Talk:DirectAccess: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Rvane (talk | contribs)
Rvane (talk | contribs)
Line 41: Line 41:


== Robert Vane ==
== Robert Vane ==
blabla
'''Sisu:''' Lühida ülevaatega teemat tuvustav artikkel. Siin-seal oleks võinud üht teist rohkem selgitatud olla kuid põhiliselt saab directaccessi tööpõhimõtte ning ka veidi tehnilist informatsiooni kätte. Võib olla on teksti natuke raske mõista teemast eemal oleval inimesel. Tekst on arusaadavas eesti keeles ning arusaamatusi ei tekkinud.
'''Kujundus:''' Kujundus on minimalistlik ning lithne, just nii nagu peab. Pildid on tehnoloogia tööpõhimõtet hästi edasi andvad.
'''Kvaliteet:''' Väikse lausena oli küll märgitud et DirectAccess ühendus luuakse automaatselt, kuid oleks võinud olla võrdlus VPN'iga nagu näiteks et erinevus VPN'iga on see et VPNi kasutades peab alguses kasutaja ühenduse looma ning kui ühendus kaob töö ajal, siis on vajalik kasutajapoolne uuesti ühendamine mis võib võtta minuteid olenevalt kasutajast. DirectAccess'iga on lood nii, et erinevalt VPN'ist loob ta alati ühenduse automaatselt kui internetiühendus on saadaval ning ühenduse hetkelisel kadumisel taastab selle automaatselt ühenduse uuesti tekkimisel ilma kasutajalt sekkumist nõudmata. Ka oli mainimata et DirectAccessi serveril peab olema installitud Group Policy Management. Veel on mainimata et DirectAccessi klient võib olla ka DirectAccessi server.
'''Viitamine:''' Võibolla oleks võinud viitamisel näidata ära mis lõigud või mis tekst kust lingilt võetud oli, kuid isiklikult see mind ei häiri ega huvita, kui tahan otsin ise lisainfot viidetes olevatest linkidest.
'''Miinused:''' Polnud juhendit kuidas DirectAccessi installeerida ja töökorda seada. Niiet antud süsteemi üles seadmist ei saa juhendi järgi läbi teha, pigem on tegu ülevaadet andva artikliga.

Revision as of 15:22, 22 October 2011

Retsenseerija: Õppejõud

Lühikeseks kipub jääma, pealegi on TechNetis mitmeid videosid, millele võiks vähemalt viidata.

Sander Saveli

Sisu: Sisu on väga tehniline ja kirjeldav. Stiil kipub jääma kohati isegi liiga napiks, mõnda kohta võiks rohkem lahti kirjutada. Esineb ka palju mõisteid, mis võiksid olla lahti kirjutatud, see teeks artiklis kirjutatu lihtsamini ja kiiremini omandatavaks. Lõpuosa "kokkuvõte" tundub rohkem nagu DirectAccessi positiivsete omaduste nimistuna mitte artikli kokkuvõttena. Ühenduse loomise käik on samuti väga üldistatud, võiks olla rohkem lahti kirjutataud.

Kujundus Pildimaterjal on olemas ning see teeb artikli mõistmise omajagu kergemaks. Pildid on sobiva suurusega ja looguiliselt paigutatud.

Viitamine Kasutatud materjalidele on korrektselt viidatud.

Kokkuvõte võib-olla veidikene lühikene ja tehniline tekst.

Sander Saveli A22

Ragnar Plint

Sisu: Kokkuvõttes on pakutavate võimaluste kirjeldus, mis peaks olema pigem kohe peale sissejuhatust, seejärel võiksid olla nõuded/tingimused DirectAccessi kasutamiseks ja peale seda võiks täpsemalt kirjeldada toimimispõhimõtteid, tehnoloogiat ja ühenduse loomise protsessi. Artikkel andis ülevaate, milleks DA-d kasutada ja millised on positiivsed küljed (oleks ehk võinud lisada ka VPNi puudused). Lahti oleks võinud kirjutada, mille alusel toimub autentimine ja mis tingimustel valitakse kasutatav protokoll. Lisavõimalustega DirectAccess on kaasatud Microsoft Forefront Unified Access Gateway'ga (UAG). - Milliseid lisavõimalusi UAG kasutamine pakub?

Kujundus Kujundus on hea ja teksti selgitavad skeemid on asjakohased.

Viitamine Tore, et wikisiseselt on viidatud teistele lehtedele. Protokolle tutvustatavate veebilehtede lingid võiksid samuti olla.

Kokkuvõte Lauseehitus oli kohati paigast ära, tekst oli justkui otse tõlgitud ja sõnad jäetud ringi tõstmata. Andis üldiselt aimu, millega tegu ja kuidas toimib. Teemat peaks ilmselt Windows serverite administreerimise aine raames täiendama.

Sander Pikhoff

Sisu: Arusaadav millega tegu on, kuid oleks soovinud näha mõningaid näiteid kuidas antud lahendus tööle ajada. Lisaks eelnevale oleks soovinud saada natukese rohkem informatsiooni antud lahenduse tehnlisest taustast. Võiks ka olla võrdlustabeleid VPN'idega (näiteks: openVNP, PPTP jne).

Kujundus Minuarvates on kujundatud hästi. Meeldis see, et olid toodud välja erinevaid pilte kuidas

Viitamine Oleks soovinud saada rohkem viiteid antud teema kohta.

Kokkuvõte Üldiselt oli huvitav lugeda kuid võiks lisaks täiendada "Tehnoloogia" lõiku.

Heiki Tähis

  • Pildid ei olnud ilmselt autori loodud, aga on viitamata!


Robert Vane

Sisu: Lühida ülevaatega teemat tuvustav artikkel. Siin-seal oleks võinud üht teist rohkem selgitatud olla kuid põhiliselt saab directaccessi tööpõhimõtte ning ka veidi tehnilist informatsiooni kätte. Võib olla on teksti natuke raske mõista teemast eemal oleval inimesel. Tekst on arusaadavas eesti keeles ning arusaamatusi ei tekkinud. Kujundus: Kujundus on minimalistlik ning lithne, just nii nagu peab. Pildid on tehnoloogia tööpõhimõtet hästi edasi andvad. Kvaliteet: Väikse lausena oli küll märgitud et DirectAccess ühendus luuakse automaatselt, kuid oleks võinud olla võrdlus VPN'iga nagu näiteks et erinevus VPN'iga on see et VPNi kasutades peab alguses kasutaja ühenduse looma ning kui ühendus kaob töö ajal, siis on vajalik kasutajapoolne uuesti ühendamine mis võib võtta minuteid olenevalt kasutajast. DirectAccess'iga on lood nii, et erinevalt VPN'ist loob ta alati ühenduse automaatselt kui internetiühendus on saadaval ning ühenduse hetkelisel kadumisel taastab selle automaatselt ühenduse uuesti tekkimisel ilma kasutajalt sekkumist nõudmata. Ka oli mainimata et DirectAccessi serveril peab olema installitud Group Policy Management. Veel on mainimata et DirectAccessi klient võib olla ka DirectAccessi server. Viitamine: Võibolla oleks võinud viitamisel näidata ära mis lõigud või mis tekst kust lingilt võetud oli, kuid isiklikult see mind ei häiri ega huvita, kui tahan otsin ise lisainfot viidetes olevatest linkidest. Miinused: Polnud juhendit kuidas DirectAccessi installeerida ja töökorda seada. Niiet antud süsteemi üles seadmist ei saa juhendi järgi läbi teha, pigem on tegu ülevaadet andva artikliga.