2019 Esimene samm liitreaalsusesse: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Kereba (talk | contribs)
Keleol (talk | contribs)
Line 38: Line 38:


== Rakendusvaldkondade näited - Keldi Leol ==
== Rakendusvaldkondade näited - Keldi Leol ==
Liitreaalust on võimalik kasutada erinevates valdkondades, näiteks haridus, meditsiin, sõjatööstus, logistika, ehitus, turism, turundus, meelelahutus jne.
Haridus.
Liitreaalsusel on haridusvaldkonnas suur potentsiaal, võimaldades õpitavat visualiseerida ja seetõttu saavutada paremaid tulemusi objektide ja protsesside või olukordade tundmaõppimisel. Liitreaalsuses kasutatakse enamasti kolmemõõtmelisi objekte, mis omakorda soodustab ruumilise mõtlemise arengut. Lahendused, mida kasutatakse õppetöös, võib jagada kolme kategooriasse. Ühed, mis keskenduvad õppijatele erinevate rollide andmisele. Teised keskenduvad ülesannete andmisele ja kolmandad annavad võimaluse erinevates keskkondades õppida. Hetkel on õppetöös levinud liitreaalsuse rakendusteks lahendused, mis kuvavad õppematerjalides olevatele kujutistele lisainfot. Näiteks kui õpilane suunab nutiseadme kaamera mõne foto peale õpikus tekib digitaalne kujutis, 3D-mudel sellestsamast objektist või sellega seotud kontseptsioonist (Laanpere, M). Liitreaalsuse võimalusi saab kasutada juba väikeste lastega näiteks QuiverVisoni rakendusega, kus laste enda värvitud pildid on võimalik kuvada 3D kujutistena või AR Flashcards, kus on loomapiltidega kaardid tähestiku õppimiseks. Koolilastele on võimalik muuta iga aine põnevamaks tänu liitreaalsusele, näiteks matemaatikas kasutades kujundite kujutamiseks Geometry101 rakenduse või keemias elementide kuvamiseks Chemistry101 rakendust.

Revision as of 14:51, 2 May 2019

Liitreaalsuse kujunemislugu - Joosep Eendra

Tehnoloogiad liitreaalsuse taga - Ken Rebane

Liitreaalsuse tüübid

Markeritel põhinev Markeriteta Projektsioonipõhine Objekti sundkatmisel põhinev

Liitreaalsuse põhilised komponendid

Sensorid ja kaamerad Projektorid Arvutid Optika

Tarkvara liitreaalsuses

Arvutinägemine

Pildi analüüs

Pildi segmenteerimine Nurkade leidmine Tekstuuri leidmine

Masinõpe

Tehislikud närvivõrgud Sügavõpe

Privaatsus, andmekaitse ja küberkuritegevus liitreaalsuse võtmes - Sebastian Sõeruer

Liitreaalsuse arendusvõimalused täna - Voote Rom

Rakendusvaldkondade näited - Keldi Leol

Liitreaalust on võimalik kasutada erinevates valdkondades, näiteks haridus, meditsiin, sõjatööstus, logistika, ehitus, turism, turundus, meelelahutus jne.

Haridus. Liitreaalsusel on haridusvaldkonnas suur potentsiaal, võimaldades õpitavat visualiseerida ja seetõttu saavutada paremaid tulemusi objektide ja protsesside või olukordade tundmaõppimisel. Liitreaalsuses kasutatakse enamasti kolmemõõtmelisi objekte, mis omakorda soodustab ruumilise mõtlemise arengut. Lahendused, mida kasutatakse õppetöös, võib jagada kolme kategooriasse. Ühed, mis keskenduvad õppijatele erinevate rollide andmisele. Teised keskenduvad ülesannete andmisele ja kolmandad annavad võimaluse erinevates keskkondades õppida. Hetkel on õppetöös levinud liitreaalsuse rakendusteks lahendused, mis kuvavad õppematerjalides olevatele kujutistele lisainfot. Näiteks kui õpilane suunab nutiseadme kaamera mõne foto peale õpikus tekib digitaalne kujutis, 3D-mudel sellestsamast objektist või sellega seotud kontseptsioonist (Laanpere, M). Liitreaalsuse võimalusi saab kasutada juba väikeste lastega näiteks QuiverVisoni rakendusega, kus laste enda värvitud pildid on võimalik kuvada 3D kujutistena või AR Flashcards, kus on loomapiltidega kaardid tähestiku õppimiseks. Koolilastele on võimalik muuta iga aine põnevamaks tänu liitreaalsusele, näiteks matemaatikas kasutades kujundite kujutamiseks Geometry101 rakenduse või keemias elementide kuvamiseks Chemistry101 rakendust.