on hea juhul kui kasutaja arvuti peaks väga aeglane olema ja reaalset laadimist vajab. Liikudes edasi on järgmiseks asjaks mänguvaade, seal siis toimub kogu tegevus. Mängu tausta valik on taaskord väga hea. Miinuseks võib välja tuua selle, et nii kui mänguvaade on laetud hakkab mäng pihta, mis tähendab, et kui sa alguse maha magasid siis sai vastane sinu ees juba eelise. Minu soovitus teile on sinna ette teha mingi õpetuse laadne pilt või box kus kõigepealt õpetatakse kuidas mäng käib ja mida täpselt tegema peab ja, et sellele vajutades alles algaks mäng. Veel üks miinus on see, et mängu kasti akna suurust ei saa muuta ja sammuti oleks sellist mängu parem fullscreenis mängida.

Äge lisa on tausta muusika, mis aga on pandud kordama ja uskuge mind peale 30 min selle kuulamist hakkab sellest juba paha, lahendus lihtne ja kiire lisage rohkem muusikat või laske mängijal ise valida mida ta kuulata tahab nn „playlist“ ja veel võiks mängul olla vaigistamise nupp või siis helitugevuse muutmise võimalus. Sammuti leian, et oleks äge, et kui laskemoon vastu vastase torni lendab oleks juures mingi heliefekt. Veel oleks hea, et kui vastane sinu tornile pihta saab siis see vilgub ja käib mingi heli ja sammuti juhul kui elud hakkavad otsa saama siis hakkab ka mingi tüütu heli sulle meelde tuletama, et elud otsakorral, mis omakorda tõstaks mängu mängides pinget, kuna hetkel ei ole just kõige mugavam jälgida elude staatust ja võidelda. Väga äge ja mõnus näeb välja laskemoon, mis justkui asteroid mööda kosmost ringi lendab ja sihtmärgi tabamisel „plahvatab“ . Sammuti on planeetide ja tornide graafika omapärane ja huvitav. Erineb teistest mängudest kus kõik on võimalikult ulmeliseks tehtud, siin on aga lihtne ja omapärane, mis annab mängule isikupära. Veel üks asi, mis ma arvan mida võiks teha on, et võiks oranži värvi asendada punasega, et see rohkem silma jääks ja High Scores võiks olla ka kuvatud üleval vasakul nagu hetkel seal asuvad Level ja Score. Ühe bugi avastasin ka nimelt mõningatel juhtudel „pause“ menüüs olles ja seal väljudes „esc“ nuppu abil alati ei tööta nimelt tuleb menüü uuesti ette niiet ei tea kas see bug tuleneb minu arvutist või on kuskil midagi suti valesti, see küll väga ei häiri kuid korda võiks ikka teha. Pause menüüs olles on valik „replay“ mille asemel võiks olla „Reset“ kuna replay on enamus mängudes tuntud kui video taas vaatamine aga võib olla on see lihtsalt mulle nii silma jäänud. Sammuti puudub pause menüüs võimalus naasta Peamenüüsse, mis ma leian, et on vahel väga vajalik. Sammuti oleks hea kui saaks Pause menüüs vaadata hetke High Score, mis võiks ulatuda kaugemale kui esimesed 10 kohta.

Mängida saab mänguvaates mängida hiirega, mis on mugav ja hea lahendus. Score tuleb vastavalt sellele palju ja kui kiiresti vastase tornid endale võidad. Pean tunnistama, et mängu alustades ei saanud kohe aru kuidas miski käib ja, mis tegi mängimise huvitavaks kuna olen harjunud, et esimestkorda mängu mängides on kõik väga lihtne ja arusaadav kui loodan, et AI raskusastme muutmise võimalus siiski ka lisatakse.

Koodi poolepealt on olemas ilusti kommentaarid mis teeb selle lugemise väga palju lihtsamaks ka nendele kes seda ise kirjutanud ei ole. Ülesehitus on loogiline ja jälgitav aga kui norida tahta siis kõik pildi failid võiksid asuda kuskil teises kaustas. Tean, et tiimil on olemas ka .exe variant mängust.

Retsensioonist võis jääda mulje, et mängus on palju puudus kuid nii see ei ole vaid lisasin omapoolseid ideid mida juurde lisada, et mäng veel huvitavamaks teha üldiselt jään ootama mängu viimast versiooni ja loodan, et tegijad ka mõne minu idee kasutusele võtavad ja teoks teevad. Arvan veel, et antud projekt ja prototüüp on täpselt paraja suurusega selle aine jaoks ja andis kindlasti kogemust kõigile tiimi liikmetele.


By "Insert Name Here"


Täisversiooni retsentsioon

Meeskond „Invaders“ esitles lõpptootena oma õigeks ajaks valminud mängu. Teemaks oli kosmos, baasid ja baaside vallutamine. Mõte oli väga originaalne ja huvitavalt lahendatud. Mängust jäi väga hea mulje. Mäng polnud väga keerulise ülesehitusega, pigem lihtsa ja loogilisega. Mängu kohta midagi halba on raske kirjutada. Nagu öeldud, korralikult tehtud töö ja hea idee. Mängu peamine point oli koguda enda kätte kõik tornid, enne kui seda teeb vastane. Meeldis mängu mitmekesisus – polnud ainult samu tüüpe torne. Neid oli erinevaid. Kõik tornid asetsesid erinevatel „planeetidel“. Nagu aru sain, siis planeedid ja tornid olid neil endil ise joonistatud. Siinkohal hea töö teie disaineri(te) poolt.

Ainsaks küsimuseks, mis minule (tähelepanematusest) õhku rippuma jäi, oli kuidas erinevaid vastaste torne valitakse ja vahetatakse. Oli tihti näha, et torne, mida pidi ründama sai vahetada.

Raskemaks tegi olukorra, kus torne kohe niisama ei saanud ära „võtta“. Pidi reaalselt ka vaeva nägema, ehk pikemalt pommitama neid sest kõigil oli oma kindel kaitse peal. Siin lisandus ka lisafunktsioon mängu. Torne sai täiendada ja tugevamaks muuta. Kahjuks seda demomise ajal väga palju tähele ei pannud aga väga hea, et selle peale oli mõeldud.

Positiivne oli näha, et on võimalik ka ennast kaitsta. Väga hästi oli läbi mõeldud pommitamise süsteem. Vastase pommidega kohtudes said need ära nullida. Ehk ei tekkinud „läbipaistvuse“ effekti, kus lendavad erinevate osapoolte pommid üksteisest läbi. Kenasti oli mängu lisatud high-score tabel ja selle vaatamine. Menüü osas küll võib norida, aga see läheb peaaegu iga meeskonna kapsaaeda. Sama menüü oli ka teistel kasutuses, sest see oli hea näitena internetis kättesaadav ja võimalik hõlpsasti endale lisada. Kindlasti tugev omadus mängus on, et saad oma mängu jätkata. Saad jätkata samast tasemest, kus enne surma said ja ei pea alustama uuesti nullist. Koodi poolelt, nii palju kui näidati, tundus asi väga kenasti üles ehitatud. Positiivne oli näha, et palju rõhku oli pandud OOP (objekt orienteeritud programmeerimisele) ehk kasutati erinevaid klasse erinevate asjade jaoks. Kood tundus olevat struktureeritud. Kiire ülevaatega ka väga korralikult, arusaadavalt kirjutatud.

Üllatama pani kuuldu, et kõik tasemed/levelid, mis mängus olid, on tegelikult ehitatud xml-s eelnevalt valmis. Siin tekkis kohe küsimus, et kas keerulisemate levelite juures kogu serialiseerimise või xml parsimise mehhanism aeglaseks ei jää? Tulevikku vaadates, siis võiksid „Invaders“ meeskond endale lisada menüüsse „Options“ valiku, kus saab valida, kas mängitakse kas „full screen“ –is või „windows mode“ –is. Samuti võiks saada valida heli tugevust. Kindlasti oleks huvitav ka näha võimalust, kus saad ise valida leveli, mida mängida tahad. Tingimusel, et oled eelnevalt selle leveli lahti teinud. See tähendaks mängu tegijatele, et peaksid lisama kasutaja profiili võimaluse või siis mängu salvestamise võimaluse. Üle üldiselt tundus meeskond teadvat, mida nad räägivad sest kaitsmisel nad hätta ei jäänud. Küsimustele vastati ilusasti ja põhjendati oma vastuseid. Samamoodi nende mäng töötas kenasti. Selgelt oli näha, et inimesed olid näinud vaeva ja õigeks ajaks oma mänguga valmis jõudnud.

Kindlasti edu meeskonnale kui soovivad oma mängu edasi viia Windows Phone platformile. Nad peavad sellisel juhul mõningate muudatustega ja mõningase koodi ümberkirjutamisega arvestama, aga usun, et saavad sellega hakkama.

"Insert name here" meeskonna poolt.