User:Aluuk: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 10: Line 10:
==Essee==
==Essee==
<br>
<br>
Mul on hea meel tõdeda, et olen EIK üliõpilaste seas kuigi eksternina. Olen varasemalt õppinud ka Mainori Kõrgkoolis turundust kogudes 110 AP. Paraku jäid õpingud pooleli perekondlikel põhjustel ja loodan,et seekord saan tookord alustatu kõrgharidse omandamisel lõpuni viia. Tõsi küll seda infotehnoloogia valdkonnas mis on minu jaoks väga põnev. Lisaks olen aasta tagasi lõpetanud Saksa Tehnoloogiakooli tarkvara arenduse kutseõppe õhtuses õppes. Nii, et mulle pole töö kõrvalt õppimine võõras ja kokkuvõtlikult on ehk mõnevõrra kergem läbida ka praegu ettevõteud koolitee. Seega olen elukestva õppe pooldaja!<br> Mida uut ma kuulsin avaloengus?<br> Kõige tähtsamaks oli veelkordne kinnitus ,et õppida pole kunagi hilja. Lisaks saime kätte juhised ja  näpunäited kuidas kooli võimalikult edukamalt ning tulemuslikumalt läbida. Meeldiv oli kuulda härra
Mul on hea meel tõdeda, et olen EIK üliõpilaste seas kuigi eksternina. Olen varasemalt õppinud ka Mainori Kõrgkoolis turundust kogudes 110 AP. Paraku jäid õpingud pooleli perekondlikel põhjustel ja loodan,et seekord saan tookord alustatu kõrgharidse omandamisel lõpuni viia. Tõsi küll seda infotehnoloogia valdkonnas mis on minu jaoks väga põnev. Lisaks olen aasta tagasi lõpetanud Saksa Tehnoloogiakooli tarkvara arenduse kutseõppe õhtuses õppes. Nii, et mulle pole töö kõrvalt õppimine võõras ja kokkuvõtlikult on ehk mõnevõrra kergem läbida ka praegu ettevõetud kooliteed. Seega olen elukestva õppe pooldaja!<br> Mida uut ma kuulsin avaloengus?<br> Kõige tähtsamaks oli veelkordne kinnitus ,et õppida pole kunagi hilja. Lisaks saime kätte juhised ja  näpunäited kuidas kooli võimalikult edukamalt ning tulemuslikumalt läbida. Meeldiv oli kuulda härra


== Õpingukorralduse küsimused ==
== Õpingukorralduse küsimused ==

Revision as of 14:42, 14 October 2015

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Ants Luuk
Esitatud: ....10.2015
Kood: ******75



Essee


Mul on hea meel tõdeda, et olen EIK üliõpilaste seas kuigi eksternina. Olen varasemalt õppinud ka Mainori Kõrgkoolis turundust kogudes 110 AP. Paraku jäid õpingud pooleli perekondlikel põhjustel ja loodan,et seekord saan tookord alustatu kõrgharidse omandamisel lõpuni viia. Tõsi küll seda infotehnoloogia valdkonnas mis on minu jaoks väga põnev. Lisaks olen aasta tagasi lõpetanud Saksa Tehnoloogiakooli tarkvara arenduse kutseõppe õhtuses õppes. Nii, et mulle pole töö kõrvalt õppimine võõras ja kokkuvõtlikult on ehk mõnevõrra kergem läbida ka praegu ettevõetud kooliteed. Seega olen elukestva õppe pooldaja!
Mida uut ma kuulsin avaloengus?
Kõige tähtsamaks oli veelkordne kinnitus ,et õppida pole kunagi hilja. Lisaks saime kätte juhised ja näpunäited kuidas kooli võimalikult edukamalt ning tulemuslikumalt läbida. Meeldiv oli kuulda härra

Õpingukorralduse küsimused

Vastused baseeruvad õppekorralduse eeskirjal. [1]

Küsimus A

Kukkusid arvestusel läbi.

Kaua on võimalik arvestust järele teha? 

Õppekorralduse eeskiri
5.2.13. Õigus kordussoorituseks (arvestus, eksam) kehtib ülejärgmise semesti punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on kordussooritusele lubamise eelduseks.


Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha?

Õppekorralduse eeskiri
5.4.2. Arvestusi hinnatakse mitteeristava hindamisviisiga. Arvestuse ning kordusarvestuse läbiviimise viis ja hindamiskriteeriumid sisalduvad aineprogrammis, mis tehakse õppuritele teatavaks õppetöö alguses.


Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad?  

Õppekorralduse eeskirja punktid
5.2.8. Eksamile/ arvestusele registreerumine on nõutav:
5.2.8.1. korduseksami ja -arvestuse puhul ÕISis;
5.2.8.2. üliõpilastel, kes soovivad sooritada eksamit/arvestust akadeemilisel puhkusel olles, esitades avalduse õppeosakonda.
Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva.

5.2.14. Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral.


Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? 

Tasuta kuni 3 sooritust.
Õppekorralduse eeskiri
5.2.12. Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kolmele sooritusele.

Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Õppekorralduse eeskiri
5.2.7. Korduseksamid ja -arvestused on REV/tasulisel õppekohal õppijatele tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis. Hetkel on see 20.-EUR

Küsimus B

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal?

Ei saa!
Õppekorralduse eeskirja punktid
6.1.3. Üliõpilasel on võimalik taotleda akadeemilist puhkust:
6.1.3.4. Muudel põhjustel – kuni üheks aastaks. Akadeemilisele puhkusele võib üliõpilane minna alates teisest õpinguaastast. Avaldust saab esitada semestri punase joone päevani.

Mis tegevused tuleb selleks teha?

Küsimus on halvasti püstitatud. Juhul kui see käib esimese õppeaasta kohta siis ei olegi võimalik mingeid tegevusi teha peale eksmatrikuleerimistoimingu õppeaasutuse poolt! Juhul kui see käib akadeemilise puhkuse kohta üldiselt siis:
Õppekorralduse eeskiri
6.1.2. Akadeemilist puhkust ja selle katkestamist taotletakse avaldusega rektori nimele ja vormistatakse rektori käskkirjaga.

Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg?

Õppekorralduse eeskirja punktid:
6.1.3.1. Tervislikel põhjustel – kuni kaheks aastaks.
6.1.3.2. Aja- või asendusteenistuse läbimiseks – kuni üheks aastaks.
6.1.3.3. Lapse hooldamiseks – kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni.
6.1.3.4. Muudel põhjustel – kuni üheks aastaks.
Ja väga oluline punkt! Juhul kui jäädakse asjaoludega seotud akadeemilisele puhkusele lühemaks ajaks kui on maksimaalselt lubatud.
6.1.4. Kui üliõpilane ei ole hiljemalt akadeemilise puhkuse lõppemise järgse semestri punase joone päevaks esitanud avaldust akadeemilise puhkuse lõpetamiseks või pikendamiseks, lõpetatakse see automaatselt ja üliõpilane eksmatrikuleeritakse õpingutest mitteosavõtu tõttu.

Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? 

Õppekorralduse eeskiri
6.1.2. Akadeemilist puhkust ja selle katkestamist taotletakse avaldusega rektori nimele ja vormistatakse rektori käskkirjaga.

Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Tegelikult ei ole ei KKK[2] ega ka õppekorralduse eeskirjas selle kohta otseselt midagi öeldud vaid on määratud millistel tingimustel saab küsitud tegevusi teha.
6.1.5. Üliõpilasel on õigus akadeemilisel puhkusel viibimise ajal täita õppekava juhul, kui on tegemist:
6.1.5.1. keskmise, raske või sügava puudega isikuga;
6.1.5.2. alla 3-aastase lapse või puudega lapse vanema või eestkostjaga;
6.1.5.3. akadeemilisel puhkusel viibimisega seoses aja- või asendusteenistuse läbimisega.
6.1.6. Alates 2013/14 õppeaastast immatrikuleeritud ja punktis
6.1.5 nimetatud tingimustele vastavatel üliõpilastel on õigus osaleda õppetöös, esitades ainete deklareerimiseks kirjaliku taotluse õppeosakonda hiljemalt semestri punase joone päevaks.

Viited