User:Valfjoro

From ICO wiki
Revision as of 17:06, 18 October 2016 by Valfjoro (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Alustades oma õpinguid IT Kolledžis ei olnud mul ainsatki aimugi sellest, kuidas välja näeb IT valdkonnaga seotud maailm. Alguses olid mul IT valdkonnaga sellised mõtted, et ongi ainult programmeerimine ning muidugi mängude loomine ja rohkem midagi sellist globaalset. Ainult tänu nendele loengutele sain ma vähemaltki teada, kuidas päriselt IT maailm toimib ning mida saab saavutada või teha selles maailmas. Loomulikult see õppekava ei avardanud mu silmaringi ainult IT maailmast, vaid ka IT Kolledžist ja tema võimalustest. Meile räägiti arhitekti loost, testmimisest ja startupidest, süsadminnimisest, IT tööturust, Eesti küberkaitsest jpm. Kõike sellest ma räägin lähtudes enda arvamusest edaspidi lõikudena.

Esimene loeng, kus oli tulnud rääkima oma eriala spetsialist - oli Andres Kütt, hetkel töötab arhitektina. Loengus oli ta rääkinud oma eluetappidest, kuidas ta sai esimest korda tuttavaks arvutiga, millised olid tema esimesed enda kirjutatud töötavad programmid. Samuti ta rääkis oma saavutustest koolides, ülikoolides, kuidas ta sai keskkoolis kulla medalit. Andres oli rääkinud ka arhitekti töö põhilistest osadest. Nagu ma sain aru, arhitekti peamine eesmärk on aidata ning suunata proektijuhte, programmeerijaid siis, kui süsteemi keerukus ületab organisatsiooni keerukuse ülempiiri. Ma arvan, et see loeng oli oma olemuselt väga kasulik, kuna see näitas, kuidas toimib arhitekti töö, kui keeruline see töö on ja loomulikult, mida oleks vaja omandada, et edukalt arhitektina töötada. Oli samuti räägitud plussidest ja miinustest, et arhitekte suurel määral ei armastata, sest arhitekti töö on omamoodi ka kriitika. Minu jaoks see loeng oli väga huvitav ning terve see loeng ma huviga kuulasin, millest Andres Kütt räägib.

Teises loengus esinesid Kristel ja Marko Kruustük, kes hetkel on oragnisatsiooni Testlio töötajad, ning vanad IT Kolledži õppijad. Meile räägiti põhiliselt testimisest ning startup'idest. Kristel oli põhiliselt pööranud oma tähelepanu testimisele. Alguses ta pole teadnud täpselt, mida ta tahab ning mõtles, et testimine oli "hüppelaud" arendaja saamiseks. Aga kui Kristel hakkas tegelema testimisega, sai ta aru, et testimine on see, millega ta soovib kindlasti tegeleda. Marko aga pööras oma tähelepanu põhiliselt startup'idele. Marko oli väga osav programmeerimises ja sellestes asjades, aga IT äri poolest polnud tal olnud eriti teadmisi ja kogemusi. Tänu nendele sain ma teada, mis üldiselt on startup'id ning mida tähendab testimine praktikas ja kui huvitav see tegelikult on. Samas räägiti meile erinevatest startup'idest nagu Transferwise, Pipedrive, Starship Technologies ning GrabCad'ist. Oli väga huvitav kuulata Testlio saavutustest ja ka kukkumistest, kuidas nad peaaegu pankrotti oli läinud. Samuti oli huvitav vaadata, kuidas üks organisatsioon alustab oma tegevust, eriti kuidas välja nägi nende esimine n.ö. töökoht, nagu oli öeldud asus see mingis "garaažis". Ning hiljem see koht oli muutnud asukoha ja ka olemuselt oma disaini. Igatahes oli tõesti väga huvitav kuulata, kuidas "terve" nende elu ja ka organisatsiooni elu toimis.