User:Rkivinur: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Rkivinur (talk | contribs)
Created page with '=Erialatutvustuse aine arvestustöö= Autor: Raido Kivinurm <br>Esitamise kuupäev: 5. oktoober 2012 ==Essee== Siia tuleb essee tekst. ==Õpingukorralduse küsimused== ===Kü…'
 
Rkivinur (talk | contribs)
No edit summary
Line 1: Line 1:
[[Category:Erialatutvustus 2012]]
=Erialatutvustuse aine arvestustöö=
=Erialatutvustuse aine arvestustöö=
Autor: Raido Kivinurm <br>Esitamise kuupäev: 5. oktoober 2012
Autor: Raido Kivinurm <br>Esitamise kuupäev: 5. oktoober 2012

Revision as of 09:55, 5 October 2012

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Raido Kivinurm
Esitamise kuupäev: 5. oktoober 2012

Essee

Siia tuleb essee tekst.

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastus

Võimalik on esitada apellatsioon eksami hinde kohta aga kui see ei rahuldata ja tuleb teha kordussooritus, meeles pidades, et võimalik on teha kuni 2 kordussooritust. Korduseksamit on võimalik teha kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. Korduseksamile minekuks on vaja kokku leppida vastava aine õppejõuga. Sellele registreerumine toimub õppeosakonnas, REV kohtadel õppivad tudengid peavad kaasa võtma väljatrükitud maksekviitungi kordusoorituse tasu kohta. Soovi korral on võimalik ka registreerida e-posti teel digitaalselt allkirjastatud avaldusega. Eksamile peab olema registreeritud ja tasutud kordussoorituse tasu (REV tudengil) hiljemalt üle-eelmise tööpäeva lõpuks eksami toimumise päevast. Korduseksamid ja on tasulised ainult riigieelarvevälistel tudengitel. Tasu on määratud rektori käskkirjaga ning hetkel on selleks 14,2€.

Küsimus 3

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Vastus

Akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal on võimalik minna kolmel juhul: Tervislikel põhjustel, Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel või lapse hooldamiseks. Akadeemilist puhkust ja selle katkestamist taotletakse avaldusega rektori nimele. Tervislikel põhjustel on vaja juurde lisada meditsiiniasutuse tõend, kus peab olema märgitud akadeemilise puhkuse soovitus ja selle soovitatav pikkus. Kaitsejõududesse siirdumisel tuleb lisada kutse kaitseväe tegevteenistusse. Lapse hooldamisele minekuks tuleb lisada lapse sünnitunnistus. Maksimaalne akadeemilise puhkuse aeg on erinev: Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel kuni üks aasta, tervislikel põhjustel kuni kaks aastat ning lapse hooldamisel kuni lapse kolme aastaseks saamiseni. Puhkuse ajal saab deklareerida aineid ainult tudeng kes on puhkusel lapse hooldamiseks, sel puhul on vaja teha kirjalik taotlus õppeosakonda ning seda mitte hiljem kui semestri punase joone päev. Akadeemilise puhkuse ajal on lubatud sooritada arvestusi ja eksameid kõikidel puhkusel viibivatel tudengitel.