Talk:NTP - sissejuhatus
Korralik referaat. Suhteliselt laialdaselt käsitletud teema ning vormistuse kohapealt ka kõik igati hästi tehtud. Võib olla oleks võinud mõnest kohast veel infot hankida kuid põhiline oli kõik ära mainitud.
Petri Hütt A31 2010
NTP protokoll toetab Unix,VMS ja Windows(7, Vista, NT4, 2000) operatsiooni süsteeme, mitte ainult Linuxit. Windowsi toetab NTP alates v4-st. Esimene link oleks võinud viia kohe serverite nimekirjale, kuigi tuleb otsida Time servers ja siis ta suunab teisele lehele. Stratum 1- on ühenduses etalonkellaga, näiteks GPSi seadme abil satelliitidega. Stratumeid on maksimaalselt 15.
Oleks võinud välja tuua Eesti NTP serverid, näiteks: ntp.eenet.ee - stratum 1</ br> ntp.uninet.ee - stratum 1 ntp.elion.ee - stratum 1 ntp.estpak.ee - parv, kus on ntp.elion.ee + 4 stratum 2 serverit ntp.norby.ee - stratum 2 ntp.zeppelink.net - stratum 2 ntp.aso.ee - stratum 2 ntp.starman.ee - stratum 2, vastab ainult Starmani võrgus ntp.online.ee - stratum 3
Peale rpm on veel deb,tgz, tar, mida peab lahti pakkima, enne kui saab installeerida.
ntpq -p käsu väljundis oleks võinud öelda, et milliseid NTP servereid kasutatakse, need on märgitud tärninga(*)
Segamini on ajatud autoriseerimine ja autentimine. Referaadis on NTP autoriseerimine, aga algtekstis on NTP Authentication, mis on NTP autentimine.
Rohkem võiks olla juttu NTP turvalisusest, sest NTP kasutab MD5-te autentimiseks.
Alapealkirjad on raskesti leitavad, sest kõik pealkirjad on samal tasemel.
Rohkem oleks võinud olla kasutatud kirjandust.
Võiks olla kirjas ajaloost,sest NTP on 25 aastat vana ja kuidas see protokoll töötab ja mis algoritmi ta kasutab.
Risto Piirisaar A21