User:Kroosile: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Kroosile (talk | contribs)
No edit summary
Kroosile (talk | contribs)
Line 1: Line 1:
== Erialatutvustuse aine arvestustöö ==
[[Category:Erialatutvustus 2011]]





Revision as of 18:30, 18 October 2011


Autor: Kristo Roosileht

Esitamise kuupäev: 17. oktoober 2011

Essee

Viies loeng Agu Leinfeldi poolt oli negatiivsest alatoonist hoolimata huvitav käsitlus IT minevikust ja tulevikust. Loeng oli meeldivalt sisustatud faktide ja näidetega, mis tegi kuulamise huvitavaks. Tegemist oli mitmeti hoopis teisest küljest teemakäsitlusest, võrreldes teiste esinejatega - ... Põhiloosung, mis välja tuli oli see, et iga it-inimene peab looma väärtust kogukonnale. Selle näite puhul võib paralleele tõmmata ka esimese loengu pidaja Linnar Viigi selle aasta sügise IT Kolledži aktusel peetud looga, mis rääkis kolmest kiviraidurist, kellel kõigil olid erinevad arusaamad, mida nad teevad – üks teenis raha, teine raius kivi ning kolmas oli kaasosaline templi püstitamisel. Lisaks tõi Agu välja selle, mis kool tegelikult annab tudengile – eelduse suhelda masinaga. Kuid it-inimese prioriteet on suhelda inimesega, mõista, mida teine poolt temalt ootab. Selleks tuleb teha selgeks vastaspoole tegevusala, misjärel on märksa efektiivsem jõuda sellise lahenduseni, mida klient temalt ootab. Millele teised esinejad tähelepanu ei pööranud oli ühe vea hind tehnoloogilises keskkonnas. Oma filosoofilise käsitlusega näiteid tuues oli see kindlasti valgustav teadmine uutele infotehnoloogia tudengitele. Agu tõi välja, et IT Kolledži tudeng on insener ning seetõttu võib ühe vea hind saada tulevikus väga saatuslikuks. Selline teadmine soosib tehtud töödes olema perfektne.

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastus

Kukkudes eksamil läbi, tuleb sooritada korduseksam. Korduseksam tuleb sooritada kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. See tuleb kokku leppida õppejõuga ning registreerida õppeosakonnas. Tähtajaks on kaks tööpäeva enne korduseksami sooritamise päeva. Esimene korduseksam on RE kohal oleva üliõpilase jaoks tasuta, REV kohal oleva tudengi jaoks tasuline. Viimase suuruse kehtestab rektori käskkiri. Hetkel maksab järeleksam 13 eurot ning pärast mitteedukat esimest järeleksamit peab ka RE kohal olev tudeng tasuma vastava summa, kui soovib teist järeleksamit sooritada.

Küsimus 1

Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks need teha tuleb, et vahetada õppekava?

Vastus

Õppekava vahetamiseks tuleb õppeosakonda esitada vabas vormis kirjalik avaldus rektori nimele. Õppekava on võimalik vahetada kaks korda aastas vabade kohtade olemasolul enne akadeemilises kalendris märgitud semestri punase joone päeva. Hiljemalt üks nädal pärast semestri punase joone päeva kinnitatakse õppekava vahetamine rektori käskkirjaga.