User:Kmaoma: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 40: Line 40:
[http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/]
[http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/]
[http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/]
[http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/]
[http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#opingutepeatamine]
[http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#opingutepeatamine] ptk 6.1

Revision as of 22:49, 13 October 2015

Essee

Küsimustele vastamine

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha?

Õigus kordussoorituseks (arvestus, eksam) kehtib ülejärgmise semesti punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist[1].Eksamid ja arvestused peavad olema sooritatud vastava eksamisessiooni lõpupäevaks. Õppurist mitteolenevatel dokumentaalselt põhjendatud asjaoludel (haigus eksamisessiooni ajal, tööalane välislähetus jms) on prorektoril õigus pikendada konkreetsele õppurile eksami/arvestuse sooritamise tähtaega sügissemestril kuni kevadsemestri esimese poolsemestri eksamisessiooni lõpuni ja kevadsemestril sügissemestri alguspäevani. Pikenduse ajal sooritatud eksamite/arvestuste tulemused arvestatakse vastava semestri soorituste hulka[2].

Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha?

Kordussoorituse aja määrab õppejõud.

Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine?

Kordusarvestusele registreerimine toimub ÕISis[3].

Mis on tähtajad?

Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral[4].

Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Kordussoorituse tasu on tasulisel õppekohal (OF) olevale tudengile 20 eurot ja riigi finantseerival (RF) õppekohal ont tasuta[5].

Küsimus 3

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Esimesel õppeaastal saab minna akadeemilisele puhkusele Aja- või asendusteenistuse ajaks, lapse hooldamiseks ja tervislikel põhjustel. Selleks tuleb taodelda avaldus rektori nimele. Maksimaalne puhkuse aeg on 3 aastat, ehk lapse 3 aastaseks saamiseni. Lõpetamiseeks peab esitama avalduse puhkuse lõppemise järgse semestri punase joone päevaks. Alates 2013/14 õppeaastast immatrikuleeritud ja punktis 6.1.5 nimetatud tingimustele vastavatel üliõpilastel on õigus osaleda õppetöös, esitades ainete deklareerimiseks kirjaliku taotluse õppeosakonda hiljemalt semestri punase joone päevaks. Enne 2013/14 õppeaastat immatrikuleeritud üliõpilasel on akadeemilisel puhkusel viibides õigus sooritada arvestusi ja -eksameid sõltumata akadeemilisel puhkusel viibimise alusest.

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb tasuta õppides õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAPd ja teise semestri lõpuks Y EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus vastab teie üliõpilaskoodi eelviimasele numbrile ja Y üliõpilaskoodi viimasele numbrile.

X - 19 Y - 24

19+24=43 ja õppeaastaga peab saama vähemalt 45 60st, ehk 75% puudu jääb üks EAP, seega tuleks maksta 5 eurot ühe EAP kohta[6].

Vastuste allikad

[1] punkt 5.2.13. [2] punkt 5.2.1. [3] punktid 5.2.8. ja 5.2.8.1. [4] punkt 5.2.14. [5] [6] [7] ptk 6.1