Talk:Meeskond Nimetud: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Mnaris (talk | contribs)
No edit summary
Mnaris (talk | contribs)
No edit summary
 
(One intermediate revision by the same user not shown)
Line 36: Line 36:
Paljud Must have funktsioonid on veel lisamata, kuid kuna tegemist on prototüübiga, siis jääme
Paljud Must have funktsioonid on veel lisamata, kuid kuna tegemist on prototüübiga, siis jääme
valmisversiooni ootama. Samuti, nagu Meeskond Nimetud mainis oma logis, oleks pigem vajalik (hetkel Nice to have funktsioonina märgitud) piltide lisamine realiseerida.
valmisversiooni ootama. Samuti, nagu Meeskond Nimetud mainis oma logis, oleks pigem vajalik (hetkel Nice to have funktsioonina märgitud) piltide lisamine realiseerida.
== Lõppversioon ==
Positiivne
Meeskonna Nimetud lõppversioon rakendusest Sell'n'Buy on läbinud tuntava arengu. Testimine näitas, et eelnevad probleemsed kohad rakenduse töös on eelmaldatud. Samuti on tehtud tööd graafilise poolega, mis nüüd näeb hea välja. Otsustati realiseerida ka piltide lisamine, mis annab rakendusele palju juurde.
Mis võiks olla teisiti:
* Avalehe kuulutuste juures võiks olla pigem viimane pakkumine, mis ostjat kõige rohkem huvitab. Alghind ei ole enam oluline, kui sellest on juba pakutud tunduvalt suuremaid summasid (mida ei näe) ja pigem eksitav (nt vaatad avalehel, et toote alghind on 10 eurot, toote põhjalikumal uurimisel selgub, et hind on vähemalt 1000 eurot). Ruumi kokkuhoiu mõttes võiks avalehelt eemaldada Müüja nime, mis samuti ei ütle ostjale midagi.
* Kuulutuse vaates võiks kohe esimesel vahelehel olla viimane pakkumine, mis otsjaid toote juures alati kõige rohkem huvitab (eeldusel, et tegemist ei ole alghinnaga). Praegu peab viimase pakkumise uurimiseks mitu vahelehte edasi scrollima.

Latest revision as of 10:33, 20 January 2014

Retsensioonid MeeskondX-ilt

Analüüs

Üldiselt

Windows Phone’ile on selline rakendus igati kasulik. Kui kõik toimib nagu kirjelduses, oleks tõesti väga mugav liigset kraami müüa: teed nutitelefoniga pildi, laeb üles, lisad kirjelduse ja hinna ning ongi valmis. Eriti hea, kui saab ka maksta telefoni kaudu, nii et muud peale telefoni pole vajagi. Oksjonivõimalus tõstab ilmselt kasutatavust ning annab müüjale tagasisidet reaalse nõudluse kohta ja võimaluse otsustada, kas ta soovib müüa ka alla osta kohe hinna või mitte. Ka ostjale on see kasulik, sest võib saada mõne asja alla turuhinna. Analüüs oli kirjutatud selgelt ning loetavalt. Kõik peamised kohustuslikud punktid, mida analüüs pidi sisaldama, olid olemas (va võimalikud problemaatilised kohad). Projekt ise on väga ambitsioonikas ja töömahukas ning eriti just seetõttu võinuks välja tuua ka eeldatavad raskused, kuna niivõrd töömahukas projektis neid kindlasti on. Samuti oleks tahtnud näha selle äärmiselt mahuka andmebaasi mudelit (mida analüüsis kaudselt kirjeldati) ning kirjeldust, millist andmebaasi üldse kasutatakse ja kus see asub.

Programmi detailid

  • Reegel, et isegi kuulutuste vaatamiseks peab olema registreeritud kasutaja, ei tundu mõistlik, kuna selline piirang peletab pigem eemale kui motiveerib registreeruma.
  • Samuti jääb segaseks, miks on projekti arendajate arvates vajalik registreerida täpselt, kes millist kuulutust vaadanud on ja kuidas see realiseeritakse. Iga kuulutuse külastajate kohta andmeid talletada on väga ressursimahukas, aga samas ei anna anna see müüjale midagi, kuna kuulutuse vaatamine ei näita midagi tegeliku ostuhuvi kohta. Võimalus, et müüja hakkaks kuulutust vaadanuid ise läbi helistama, ei tundu tõenäoline. Pakume, et piisata võiks sellest, kui kuulutuse juures on lihtsalt arv, mitu korda seda vaadatud on.
  • Funktsioon „Võta ühendust müüjaga“ võiks näidata lihtsalt müüja telefoninumbrit või muid kontaktandmeid, mitte automaatselt helistada.
  • Funktsioon „Müüjale saadetakse email/toast notification, et tema müüdava eseme vastu tunti huvi“ võiks olla täpsemalt sõnatatud. Kui see tähendab, et teade saadetakse iga kord, kui keegi kuulutust vaatab, siis see on ilmselt osale kasutajaile koormav. Seega võiks olla lisavalikud (näiteks teavitatakse ainult tegelikest ostusoovidest – oksjonipakkumised jms) ja teavitusi peaks olema võimalik ka täielikult deaktiveerida.
  • Funktsioon „Saab märkida kuulutuse müüduks ja lisada, kes ostis“ ei tohiks olla ainult müüja pädevuses, sest võib-olla ei soovi ostja, et seda infot avaldatakse. Pealegi, mis väärtus sellel infol ostukeskkonnale on (eripakkumised „kuldklientidele“)?
  • Avakuva on praeguse kirjelduse järgi (viimased süsteemi lisatud kuulutused, kasutaja vaadatud kuulutused, populaarsed kuulutused) üle koormatud, sest praegu kirjelduse järgi kujuneb sellest tulenevalt mobiiltelefoni ekraani väiksusest üks megapikk lint.
  • Piltide lisamine kuulutuste juurde võiks tänapäeval olla pigem must have funktsioonide seas, samuti filtreerimine (kui loodetakse korralikku kuulutuste baasi).
  • Nutikas on lahendus, et tekkivaid küsimusi esitatakse ja neile vastatakse avalike kommentaaride kaudu, sest see vähendab korduvate küsimuste arvu.

Vastuseta jäänud küsimused ja täiendavad ettepanekud

  • Lahtiseks jääb, kas loodav programm hõlmaks ka maksesüsteemi või on maksmine lahendatud traditsioonilisel viisil (sularahas/pangaülekandega).
  • Kuidas vähendatakse riski, et keskkonnas hakkavad tegutsema petturid? Kasutajate registreerimise protsessi pole analüüsis täpsustatud ja tagasiside andmine on nice to have funktsioonide seas.
  • Kui on soov selle keskkonnaga päriselt turule minna, võiks mõelda ka mõnele muule väljundile peale Windows Phone’i, kasvõi veebilehele, et rohkem kasutajaid saada. Praeguse seisuga ei ole Windows Phone’i turuosa just vaimustav.

Prototüüp

Meeskond Nimetud esitas prototüübina Windows phone 8 rakenduse Sell’n’Buy. Kood tundub olevat kirjutatud häid praktikaid kasutades. Kuigi RegisterView.xaml.cs-is on jäänud kommentaaridena mõned retsenseerimisele esitatud prototüübi jaoks sobimatud osad...

Positiivse poole pealt prototüübis:

  • toimib enamasti kasutaja registreerimine ning sisselogimine. Siiski piirjuhtudega ei olda veel tegeletud (kasutaja juba olemas jne).
  • on võimalik vaadata ja luua kuulutusi.

Hetkel veel poolikult realiseeritud:

  • Registreerumisel "Näita parooli" valimisel palutakse täita kõik väljad, kuigi kõik on täidetud.
  • Pärast kuulutuse loomist ja avakuva sisu värskendamist ilmus küll minu kuulutus, kuid sellele vajutades antakse NullReferenceException. Siiski mõne aja pärast oli seda võimalik avada.
  • Hetkel "Sina vaatasid" kuulutustele klikkides antakse NullReferenceException.
  • Võiks kindlasti olla võimalus otsida asju ka kategooriate järgi. Praegu on võimalik näha asju, mis on populaarsed, viimati lisatud, minu poolt lisatud või vaadatud. Kas ka muudele kuulutustele on võimalik sattuda?
  • Pakkumised võiksid uueneda uue kirje lisandumisel, mitte refreshides või uuesti kuulutusele sattudes.


Paljud Must have funktsioonid on veel lisamata, kuid kuna tegemist on prototüübiga, siis jääme valmisversiooni ootama. Samuti, nagu Meeskond Nimetud mainis oma logis, oleks pigem vajalik (hetkel Nice to have funktsioonina märgitud) piltide lisamine realiseerida.

Lõppversioon

Positiivne Meeskonna Nimetud lõppversioon rakendusest Sell'n'Buy on läbinud tuntava arengu. Testimine näitas, et eelnevad probleemsed kohad rakenduse töös on eelmaldatud. Samuti on tehtud tööd graafilise poolega, mis nüüd näeb hea välja. Otsustati realiseerida ka piltide lisamine, mis annab rakendusele palju juurde.

Mis võiks olla teisiti:

  • Avalehe kuulutuste juures võiks olla pigem viimane pakkumine, mis ostjat kõige rohkem huvitab. Alghind ei ole enam oluline, kui sellest on juba pakutud tunduvalt suuremaid summasid (mida ei näe) ja pigem eksitav (nt vaatad avalehel, et toote alghind on 10 eurot, toote põhjalikumal uurimisel selgub, et hind on vähemalt 1000 eurot). Ruumi kokkuhoiu mõttes võiks avalehelt eemaldada Müüja nime, mis samuti ei ütle ostjale midagi.
  • Kuulutuse vaates võiks kohe esimesel vahelehel olla viimane pakkumine, mis otsjaid toote juures alati kõige rohkem huvitab (eeldusel, et tegemist ei ole alghinnaga). Praegu peab viimase pakkumise uurimiseks mitu vahelehte edasi scrollima.