User:Ohein: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Ohein (talk | contribs)
Created page with '=Erialatutvustuse aine arvestustöö= Autor: Olavi Hein<br> Esitamise kuupäev: 14. november 2011 ==Essee== Siia tuleb essee tekst. ==Õpingukorralduse küsimused== ===Küsimu…'
 
Ohein (talk | contribs)
Line 4: Line 4:


==Essee==
==Essee==
Siia tuleb essee tekst.
'''C-Path - tehnoloogia meditsiinis'''


==Õpingukorralduse küsimused==
==Õpingukorralduse küsimused==

Revision as of 12:21, 14 November 2011

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Olavi Hein
Esitamise kuupäev: 14. november 2011

Essee

C-Path - tehnoloogia meditsiinis

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastused

Kaua on võimalik arvestust teha?

Arvestust saab järgi teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani.

Kellega kokkuleppida, et arvestust teha?

Ainet õpetava õppejõuga.

Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad?

Järelarvestusele tuleb registreeruda õppeosakonnas ja hiljemalt 2 tööpäeva enne sooritust.

Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal?

RE kohal on järelarvestus tasuta.

Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

REV kohal olles peab järelarvestuse eest maksma 13 eurot.

Küsimus 5

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele teisel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kuidas toimub puhkuse varasem lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Vastused

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele teisel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha?

Akadeemilist puhkust taotletakse avaldusega rektori nimele ja vormistatakse rektori käskkirjaga. Üliõpilasel on võimalik taotleda akadeemilist puhkust:

1. Tervislikel põhjustel – kuni kaheks aastaks; Akadeemilise puhkuse taotlemise avaldusele lisab üliõpilane meditsiiniasutuse tõendi, kus on märgitud arsti soovitus akadeemilise puhkuse osas ja akadeemilise puhkuse soovitatav periood. Avaldust saab esitada ja üliõpilane lubatakse akadeemilisele puhkusele mistahes ajal õppeaasta vältel.

2. Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel – kuni üheks aastaks; Avaldusele lisatakse kutse kaitseväe tegevteenistusse. Avaldust saab esitada ja üliõpilane lubatakse akadeemilisele puhkusele mistahes ajal õppeaasta vältel.

3. Lapse hooldamiseks – kuni lapse kolme aastaseks saamiseni. Avaldusele lisab üliõpilane lapse sünnitunnistuse. Avaldust saab esitada ja üliõpilane lubatakse akadeemilisele puhkusel mistahes ajal õppeaasta vältel.

4. Muudel põhjustel – kuni üheks aastaks. Akadeemilisele puhkusele võib üliõpilane minna alates teisest õpinguaastast. Avaldust saab esitada semestri punase joone päevani.


Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg?

Maksimaalne puhkuse aeg on lapse hooldamiseks võetud akadeemiline puhkus, kuni 3 aastat.

Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kuidas toimub puhkuse varasem lõpetamine?

Akadeemilise puhkuse katkestamist taotletakse avaldusega rektori nimele ja vormistatakse rektori käskkirjaga. Kui üliõpilane ei ole hiljemalt akadeemilise puhkuse lõpu kuupäevaks esitanud avaldust akadeemilise puhkuse lõpetamiseks või pikendamiseks, lõpetatakse see automaatselt akadeemilise puhkuse viimasele semestrile järgneva semestri punase joone päevaks ja üliõpilane eksmatrikuleeritakse õpingutest mitteosavõtu tõttu.

Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid?

Puhkuse ajal deklareerida ei saa, v.a üliõpilasel, kes on akadeemilisel puhkusel lapse hooldamiseks on õigus osaleda õppetöös esitades ainete deklareerimiseks kirjaliku taotluse õppeosakonda hiljemalt semestri punase joone päevaks.

Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Jah, akadeemilise puhkuse ajal on lubatud teha eksameid/arvestusi varem deklareeritud õppeainetes, milles kehtib põhi- või kordussoorituse õigus.