Talk:Kahurid: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Mpaaru (talk | contribs)
Mposka (talk | contribs)
Line 18: Line 18:


Meeskond: [[Baller]]
Meeskond: [[Baller]]
==Retsensioon meeskonna "Kahurid" prototüübile==
Koostab Meeskond "Üksik õppejõud"

Revision as of 14:12, 26 November 2012

Retsensioon meeskonna Kahurid mängu analüüsile.

Mängu kirjeldust lugedes tekkis väike nostalgiatunne peale, sest ka ise sai kunagi vaadatud, kuidas tuttav mängis telekamängul tanke, kuid väga vähe on sellest perioodist meeles. Kuigi idee ei ole täiesti uudne, on mõte realiseerida analoogne mäng tervitatav.

Analüüsis oli konkreetselt välja toodud see, et mäng ei piirdu ainult ühe tasandiga. See omakorda näitab, et mängija(te)l on ilmselt võimalus nautida mängu kauem kui esimesed kümme minutit . Ebaselgeks jäi tasandite juures asjaolu, et kuidas lahendatakse kahekesi mängides ühe mängija surm. Näiteks esimesel tasandil saavad mängijal nr 1 elud otsa ning ta langeb välja, mis siis mängija nr 1-st edasi saab. Kas see tähendab seda, et järgmises tasandis antakse talle uus võimalus või ta peab ootama kaasvõitleja edukat või siis vähemedukat mängu lõpetamist?

Atraktiivseks muudab mängu lisaboonuste kogumine, kus mängijal on võimalus korjata erinevaid märke, mis ma nagu aru sain võimaldavad tankidel saavutada lisavõimeid. Võib küsida, et miks selliste lisaboonuste toppimine on prioriteet, sellise mahuka projekti juures. Kindlasti see on mänguloojate poolt väga hea käik, sest selleks et märke koguda, peab mängija seadma enda tanki ohtu. Ohutundega kaasneb inimese kehas suurenenud adrenaliinieritus, mis teeb mängija jaoks mängu veelgi põnevamaks.

Positiivne on see, et meeskond ei ole hinnanud enda võimeid üle ning kui esialgu oli multiplayer suhteliselt must have, siis nüüdseks on aru saadud, et üle võrgu töötava mängu loomine võib osutuda oodatust keerulisemaks. Analüüsile annab boonuspunkte lisaks, et on toodud välja ka konkreetsed kohad, kus võib esineda probleeme nagu NPC-id ning nendega seostuv temaatika. Kuid ainult kiitmisest ei piisa. XNA mängu üheks nõudeks oli XBox-i puldi tugi, mida ei mainitud analüüsis. Kirjas oli ainult, et toetus on ainult arvutiklaviatuurile.

Idee on hea, sest mängijad, kellele varasemalt meeldis telekamängu peal tankide mäng, siis loodetavasti on neil võimalus proovida ka XNA-l kirjutatud analoogset mängu. Kindlasti jään ootama selle projekti valmimist, et uurida lähtekoodi ning saada ülevaade realisatsioonist.

Meeskond: Leffe

Retsensioon meeskonna "Kahurid" analüüsile.

Meeskonnal on väga hea idee. Miks mitte puhuda millegile vanale uuesti elu sisse. Positiivne on, et nad arendavad vana mängu edasi ning annavad sellele omad vürtsid. Nende nägemus mängust on eeskujulikult välja toodud. Lisaks on kirjeldatud korrektselt temaatikat ja tasemeid. Nad on võtnud endale korraliku ülesande, tööd on palju. Ma isiklikult loodan väga , et nad jõuavad valmis, sest tahaks isegi proovida lõpptoodet. Mis mulle eriti silma hakkas oli see, et nende sooviks on ka teha mitmikmängu võimalus. See on küll kahjuks märgitud „Nice to have“ alla kuid siiski loodan, et nad suudavad sellega ka valmis teha. Mitmikmäng tahab saada ka kõvasti tööd aga mitmikmäng annab ühele mängule hoopis teise näo. Minu arvates on nad väga õiged asjad toonud välja „Raskuste“ all, sest minu silmis tunduvad need ka keeruliseimad punktid olema antud ülesande juures. Üks miinus, mis mulle silma jäi oli see, et nad vist ei kavatse teha Xbox’ile seda mängu, millest on väga kahju. Läbivad motiivid: Vanakoolikas, hea idee ja loogilisus.

Meeskond: Baller

Retsensioon meeskonna "Kahurid" prototüübile

Koostab Meeskond "Üksik õppejõud"