Talk:Märkmik
Analüüsi retsensioon
Meeskond Märkmik on teinud oma projektile väga põhjaliku analüüsi. Põhiidee on selgelt sõnastatud ja arusaadav. Valmiva rakenduse ideeks on luua märkmete tegemise platvorm, kus saab lisada nii teksti, heli- ja pildifaile ning linke. Rakenduse eesmärgiks on võimaldada kasutajal mugavalt sisestada ning vajadusel täiendavalt hallata igapäevaselt tekkivaid märkmeid. Rakenduse idee on asjalik, kuid ilmselt mitte väga originaalne, kui just ei panda rohkem rõhku mõnele lisandväärtusele, nagu näiteks ka mainitud teistest sarnasest rakendustest parem märkmete organiseerimise võimalus.
Must have ja Nice to have funktsionaalsused sobivad rakenduse juurde ja on käesoleva kooliprojekti jaoks kindlasti piisavad. Võimalik, et isegi pigem on skoop väga lai (näiteks on Nice to have funktsionaalsusi rohkem kui kindlasti realiseeritavaid funktsionaalsuseid), aga meeskond on sellest teadlik ning Must have funktsionaalsused on mõistliku mahuga. Läbi kasutajalugude on kirjeldatud erinevaid funktsionaalsuseid. Kasutuslugudest on siiski puudu üks põhifunktsionaalsus - märkmetele pin-ide lisamine ja märkmetele prioriteetsuse seadmine.
Analüüsi juurde ei kuulu retsensiooni kirjutamise hetkel andmebaasiskeemi.Ei ole ka mainitud tehnilise teostuse poolt, näiteks kuidas kavatsetakse eri tüüpi faile salvestada ja pärida, kuidas toimub pildi- ja helifailide muutmine. Läbi tuleks ka mõelda, kui kaua hoitakse failide muutmise ajalugu baasis ehk kui pikalt märkmeid arhiveeritakse.
Meeskond on välja toonud, et peamine probleem on realistlik töömahu hindamine. Lahendusena on välja pakutud alustada MVP ehk minimaalne elujõuline toode ning siis edasi vaadata. Meeskond on eelnevalt analüüsinud ja uurinud erinevaid sarnaseid rakendusi ning loonud enda projekti jaoks mahuka funktsionaalsuste nimekirja.
Põnevaimateks funktsionaalsusteks võiks pidada näiteks:
- Märkme prioriseerimine/järjestuse muutmine/esiletõstmine (pin)
- Pikalt kasutust mitte leidnud märkmete automaatne arhiveerimise soovitus
- Tüüp-märkmete templiidid (nt ostunimekiri / reisi planeerimine jms).
Kokkuvõttes eelnevat: rakenduse üldmulje on väga hea. Läbi on mõeldud palju erinevad rakenduse funktsionaalsusi ning loodud ka peamised kasutuslood, mis aitavad rakenduse loomisele palju kaasa. Analüüsile võiks kindlasti lisada ka andmebaasiskeemi, mis aitab rakendust paremini ja efektiivsemalt üles ehitada. Oluline on läbi mõelda, millised on minimaalsed funktsionaalsused, sest ilmselt kõiki neid realiseerida ei jõuta, tundub palju tööd olevat.
Retsenseeris meeskond PennyFriends 11.11.2017