Librarians: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Lnoor (talk | contribs)
Lnoor (talk | contribs)
Line 81: Line 81:


GPSi kaudu oleks võimalik näha, kus asub soovitud raamat. Kuvatakse Google Mapsilt asukoht, kust saab raamatut.
GPSi kaudu oleks võimalik näha, kus asub soovitud raamat. Kuvatakse Google Mapsilt asukoht, kust saab raamatut.
==== MVP ====


=== Võimalikud probleemid ===
=== Võimalikud probleemid ===

Revision as of 20:41, 31 October 2016

Meeskond ja rollid

  • Kerttu Liis Lootus
  • Lisandra Noor - projektijuht
  • Lisette Noor

Idee

Idee on luua veebipõhine kodu raamatukogu, kus oleks võimalik inimestel oma raamatud kirja panna, et teistel oleks võimalik neid laenutada.

Tehnoloogia

Kasutatav tehnoloogia: C#, Windows Presentation Foundation.

Analüüs

Mida see endas sisaldab?

Librarians sisaldab raamatute laenutamise süsteemi. Iga inimene saab rakenduses luua oma kasutaja ning lisada raamatuid andmebaasi, mida on tal võimalik laenutada teistele. Samuti on võimalik kasutaja teha lihtsalt selleks, et laenutada teistelt kasutajatelt. Laenutamise protsess toimub nii, et raamatu kätte saamise asukoht ja aeg lepitakse kokku laenutaja ja laenaja vahel. Osadel raamatutel võib olla juba kindel tähtaeg olemas, mis on omaniku poolt pandud.(Nagu nt antud raamatud on võimalik laenutada ainult kuuks ajaks) Ilma kasutajata saab otsida raamatuid ja vaadata nende kättesaadavust.

Mis on selle eesmärk?

Rakenduse eesmärk on luua keskkond, kus oleks võimalik inimestel laenutada oma kodus olevaid raamatuid, mida inimesed on ostnud ja läbi lugenud ning jäetud riiulisse seisma. Seega kuna raamatukogudes ei pruugi alati olla kõiki raamatuid, mida otsitakse, või on antud raamat juba kellegi poolt laenutatud või läheduses ei asu ühtegi raamatukogu, oleks võimalik veebist vaadata, kas lähiümbruses leidub antud raamat ja kas seda oleks võimalik laenutada. Rakendus aitab leida uut kasutust riiulile seisma jäänud ja ruumi võtvatele raamatutele. Lisaks muutes raamatute kättesaadavust paremaks, hakkavad inimesed rohkem nende vastu huvi tundma.

Funktsionaalsus

Mida tavakasutaja sellega teha saaks?

Tavakasutaja saab luua omale konto, millega on võimalik laenutada raamatuid teistelt kasutajatelt. Samuti kasutajal on võimalik luua enda koduraamatukogu ja lisada kodus olevaid raamatuid andmebaasi, mida soovitakse laenutada teistele.

Kui on tööjaotus paigas, siis tuua ka see välja.

Otseselt keegi teatud osa koodi kirjutamise ainuüksi enda peale ei võta vaid üritame koos seda teha.

Must have

Kasutaja loomine

Inimesel oleks võimalik luua endale konto. Kasutajaga saab teha oma koduraamatukogu, mis sisaldab raamatuid, mida kasutaja soovib laenutada. Kasutajaga on ka võimalik vaadata teiste kasutajate raamatukogusid, et leida uusi raamatuid, mida laenutada.

Oma raamatukogu loomine

Iga kasutaja saaks lisada kodus olevaid raamatuid. Nimekirja oleks võimalik muuta, näiteks eemaldada raamatuid, juurde lisada, lisada kommentaar raamatu seisundi kohta. Teised kasutajad saavad nimekirjale ligipääsu - saavad vaadata nimekirja. Oma raamatukogu saab hallata ainult omanik, teised kasutajad saavad lisada kommentaare ja avaldada laenutamise soovi. Oma raamatukogu omanik saab ka vajaduse korral lisada laenutamise aja, millega ta maksimaalselt nõus on.

Raamatute laenutamine

Registreerinud kasutajad saavad leides soovitud raamatu seda laenutada. Kasutaja tegemisel kirjutatud andmed lisatakse laenutamise ankeeti. Lisaks valitakse laenutamise aeg ning raamatu kättesaamise asukoht. Saab lisada ka kommentaari juurde, kui kasutajal peaks olema erisoove. Raamatute laenaja vaatab järgnevalt ankeedi ja soovid üle ning omakorda kas nõustub sellega või kirjutab tagasiside, mis tekitas erimeelsusid. Näiteks on vaja rohkem arutada raamatu kättesaamise kohta.

Laenutamise järjekord

Kui ühte raamatut soovitakse laenutada või on juba laenutamisel on võimalik vaadata, millal see raamat vabaneb ning lisada ennast ootejärjekorda. Niimoodi saab kasutaja garanteerida, et ta saab selle raamatu. Raamatu saadavusest teavitatakse kasutajale rakenduses ja emailiga.

Emaili saabumine kui keegi laenutab meie raamatut.

Kui mõni kasutaja on täitnud, et soovib laenutada mingisugust raamatut, tuleb raamatu omanikule email, kes laenutab, kui kauaks ja millist raamatut. Kui kasutaja on pannud end raamatu ootejärjekorda ning raamat vabaneb, saab ta samuti emaili, mis teavitab teda sellest.

Laenutamise tähtaeg

Laenutaja saab kuvada kaua raamat on olnud kasutaja käes ning kasutaja näeb,millal ta peab raamatu tagastama. Raamatutel on omaniku poolt määratud tagastamise tähtaeg. Kui tähtaeg on üle läinud, teavitatakse sellest nii omanikule kui laenutajale.

Otsingu süsteem

Raamatuid on võimalik kergelt üles leida otsingu süsteemist. Otsingu süsteem töötab nii raamatu nime järgi kui autori järgi.

Nice to have

Kommenteerimine

Kasutajad saaksid kommenteerida raamatu sisu kohta ning avaldada arvamust selle kohta. Lisaks saab kommenteerida raamatu üldolukorra kohta. Näiteks võib raamat väga räpases olukorras olla ning siis on sellest teadlikud ka tulevased laenutajad.

Meeldetuletus

Kui laenutatud raamatu tagastamise tähtaeg on lähedal, siis saadab laenutajale meeldetuletuse. Omanikule tuleb meeldetuletus raamatu kohta kui laenutatud raamatu tagastamise tähtaeg on möödas.

Hindamise süsteem

Kasutajad saaksid hinnata raamatut kümne palli süsteemis, kas see oli hea ja soovitaks edasi ka teistele.

TOP10

Esilehel saab kuvada eelneva hindamise süsteemi järgi järjestatud 10 populaarsemat raamatut.

GPS süsteem

GPSi kaudu oleks võimalik näha, kus asub soovitud raamat. Kuvatakse Google Mapsilt asukoht, kust saab raamatut.

Võimalikud probleemid

Milliste osade realiseerimine võib osutuda problemaatiliseks?

Emailidele teadete saatmine laenutamiste ja muude kohta võib osutuda keeruliseks.Kuid töö käigus võib paremini selguda, mis osade realiseerimine on problemaatilisem. Laenutaja ja laenaja vahelise suhtlemise funktsioon.