User:Kaernits: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Kaernits (talk | contribs)
Kaernits (talk | contribs)
Line 8: Line 8:


==Essee==
==Essee==
 
Loengute-seeria õppeaines I020 algas tutvustava loenguga<ref>https://echo360.e-ope.ee/ess/echo/presentation/5c75a38e-e103-474a-9e39-42aa330f4305</ref>, mis ühtlasi oli kaugõppe ava-aktuseks. Peale pidulikku kõne pro-rektor Toomas Lepikult'lt, kes meile kõigile jõudu soovis tuli veel päris mitmeid kasulikke nõuaendeid, soovitusi ja tuvustusi erinevate spetsialistide poolt. Üliõpilasesinduse esimehelt, Sandra Niinepuu'lt, sain teada, et kaugõppetudengid tegelikult eriti ei osale tudengiüritustel ja meil on võimalus seda olukorda muuta. Õppeosakonna juhataja, Inga Vau, jagas palju olulisi infokillukesi ja juhatas, kust veel rohkem infot ja abi saaks, tema soovis meile eelkõige kannatlikkust. Järgmine kõneleja, kvaliteedijuht Merle Varendi pani tudengeid kõrvu kikitama, kuna jutuks tulid stipendiumid. Haridustehnoloog Juri Tretjakov pani kõigile südamele, et tuleks kindlasti luua moodle konto, oli näha kuidas enamik seda ka kohapeal usinalt looma hakkasid. Lõpuks kutsuti kõiki Lauri Võsandi poolt robootikaklubiga ühinema, tundus väga põnev, kunagi kindlasti kui aega on.
Sissejuhatavale osale järgnes erialatutvustuse tutvustus õppejõud Kristjan Karmo poolt, siin ilmnes ka et käesolev loeng oli ainuke live loeng kaugõppuritele, mis minu jaoks oli üllatav – kuidas peaks saama aine tehtud, kui ei ole loenguid, harjutustunde, ega ka füüsilist arvestust. Peale õppejõu selgitusi, tundus isegi täiesti mõeldav, et saab. Loodan siis, et saab.
Lisaks sain kõrva taha juurde mõningad head soovitused suhelda julgelt, osaleda tudengiorganisatsioonides, leida iva igas aines ja mitte teha spagetti oma õppekavast (see osa purustas mu kurja plaani TTÜ matemaatilise analüüsi, ettevõtluse ning füüsika jms punktide ülekandmiseks VÕTA-ga, aga ega ma neist suurt mäleta ka midagi ja hinded ka kiita polnud). Lisaks tuleks rasked asjad kohe ära teha ning õppida, õppida, õppida programmeerima!


==Notes==
==Notes==

Revision as of 21:27, 29 October 2015

Arvestustöö õppeaines I020 "Õpingukorraldus ja Erialatutvustus"

Autor: Kaia Ernits

Kood: ******73

Esitamise kuupäev:

Essee

Loengute-seeria õppeaines I020 algas tutvustava loenguga[1], mis ühtlasi oli kaugõppe ava-aktuseks. Peale pidulikku kõne pro-rektor Toomas Lepikult'lt, kes meile kõigile jõudu soovis tuli veel päris mitmeid kasulikke nõuaendeid, soovitusi ja tuvustusi erinevate spetsialistide poolt. Üliõpilasesinduse esimehelt, Sandra Niinepuu'lt, sain teada, et kaugõppetudengid tegelikult eriti ei osale tudengiüritustel ja meil on võimalus seda olukorda muuta. Õppeosakonna juhataja, Inga Vau, jagas palju olulisi infokillukesi ja juhatas, kust veel rohkem infot ja abi saaks, tema soovis meile eelkõige kannatlikkust. Järgmine kõneleja, kvaliteedijuht Merle Varendi pani tudengeid kõrvu kikitama, kuna jutuks tulid stipendiumid. Haridustehnoloog Juri Tretjakov pani kõigile südamele, et tuleks kindlasti luua moodle konto, oli näha kuidas enamik seda ka kohapeal usinalt looma hakkasid. Lõpuks kutsuti kõiki Lauri Võsandi poolt robootikaklubiga ühinema, tundus väga põnev, kunagi kindlasti kui aega on. Sissejuhatavale osale järgnes erialatutvustuse tutvustus õppejõud Kristjan Karmo poolt, siin ilmnes ka et käesolev loeng oli ainuke live loeng kaugõppuritele, mis minu jaoks oli üllatav – kuidas peaks saama aine tehtud, kui ei ole loenguid, harjutustunde, ega ka füüsilist arvestust. Peale õppejõu selgitusi, tundus isegi täiesti mõeldav, et saab. Loodan siis, et saab. Lisaks sain kõrva taha juurde mõningad head soovitused suhelda julgelt, osaleda tudengiorganisatsioonides, leida iva igas aines ja mitte teha spagetti oma õppekavast (see osa purustas mu kurja plaani TTÜ matemaatilise analüüsi, ettevõtluse ning füüsika jms punktide ülekandmiseks VÕTA-ga, aga ega ma neist suurt mäleta ka midagi ja hinded ka kiita polnud). Lisaks tuleks rasked asjad kohe ära teha ning õppida, õppida, õppida programmeerima!

Notes

Õppingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus

Arvestuse kordussooritusi saab teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani. Kordussoorituseks tuleb registreeruda ÕIS-is kordussoorituste lingi alt vähemalt kaks päeva enne sooritust. Akadeemilisel puhkusel olijatel tuleb esitada kordussoorituse tegemise avaldus õppeosakonda. Kordussooritus on tasuta, kui tudeng õpib riigi finatseeritaval õppekohal. Tasulisel õppekohal õppija peab kordussoorituse eest tasuma 20 eurot. [2]

Küsimus 2

Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) võimalikku tegevust. Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?

Vastus

Punase joone päevani on võimalik: 1) liikuda ühest õppekavast teise, 2) deklareerida aineid algavaks semestriks, 3) esitada avaldus akadeemilisele puhkusele minemiseks, 4) samuti esitada avaldus akadeemilise puhkuse lõpetamiseks. Kui on soov korrata juba positiivse hinde saanud eksamit, siis on võimalik teha üks korduseksam kahe semestri jooksul. Tuelmuseta korduseksami puhul säilib esialgne hinne, kuid saadud kõrgem hinne asendab eelneva eksami hinde.

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X=26 EAPd ja teise semestri lõpuks Y=22 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X=26 väärtus vastab teie üliõpilaskoodi eelviimasele numbrile ja Y=22 üliõpilaskoodi viimasele numbrile.

Vastus

Aasta lõpuks tuleb osalised õppekulud hüvitada: 1. semestri eest 27 - 26 = 1 EAP 2. semestri eest 27 - 22 = 5 EAP, lisaks veel 1 EAP 1. semestri eest Kokku: 1 + 1 + 5 = 7 EAP ulatuses

Arve, mille sel juhul peaksin tasuma oleks 7 x 50 = 350 EUR

Viited