Windows Home Server V2: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Vpiibele (talk | contribs)
Vpiibele (talk | contribs)
Line 105: Line 105:
[[File:Inst10.JPG]]
[[File:Inst10.JPG]]


Nagu pildilt näete, on sisestatud homeserveri aadress(pordi lisab automaatselt). Edasi valime Download software for Windows ning valime Run ja järgmises aknas samuti Run.
Nagu pildilt näete, on sisestatud homeserveri aadress(pordi lisab automaatselt). Edasi valime Download software for Windows ning valime Run ja järgmises aknas samuti Run ning jälgite juhiseid ekraanil. Peale seda leiate kleindi arvuti desktop'ilt Lanchpad ja Dashboard lingid. Lanchpad siis meediaga ühendamiseks ning Dashboard administreerimiseks.


== Kasutatud kirjandus ==
== Kasutatud kirjandus ==

Revision as of 18:07, 1 December 2010

Mis on Windows Home Server V2?

Windows Home Server V2 ,kood nimega "Vail", on koduse serveri operatsiooni süsteem, Home Serverite perest uusim. Peaks välja tulema kuskil 2011 aastal. Täpset kuupäeva pole hetkel veel teada kuna tegemist on beta testimis järgus oleva tarkvaraga. Süsteem ehitatakse Windows Server 2008 R2 koodi baasil ja tuleb ainult 64bit'isena.

Uued funktsioonid?

Remote Access
Kaughaldus baseerub nüüdsest Silverlight tehnoloogial ja omab kõrgema taseme täiendamis võimalusi, rohkem võimalusi kohendada, extentsions'e lisada ning parandatud jagatud kaustade süsteem AJAX'i toega. Nüüdsest võimalik ka Remote Access lehte personaliseerida, ehk muuta algvälimust ning lisada linke teistele web'i lehtedele.

Remote Streaming
Üks enim oodatud uus funktsioon, mis võimaldab sinu meedia voogesitust üle interneti, et saaks ligipääseda oma multimeediale virtuaalselt igalpool. Kui meedia ei ole mõne seadme jaoks mängitav, siis Home Server kodeerib selle mängitavaks formaadiks.

Toetatud formaadid
MPEG-4, 3GP, H.264, ADTS, AVI, MPEG-2, AAC, MP3, LPCM, MPEG-1, AC3
MPEG2 ja AC3 tuge beta versioon veel ei paku.

DLNA Voogesitus
DLNA võimalusega seadmed on võimelised automaatselt üles leidma Home Server'it koduvõrgust ning vajadusel sealt meediat voogesitada.

HomeGroup Tugi
HomeGroup on Windows 7 funktsioon, mis lihtsustab failide ja printerite jagamist koduvõrgus. Hea võimalus kõik oma dokumendid ja failid ning digitaalne meedia salvesatada Home Server'isse, sest see on mõeldud alati töös olema ning sellelt olenevalt ei pea sa muretsema, et ei saa koduvõrgus oma asjadele ligi.

Varukoopiate(backup) tegemine
Nüüdsest on võimalus kliendi arvuti varukoopiate andmebaasist omakorda varukoopia teha ning võimalus nende arhiveerimiseks.

23.11.2010 Teatati Drive Extender tühistamisest, kuid algselt oodati seda uues serveris

The Dashboard, Launchpad
The Dashboard on uus home serveri kontroll keskus, asendab endist Home Server Console'i. See võimaldab kõiki samu konrollvõimalusi nagu server console ning on ligipääsetav ka kaughaldusega, kui selleks on kasutajale õigused antud. Connector, mis eelneval serveri versioonil tuli kaasa cd kujul on nüüdsest lihtsa meeldetuletus lingina olemas, tuleb lihtsalt sisestada http://serverinimi/Connect ning ees ootab teid lihtne veebipõhine setup.

Uus "launchpad" tarkvara, mis iga home serveri klient masinas on, pakub lihtsat ligipääsu jagatud kaustadele, varukoopiate tegemisele ning kaughaldusega ühendamiseks.

Vanemad funktsioonid eelmisest Home Serveri versioonist leiate siin.

Miinimum nõuded süsteemile

Kuna Windows Server Code Name “Vail” server on ainult 64-bit'ise tarkvarana siis:
* 1.4 GHz x64 protsessorit. * 1 GB RAM * Vähemalt 160 GB kõvaketast. * NTFS failisüsteem ainult.

Ühildavus

Operatsiooni süsteemid kodustele arvutitele mida Windows Home Server V2 hetkel toetab.
The Windows 7

   * Windows7 Home Basic (x86)
   * Windows7 Home Premium (x86)
   * Windows7 Professional (x86 and x64)
   * Windows7 Ultimate (x86 and x64)
   * Windows7 Starter (x86 and x64)

The Windows Vista

   * Windows Vista Home Basic with Service Pack 2 (SP2) (x86)
   * Windows Vista Home Premium with SP2 (x86)
   * Windows Vista Business with SP2 (x86 and x64)
   * Windows Vista Ultimate with SP2 (x86 and x64)
   * Windows Vista Starter with SP2 (x86 and x64)

The Windows XP

   * Windows XP Home with Service Pack3 (SP3)
   * Windows XP Professional with SP3
   * Windows XP Media Center Edition2005 with SP3
   * Windows XP Starter Edition with SP3

Beta Versiooni Installeerimine

Kuna tegu on uue ja lihtsa Windowsiga siis on see sama lihtne nagu Windows Vista või Windows 7 installeerimine.
Aga siiski lähemalt:

Alustame uue installeerimisega e. New Installation

Valite partitsiooni kuhu installeerite ning linnuke, et kui valitud kettal on faile siis need kustutatakse kui ta vajutate Install nuppu.
PS! 160GB on minimum, mis peab olema, isegi kui üritad virtuaal masinal installeerida

Ootame kuni failid on paigaldatud ja installeeritud.

Valime Regiooni ja Klaviatuuri asetuse

Vajalik ReadMe nagu ikka Litsentsi kohta.

Valige oma Home Serverile endale meelepärane nimi ning samuti mõistlik parool ja selle vihjeks ei ole mõistlik panna tavaline nagu antud pildil tehtud on! Peale seda tuleb võimalus valida uuenduste võimalusel, soovituslik on kasutada Recommendes valikut. Siis uuendatakse serverit koheselt kui uuendused võimalikuks tulevad.

Uuendatakse ning seadistatakse esmaseks käivituseks. Peale seda saate teate, et järgmiseks ühendage oma võrgus olevad arvutid serveri järgi, kasutades selleks http://Serverinimi/Connect kus serverinimi on siis eelnevalt teiepoolt valitud serveri nimi.

Kui näete sellist ekraani siis olete edukalt lõpetanud esmase installeerimise. Minul antud juhul tekkis väike "bug", nimelt kui ennem seda lahti tulnud personaliseerimise lehe(sama mis Vista'l ja 7 on) ristit kinni panna ilma mingite seade valikuta, ei tahtnud explorer lahti tulla, ning see tuli run'ist käivitada.

Kui avate desktopil oleva Dashboard lingi siis avaneb teile eelpool mainitud uus Dashboard, mis teavitab vajalikest seadistustest, mis tuleb teha ennem kui saab täielikult Home Serverit kasutama hakata klientidel.

Connectori Installeerimine

Nagu pildilt näete, on sisestatud homeserveri aadress(pordi lisab automaatselt). Edasi valime Download software for Windows ning valime Run ja järgmises aknas samuti Run ning jälgite juhiseid ekraanil. Peale seda leiate kleindi arvuti desktop'ilt Lanchpad ja Dashboard lingid. Lanchpad siis meediaga ühendamiseks ning Dashboard administreerimiseks.

Kasutatud kirjandus

Getting Started Guide for Windows® Home Server Code Name ”Vail”
https://connect.microsoft.com/WindowsHomeServer
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Home_Server_V2
http://www.mswhs.com/2010/04/windows-home-server-v2-vail-part-1/
http://www.ithinkdiff.com/windows-home-server-codename-vail-unveiled-1215/

Autor

Velmar Piibeleht
A22