Talk:SaanEndagaHästiLäbi: Difference between revisions
Line 11: | Line 11: | ||
==Klientrakenduse retsensioon meeskonnale „SaanEndagaHästiLäbi“== | ==Klientrakenduse retsensioon meeskonnale „SaanEndagaHästiLäbi“== | ||
<b>Meeskonnalt AFFA II</b> | |||
Klientrakenduse kirjutamise tegi eBay API kasutamine tõenäoliselt keerulisemaks. Enda kirjutatud teenuse kasutamine on mõnevõrra lihtsam, kui mõne teise osapoole pakutavat teenust kasutada ja seal tekkivaid probleeme lahendada. | Klientrakenduse kirjutamise tegi eBay API kasutamine tõenäoliselt keerulisemaks. Enda kirjutatud teenuse kasutamine on mõnevõrra lihtsam, kui mõne teise osapoole pakutavat teenust kasutada ja seal tekkivaid probleeme lahendada. |
Revision as of 22:16, 4 June 2013
Meeskond „V“ retsensioon meeskond „SaanEndagaHästiLäbi“ XML-i kohta – 24.03.2013
Esmalt XML struktuuri vaadates jääb silma, et see on väga lihtsa ülesehitusega. Selline lihtne ülesehitus ei vasta ülesandes püstitatud nõuetele. XML struktuur on küll kohati 4 dimensiooniga, kuid enamus nendel puuduvad atribuudid täielikult. Samas ülesandepüstituses oli nõutud 3-el dimensioonil atribuute, mis oleks enam kui lihtsalt „ID“. Nii mõnegi elemendi oleks võinud atribuudiks panna, näiteks nagu „id“, „sex“.
XSD skeemifaili puhul hakkab silma, et isikukood kirjutatakse sõnena mille pikkus on piiratud 11 tähemärgini. Võibolla on pikkuse piiramine see põhjus miks kasutati sõne, kuid nii ei välistata tähemärkide sisestamist. Alternatiivina oleks võinud kasutada numbritüüpi ning „totalDigits“ piirangut, mis samuti piiraks numbrite arvu. Kuupäevamuutujate puhul jääb arusaamatuks, miks ei kasutada sisseehitatud ajatüüpe. Muus osas tegu väga põhjaliku skeemifailiga, mis ei jäta XML koostamisel eksimusteks ruumi.
XSLT-d ise käivitada proovides ilmnes, et üheski brauseris see ei funktsioneeri, mõningase uurimise järel selgus, et probleemiks on täpitähed. Kui täpitähed olid eemaldatud, siis XSLT kuvas XML-is peituva isiku info ilusti vormistatult. Ainus silma häiriv tõik on sünniaeg, mis kuvatakse kujul „198911118“, siinkohal oleks võinud selle paremini loetavaks vormistada. Meeldib idee, et sugulaste ID-d on lingid, mille kaudu võiks vajadusel ka nende info kohe kättesaadav olla, kahjuks selle lõpuni teostus oleks nõudnud juba mingisuguse teenuse olemasolu. XSLT stiilifaile oli ülesandepüstituses nõutud 2 või 3, seega on üks ülesande täitmisest puudu.
Kokkuvõtteks on meeskonnal küll mõningaid puudujääke, kuid kohati on tehtud rohkemgi kui vaja, näiteks väga põhjalik XSD fail. Oleks oodanud ka XSLT näidet konkreetse XML-i peal, kuid ülesandepüstitusel seda otseselt nõutud ei olnud. Töö tulemusestest jääb siiski mulje, et XML teema on läbi töötatud ning aru saadud selle rakendamise võimalustest.
Meeskond "V"
Klientrakenduse retsensioon meeskonnale „SaanEndagaHästiLäbi“
Meeskonnalt AFFA II
Klientrakenduse kirjutamise tegi eBay API kasutamine tõenäoliselt keerulisemaks. Enda kirjutatud teenuse kasutamine on mõnevõrra lihtsam, kui mõne teise osapoole pakutavat teenust kasutada ja seal tekkivaid probleeme lahendada.
Programmi struktureeritus on hea. On näha, et on kasutatud DAO mustrit, mis aitab andmete hankimist nende programmis kasutamisest eraldada. Samas on koodi kommenteerimine puudulik. Kommentaarid on ainult päringu koostamise klassis (Query.cs) ning need on pärit eBay API näitest. Koodi on suhteliselt vähe ja midagi väga keerulist ei ole, kuid kommentaarid teeksid kiire ülevaate saamise kergemaks.
Programmi kasutamiseks võiks olla lühike juhend kirjutatud. Näiteks võiks kirjas olla, kust ja kuidas saab ItemID, mis on programmi kasutamiseks hädavajalik. Väike selgitus, milleks ja kellele sellist programmi vaja on, oleks tore.
Programmi ülesehitus võiks olla selline, et see mittesobiva sisendi korral ei jookseks kokku. Praegu jookseb vale toote numbri sisestamisel programm kokku. Ilmselt oleks mõistlik kasutaja sisendit kontrollida ja proovida mingit abistavat tagasisidet anda. Lihtsustusena võiks kasutaja saada sisestada ka URL-e.
Proovides lisada asja, mis on juba nimekirjas olemas, võiks programm kasutajat teavitada, et selline asi on juba nimekirjas või siis olemasolevat lihtsalt uuendada. Praegu saab terve nimekirja ühte ja sama asja täis kirjutada.
Kujundus on tehtud üsna minimaalne ja lihtne, kuid XAML-is saaks paremini kasutajaliidese elemente paigutada, et programmiakna suuruse muutmist arvesse võtta. Praegu avaneb programm sellises suuruses, et alumised nupud jäävad pooleldi teise elemendi taha peitu ning kõik on fikseeritud mõõtudega. Akent suureks tehes ei kasva DataGrid-i laius, väiksemaks tehes ei mahu see akna piiridesse ära ja mingisugust kerimisriba ei teki. Kui kujunduses oli ette nähtud, et programmi kasutatakse fikseeritud mõõtudega, siis peaks selle ka programmis rakendama. Samuti võiks väikeseid mugavusi lisada, näiteks kui tootenumber on sisestatud, siis enter-klahviga võiks toimuda lisamine. Uue asja lisamise alustamisel võiks TextBox-i algse sisendi ära kustutada.
Kokkuvõttes vajab klientrakendus veel arendamist. Üldiselt lahendatud funktsionaalsus töötab korrektsete sisendite korral ning kood on hästi struktureeritud, kuid ei ole kommenteeritud. Programmil võiks rohkem funktsionaalsust, et juba lisatud asju saaks eemaldada. Programmi sulgemisega kaovad kõik andmed. Lahendusest jääb kiirustatud mulje, programmi üldine maht ja teostatud funktsionaalsus on suhteliselt vähene, ei ole arvestatud võimalusega, et sisend ei ole korrektne.