Meeskond "BugTracker": Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Tsoha (talk | contribs)
Tsoha (talk | contribs)
Line 21: Line 21:
  Vigade otsimine
  Vigade otsimine
  Vigade redigeerimine
  Vigade redigeerimine
  Võimalus liidestada olemasoleva kasutjaskonnaga. Näiteks on asutusel olemas oma sisemine töötajabaas ning laadida need otse meie veahaldus kasutajaskonda. (Windows AD support?)
  Võimalus liidestada olemasoleva kasutjaskonnaga. Näiteks on asutusel olemas oma sisemine töötajabaas ning laadida need otse meie veahaldus kasutajaskonda. (Windows AD support ready)


===Nice to have===
===Nice to have===

Revision as of 22:11, 6 March 2012

Teema : veahaldussüsteemi loomine

Liikmed:

Toomas Soha - Projektijuht
Heiki Tamm

Analüüs

Loome veahaldusrakenduse, milles on võimalik registreerida leitud vigasid. Rakendus skaleerub nii lihtsast ühekorsest projektipõhisest vahendist kuni asustuse siseselt kasutusel olevaks veahaldussüsteemiks. Võimalik on registreerida leitud vigasid. Näha ja redigeerida olemasolevaid ning otsida spetsiifiliselt nii märksõnade, komponendi põhiselt, isiku järgi jne.. Vigadele on võimalik määrata, mis staatuses ta hetkel on ning palju muud manti. Rakendusel on rollipõhine kasutatavus. Guest roll saab ainult jälgida süsteemi, Kasutaja roll aga seda täis võimsusel kasutada. Lisaks on olemas admini roll, kellel on ligipääs Back-endile. Lisaks saadab rakendus kirjasid isikutele, kes on veaga seotud, milles on tehtud muudatus(Näiteks muudeti parandatuks või lisati kommentaar vms). Võimalik on lisada ka vigadele manuseid(attachmendid, ekraani pildid, tekstifailid jne). Rakenduse siseselt on võimalik ka oma kasutajapõhiseid seadeid konfigureerida. Näiteks muuta talle mailide saatmise loogikat.

BackEndist on võimalik muuta veahaldus registreerimisel paigas olevaid suhteid. Näiteks, saab määrata kes vigade parandajatest on milliste meie süsteemis registreeritud komponentidega seotud, kes on toote omanik. Defineerida kasutusel olevaid vea kriitilisuse astmeid ning lisada uusi välju registreerimise vormile.

Rakendus koosneb Front-endist ning Back-endist. Front-end on rakenduse peamine kasutatav pool ning Back-endis on võimalik defineerida olemite vahelisi suhteid.

Võimalikud tekkivad probleemid

Probleemseks võib osutuda võimalus Back-Endist olemasolevat vea registreerimise vormi dünaamiliselt muuta. Tähtis on see, et kogu eelnev ei läheks iga kord katki.
Mõelda läbi kuidas tegutseda, juhul kui mitu kasutajat samal ajal sama viga muudavad.

Planeeritav funktsionaalsus

Vigade registreerimine
Vigade otsimine
Vigade redigeerimine
Võimalus liidestada olemasoleva kasutjaskonnaga. Näiteks on asutusel olemas oma sisemine töötajabaas ning laadida need otse meie veahaldus kasutajaskonda. (Windows AD support ready)

Nice to have

Liidestus versioonihaldus süsteemidega. Commiti tehes jookseb automaatne info meie süsteemi.
Statistika genereerimine, analüüsides vigasid ning nende põhjal töögraafiku koostamine
Fancy kasutajaliides

Enamvähem tööjaotus:


Ajakvava vms:

Logi

06.03 Sai loodud wiki ning paika pandud projekti skoop.