Talk:Meeskond "Skill and Others": Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Lkermas (talk | contribs)
No edit summary
Hmuidik (talk | contribs)
No edit summary
Line 56: Line 56:


*[[User:lkermas|LKermas]] D22
*[[User:lkermas|LKermas]] D22
----
Wiki leht on väga hästi koostatud ning kõik on olemas. Väga lühikese ajaga on üks inimene suutnud ära teha terve rühma töö ning saanud
ka valmis tähtajaks. Meeldis, et Wikis on iga valikuvõimalusega lehe kohta toodud ära väike kokkuvõte, mida sellega teha saab ning kasuks
tuleb ka pildi olemasolu.
Veidi häiris esileht, milleks ajada kasutajat segadusse nii paljude nuppudega, mida esialgu nagunii vajutada ei saa, ilma sisselogimiseta? Esileht oleks võinud lihtsuse mõttes olla vaid sisselogimine, ilma halli osata seal all. Samas jälle kui sisse logid, siis võiks sisse logimise pool üldse ära kaduda ning väljalogimine võiks olla üleval (ripp)menüüs. Lisaks need lisamise nupud asetsevad kuidagi läbisegi, võiks olla mingi süsteem, näiteks ülevalt alla. Meeldis, et oli all servas nö teadeteriba, mis teavitas kasutajat kui midagi läks korda või valesti.
Kood on hästi kommenteeritud ja eesti keeles. Kood on jaotatud klassidesse, nii nagu peab (iga lehe taga peitub klass ning lisaks on veel
kolm klassi, mille kaudu toimub vastavate andmete salvestamine andmebaasi).
Ühe inimese kohta on ära tehtud suur töö ning rakendus töötab pisiviperustest hoolimata. Kuigi tegemist on tõsisemapoolse
õppehaldussüsteemiga oleks võinud veidi ka disaini peale mõelda.
Helen Muidik D21
----

Revision as of 11:03, 22 December 2010

Arvamus

Alustuseks jäi silma projekti põhjalik ja koos piltidega kajastamine wikis. Projekti oli oma arvutis meeldivalt lihtne tööle saada. Hiljem teiste autorite projekte katsetada üritades selgus, et see pole sugugi mitte enesestmõistetav. Projekt ise vastab esmapilgul ülesande püstituses olnud nõudmistele osas, mis puudutab andmete (nii ainete profiilid kui hinded) sisestamist. Kahjuks ei suutnud ma leida ühtegi aruannet, mida käesolev projekt väljastaks. Õpikeskonna puhul on mõistlikku vajadust aruannete järele võibolla keerulisem leida kui näiteks raamatukogu puhul, kuid raamatukoguga paralleele tõmmates oleks võinud välja tuua võimaluse reastada õpilasi õpitulemuste alusel või kuvada need, kellel on liiga vähe hindeid või liiga halb keskmine hinne vms. Projekti lähemalt katsetades selgub, et õpilaste profiilide lisamisega on kõik hästi. Samuti õnnestub lisada ainete profiile. Õpilasele hindeid panna ja muuta „Vaata ja muuda - hinded“ alt paraku ei õnnestu, hinde saab küll sisestada, kuid see ei salvestu. Kasutaja mugavuse ja arusaadavuse poole pealt tahaks hinnete lisamise juures näha nuppu „salvesta“ Võimalik, et hinnete mittesalvestumine on kuidagi seotud projekti üles- või allalaadimisega. „Vaata ja muuda - hinded“ all on väli „Kokku“, kus õpilase hinded summeeritakse. Tavaloogika kohaselt oleks mõistlikum leida keskmine hinne, mitte hinnete summa. See järeldus põhineb muidugi ainult autori enda sisestatud ühe õpilase hinnetel, sest kuna hindeid lisada ei õnnestunud, ei saanud ka katsetada. Koodi uurides jäi silma ka see, et koodi on korralikult kommenteeritud. Projekti puhul meeldib selge ja loogiline avaleht. Ka idee, sisu ja võimalused on kokkuvõttes head (eriti arvestades seda, et projekt on põhimõtteliselt teostatud ühe inimese poolt, mitte tiimitööna).

Janar Tooming DK21


Rakendus

Rakendus täidab ülesande nõudeid kuid kuna andmebaasi puudujääkidele, peab paljusi andmeid mõtetult uuesti sisestama, nt hinded ja tunnid. Üldmulje on hea, aga praktikas kasutust ei leia, vähemalt seni kaua kuni korralik andmebaas on ehitatud ja programmi loogika vastavalt üles ehitatud.


Lähtekood Lähtekood tundub asjalik ja töötab ning on kommenteerimisega ka viitsitud vaevata, aga vaadake oma andmemudel üle, teil on hinded eraldi olevas tabelis, mis pole seotud useri id'ega kuigi kõik peaks useri ümber toimuma. Eraldi on teil hinnete all eesnimi ja perenimi, andmete dubleerimine lihtsalt. Kui teil oleks hinde id ja useri id ära seotud oleks teil ühe kindla inimese hindeid palju lihtsam jälgida ja kuvada. Samuti on tund sidumata ainega. Andmebaas ei tundu jätkusuutlik ja nõuaks ümbertegemist.


Wiki

Wiki leht on väga hästi koostatud ja pakub korralikku ülevaadet programmi kasutamisest kui ka klasside kirjeldused on olemas.


Jaan Kruusma, D22

Arvustus

Üldine Rakendus vastab etteantud nõuetele, kuid disaini poole pealt on veidi puudujääke. Tean, et antud projektis hüppasid teised liikmed alt ära ning projekt on valminud ühe inimese käe läbi, seega ühe inimese kohta igati hea töö. Antud programm kasutust realselt ilmselt ei leia, enne kui on teinud läbi päris põhjaliku arenduse.

Kood Kood tundub ilus ja arusaadav. Nagu eelmine arvustaja on kommenteerinud andmemudelit, siis ka minule tundus see ebaratsionaalne, ise oleksin teinud nii nagu ka eelmine kommenteeria soovitas. Kõige lihtsam oleks olnud võtta kasvõi mingi originaalsüsteem ette ja selle kloon ehitada, ainult parem ja ilusam :)

Wiki Wiki leht on see eest üsna hästi koostatud ja annab hea ülevaate antud projektist.

Taavi Ilves D21


Rakenduse installimine on võrdlemisi lihtne. Üldjoontes töötab olemas olev funktsionaalsus üsna korralikult. Kasutajaliides on võrdlemisi hästi organiseeritud ja mõistetav.

Projekt on ka üsna mõistlikult dokumenteeritud, kui arvestada selle all Wiki's toodud kirjeldust ja lähtekoodi kommentaare. Wiki's toodud kasutusjuhend annab väga hea ülevaate programmi kasutamisest ja võimalustest. Lähtekood on peaaegu täielikult kommenteeritud ning ka hästi vormistatud.

Andmemudeli osas pean nõustuma eelnevate kommenteerijatega, et see võinuks olla veidi paremini läbimõeldud. Siiski on korraliku andmemudeli koostamine üsna aeganõudev tegevus ning kui aega vähe, siis ei pruugi see muidugi õnnestuda.

Logi on lühike, ent vaatamata sellele informatiivne ja annab hea üldpildi projekti käigust.

Eriti märkimisväärne on, et vaatamata sellele, et projekti realiseeris lõpuks vaid üks inimene üksi õnnestus see siiski tähtajaks valmis saada.


Wiki leht on väga hästi koostatud ning kõik on olemas. Väga lühikese ajaga on üks inimene suutnud ära teha terve rühma töö ning saanud ka valmis tähtajaks. Meeldis, et Wikis on iga valikuvõimalusega lehe kohta toodud ära väike kokkuvõte, mida sellega teha saab ning kasuks tuleb ka pildi olemasolu.

Veidi häiris esileht, milleks ajada kasutajat segadusse nii paljude nuppudega, mida esialgu nagunii vajutada ei saa, ilma sisselogimiseta? Esileht oleks võinud lihtsuse mõttes olla vaid sisselogimine, ilma halli osata seal all. Samas jälle kui sisse logid, siis võiks sisse logimise pool üldse ära kaduda ning väljalogimine võiks olla üleval (ripp)menüüs. Lisaks need lisamise nupud asetsevad kuidagi läbisegi, võiks olla mingi süsteem, näiteks ülevalt alla. Meeldis, et oli all servas nö teadeteriba, mis teavitas kasutajat kui midagi läks korda või valesti.

Kood on hästi kommenteeritud ja eesti keeles. Kood on jaotatud klassidesse, nii nagu peab (iga lehe taga peitub klass ning lisaks on veel kolm klassi, mille kaudu toimub vastavate andmete salvestamine andmebaasi).

Ühe inimese kohta on ära tehtud suur töö ning rakendus töötab pisiviperustest hoolimata. Kuigi tegemist on tõsisemapoolse õppehaldussüsteemiga oleks võinud veidi ka disaini peale mõelda.

Helen Muidik D21