Talk:Meeskond "Terav Totris": Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 66: | Line 66: | ||
Alvar Lumberg | Alvar Lumberg | ||
--- | |||
Tegemist on tõesti hästi õnnestnud tetrisega ja ise viitsisin seda päris pikka aega mängida. Disain meeldis, suureks plussiks on ka helide olemasolu ja taustalugu oli selline hea rahulik, igati sobilik sellist tüüpi mängule. | |||
Otseselt ei häirinud mitte ükski asi ja ühtegi viga ei leidnud, kuid erinevad raskusastmed (näiteks erinevad kiirused) oleks teinud selle mängu veel palju huvitavamaks. | |||
Siim Kündre D31 |
Revision as of 03:34, 22 December 2010
Meie arust kõige lahedam mäng oli Terav Totris. Disain , seletused , muusika. Oleme kindel, et ikkagi inimesed tegid väga suurt tööd, Edu teile ka tulevikus.
Team PEA
---
Space Totris on väga hästi tehtud. Lapsepõlv tuleb meelde kui sai Tetrist kõvasti mängitud. Mängimine on hea, algul on harjumatu, et klotsid liiguvad vasakult paremale. Puldiga mängimist ei oska komenteerida, sest pulti ei oma. Kood tundub ka puhas ja arusaadavalt komenteeritud. Rohkem nagu ei oskagi öelda kui, et hea töö.
Reigo Riives
---
Nõustun eelnevate kommentaaridega, et väga hästi tehtud mäng. Proovimise käigus vigu ei esinenud. Kujundus ilus ja neutraalne, värvivalik ei kriibi silmi. Kergelt hüpnotisseriv taustamuusika sunnib mängimist jätkama pikemalt kui algselt planeeritud. Kui lisada paar featuuri leveli vahetustele (näiteks kuskilt maalt pöörab mäng teist pidi), võiks asja panna karpi ja müüki. Kood hästi struktureeritud ja kommenteeritud.
Artur Mölter
---
Mängimise teeb lihtsamaks õrn taustarudustik, mis aitab silmal paremini hallata, kuhu klotsid maanduvad. Ilma selleta oleks küliti varianti mängida tunduvalt keerulisem kui ülalt alla. Samuti on hea, et klotsidel on eri värvid. Omamoodi huvitavam variant, et taseme lisandumine lühendab mänguala, mitte ei pane kiirust juurde. Mängul võiks olla punktide registreerimise võimalus, näiteks 10 parimat tulemust, see lisaks kindlasti hasarti. Mängu kood on selge ülesehitusega, kenasti funktsioonide järgi klassidesse jaotatud ja ohtralt kommenteeritud.
Ulvar Petmanson
---
Kujundus ja värvikasutus annavad tulemusena väga korraliku visuaalselt ilusa mängu. Idee kasutada horisontaalset liikumissuunda ja levelite kasvamisel mägnuvälja vähendamist anavad mängule vaid plusse lisaks. Mõne nupu funktsioonid tundusid natuke imelikud alguses, aga harjub kiiresti ära.
Kuna ma ei tea c#-st veel suurt midagi, siis on raske sellist asja hinnata, aga kõik tehtud sammud on korralikult dokumenteeritud. Üsna detailselt on paljudes kohtades välja toodud meetodite töö põhimõte, et siilile ka selge oleks (näha on, et on ka minule mõeldud, selle eest kõvad lisa punktid).
Indrek Kahu
---
Hästi realiseeritud mäng, sest kasutas multimeediat hästi - mäng oli nägus ja hästi mängitav. Samuti oli innovatiivne keerata Tetris nö külje peale. Sellist mängu mängiks isegi.
Tanel Lebedev
---
Terava Totrise teostus paistab olema välisel vaatlusel üsna proffesionaalne. Korralikult disainitud visuaalsed elemendid ja kõik ülesandele esitatud nõuded täidetid. Samuti on ideeline lahendus huvitav, kus mänguväljak on keeratud horisontaalseks ning liikumine (juhtimine) on usna harjumatu. Dokumentatsiooni kohta võib öelda ainult Korralik. Korralik lahenduse kirjeldus ning ka kasutusjuhend olemas. Samuti tööplaan ja Changelog korralikult välja toodud. Positiivne on veel kohe kättesaadav binaar erinevtest tööversioonidest. Kas oma rumalusest või olen lihtsalt peast soe, ei suutnud mina selle mängu sortsu kätte saanud, iga zipiga sai mingi setup.exe binaari. Käima ei riskinud esda lasta ;), kahjuks kasutan "ebaturvalist" XPd. Tegu ka enamuses naiste tiimiga, sellest tulenevalt tõenäoliselt ka see korrektsus. (kaks meest ikka kolme naise vastu ei saa, ole kui lohakas tahes :-)
Karel Niine
---
"Space Totris" on vast kõige omanäolisem realisatsioon vanemast mängust, mida sai etteantud teemadest valida (Xonix, Tetris). Ülesande nõuetes on kirjas, et peab olema punktiarvestus, kui on mõeldud selle all seda, et punkte loetakse mängu ajal ja lõpp tulemus kuvatakse ka mängu lõppedes siis sellega on asi täidetud, kui sellega mõeldakse aga seda, et punkte peab lugema ja neid märgitakse ka hiljemaks vaatluseks üles siis seda pole. Nagu juba ka eelkõnelejad, siis ka mina tundsin sellest puudust. Erinevad tasemed on täitsa olemas ja jällegi huvitav lähenemine raskusastme muutmiseks on see, et mängu väljak läheb väiksemaks, mis siis tõstab mängu tempot, kuna peab kiiremini reageerima uue kujundi paigutamisele. Xboxi tuge demonstreeris võistkond loengus, see töötas. Meeldis ka kogu disaini pool ja tekstide font oli ka minu maitsele. Kui ma loengust mäletan, siis isegi see taustamuusika olevat originaalne. Wiki on korrektne ja näha on, vähemalt selle põhjal, et töö tõesti käis meeskonnana.
Ragnar Nurmla
---
Alustaks vast positiivsest. Minu arvates on väga viisakas tulemus. Välimus on ilus ja realisatsioon igati huvitav. Meeldis väga see kahaneva suurusega levelite süsteem ning tetrise kohta ebatavaline liikumissuund. Detailselt dokumenteeritud ning wikis kajastatud.
Muidu oli mängitavus igati korras, kuid isiklikult oleksin eelistanud, et paremat noolt all hoides oleks liikunud klots kiiremini seni kuni lahti lasta, mitte vaid ühe nõksu(harjumus teistest tetristest). Setup.exe millega levitati häiris pisut (ei küsi midagi ja paigaldab kuhugi ära mainimata kohta).
Kümne punkti skaalal annaks sellele projektile hindeks 9.
Mikk Mähar
---
Lugematuid kordi taaselustatud mängule täitsa laheda uue näo andmine. Hindaksin eriti Wiki-lehte, mis annab nii sisust kui töö kulust asjaliku ülevaate. Mäng ise on mängitav ja töö jaoks kulutada olnud aja kohta ka igati kenasti viimistletud. Kood on hästi kommenteeritud ja ka disainilt korralik. Minu isiklik maitse eelistaks kommentaaride asemel selget ja arusaadavat koodi (mis antud juhul küll enamasti nii oligi) ja inglisekeelseid muutujanimesid. Ei tea öelda tegijate tausta kohta, kuid ei usu, et neist enamik kogenud progejad on. Tubli töö ja värske vorm vanale mängule!
Alvar Lumberg
---
Tegemist on tõesti hästi õnnestnud tetrisega ja ise viitsisin seda päris pikka aega mängida. Disain meeldis, suureks plussiks on ka helide olemasolu ja taustalugu oli selline hea rahulik, igati sobilik sellist tüüpi mängule. Otseselt ei häirinud mitte ükski asi ja ühtegi viga ei leidnud, kuid erinevad raskusastmed (näiteks erinevad kiirused) oleks teinud selle mängu veel palju huvitavamaks.
Siim Kündre D31