User:Kaikalla: Difference between revisions
Line 42: | Line 42: | ||
::üliõpilase perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 329 eurot. | ::üliõpilase perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 329 eurot. | ||
:Toetuse suurus sõltub üliõpilase perekonna keskmisest sissetulekust õppetoetuse taotlemise õppeaastale eelnenud kalendriaasta tulumaksuga maksustatava tulu alusel. | :Toetuse suurus sõltub üliõpilase perekonna keskmisest sissetulekust õppetoetuse taotlemise õppeaastale eelnenud kalendriaasta tulumaksuga maksustatava tulu alusel. | ||
:Toetuse saamiseks peab esitama taotluse riigiportaalis <ref>[http://www.eesti.ee/est/kodanikule/ | :Toetuse saamiseks peab esitama taotluse riigiportaalis <ref>[http://www.eesti.ee/est/kodanikule/haridus_ja_teadus/ www.eesti.ee/est/kodanikule/haridus_ja_teadus/]</ref> | ||
:Kui küsimusega peeti seda silmas, siis õppetoetust on õigus taotleda enne 2013/14. õppeaastat immatrikuleeritud üliõpilasel kuni 2015/16. õppeaasta lõpuni.<ref>[http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/riiklike-oppetoestuste-taotlemise-ja-maksmise-kord-eesti-infotehnoloogia-kolledzis/#Õppetoetuste taotlemise tingimused RIIKLIKE ÕPPETOETUSTE TAOTLEMISE JA MAKSMISE KORD.]</ref> St, et see ei puuduta 2015. aastal õppima asunud üliõpilasi. | :Kui küsimusega peeti seda silmas, siis õppetoetust on õigus taotleda enne 2013/14. õppeaastat immatrikuleeritud üliõpilasel kuni 2015/16. õppeaasta lõpuni.<ref>[http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/riiklike-oppetoestuste-taotlemise-ja-maksmise-kord-eesti-infotehnoloogia-kolledzis/#Õppetoetuste taotlemise tingimused RIIKLIKE ÕPPETOETUSTE TAOTLEMISE JA MAKSMISE KORD.]</ref> St, et see ei puuduta 2015. aastal õppima asunud üliõpilasi. | ||
Revision as of 21:58, 14 October 2015
Kai Kallastu Kood 10150898
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Arvestus
Arvestuse töö jaotatud kahte ossa:
Õpingukorraldus
- 2 küsimuse ja ülesande lahendamine kasutades õppekorralduse eeskirja
Erialatutvustus
- kokkuvõtlik essee vormis arvamus, mis on kajastus toimunud loengutest – mis oli ühist, siduvat, kokkulangevat, erinevat. Oma arvamus on väga tervitatud.
Kokkuvõtlik essee on kirjalik analüüsiv ülevaade võrdselt kõigi käsitletud valdkondade kohta kogumahus 800-1000 sõna (alamõõduline töö ei saa reeglina arvestust, ülemine piir pole kriitiline). Soovitav on otsida ja kirjeldada erinevates esinemistes leiduvaid kokkulangevusi, sarnaseid käsitlusi või siis hoopis erinevusi. Kui palju aitas iga loeng kaasa aine eesmärgi saavutamisele? Täitmata ootused ja soovitused?
Esitamine
Margus Ernits kasutaja leheküljel on toodud näite vormistus, mida võite võtta oma vormistuse aluseks.
Väike juhend viki lehe koostamiseks http://en.wikipedia.org/wiki/Help:Wiki_markup
Tähtaeg
Tööde esitamise tähtaeg on 22.10.2015 kell 10:00. Kui on teada, et mõjuval põhjusel tähtajaks töö valmis ei saa, siis andke aine õppejõule Andres Septerile e-kirja teel sellest teada enne tähtaja saabumist.
Vastused õpingukorralduse küsimustele
Küsimus A
- Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?
Vastus
- Eksamit on võimalik järele teha ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist, vt Õppekorralduseeskiri 5.2.13.[1]
- Kordussoorituse tegemine tuleb kokku leppida õppejõuga, vt Õppekorralduseeskiri 5.3.2.[2]
- Kordussooritusele registreerimine toimub ÕIS-is, vt Õppekorralduseeskiri 5.2.8.1.[3]
- Eksamile registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva, vt Õppekorralduseeskiri 5.2.8.1.[4]
- Riigi finantseeritaval õppekohal (RF) on tasuta, vt Õppekorralduseeskiri 5.2.7.[5]
- Tasulisel (OF) õppkohal on see Teenuste tasumäärade järgi 2015/2016 õppeaastal 20€.[6]
Küsimus 5
- Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?
Vastus
- Vajaduspõhise õppetoetuse saamise eeldusteks [7]:
- üliõpilane on kõrgkooli sisse astunud 2013/14. õa või hiljem;
- üliõpilase perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 329 eurot.
- Toetuse suurus sõltub üliõpilase perekonna keskmisest sissetulekust õppetoetuse taotlemise õppeaastale eelnenud kalendriaasta tulumaksuga maksustatava tulu alusel.
- Toetuse saamiseks peab esitama taotluse riigiportaalis [8]
- Kui küsimusega peeti seda silmas, siis õppetoetust on õigus taotleda enne 2013/14. õppeaastat immatrikuleeritud üliõpilasel kuni 2015/16. õppeaasta lõpuni.[9] St, et see ei puuduta 2015. aastal õppima asunud üliõpilasi.
Ülesanne
- Kui mitme EAP ulatuses tuleb tasuta õppides õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas number X = 28 EAPd ja teise semestri lõpuks Y = 27 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus vastab teie üliõpilaskoodi eelviimasele numbrile ja Y üliõpilaskoodi viimasele numbrile.
Vastus
Essee
Siia tuleb essee tekst. Esimesest loengust [10] sain teada ...
Refereerimist saab teha <ref>Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...</ref> märgistega.
Viited kuvatakse kohta, kuhu kirjutad: <references />
Abi mediawiki kirjutamisel saab mediawiki kodulehelt[11].
Viited
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 5.2.13.
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 5.3.2.
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 5.2.8.1.
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 5.2.8.1.
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 5.2.7.
- ↑ Teenuste tasumäärad 2015/2016 õppeaastal.
- ↑ Vajaduspõhine õppetoetus
- ↑ www.eesti.ee/est/kodanikule/haridus_ja_teadus/
- ↑ taotlemise tingimused RIIKLIKE ÕPPETOETUSTE TAOTLEMISE JA MAKSMISE KORD.
- ↑ Loengu "Õppekorraldus ja sisekord" (Inga Vau, Margus Ernits, Merle Varendi) 27. august loengusalvestus
- ↑ Mediawiki - Help Formatting
Kategooria
[[Category:Erialatutvustus 2015 (Päevaõpe)] ]