Talk:Meeskond "PE"
Arvustus: Karel Niine
Programmi idee paistab olema päris hea, isegi tavalisele autoomanikule mitte ainult väiksesele autotöökojale, kus siis võimalus hoida informatsiooni, mis on autoga või muude motoriseeritud vahenditega toimunud, ning sinna kirja panna ka kulud. Ja kui omad mitut mootorsõidukit siis veel parem, sest kes ikka mäletab millal oma zigullil õli sai viimati vahetatud ja palju see maksis ;) Kahjuks aga käivitamisel kurdab, et ei saa andmebaasiga ühendust, kuna connectioni teekond mis on sortusus ei kõlba. Seda ühenduse teadet taob pidevalt programmis ette. Sellisest kohast nagu “+ Directory.GetCurrentDirectory() + @"..\..\..\db.accdb;" ta seda andmebaasi ei leidnud Samas andmebaasi fail, kui selline, on täitsa sortsu kaustas olemas.
Form1.cs -is on piisavalt korralikult koodi kommenteeritud ning enamasti kõik ilusasti emakeeles.
Meetodide juures oleks võinud kasutada kommentaare stiilis:
/// <summary> /// Komentaar /// </summary> /// <param name="p"></param> /// <param name="koord"></param> /// <returns></returns>
mis lihtsustaks teistel osapooltel asja edasi arendada.
Form2.cs -is kahjuks kommentaare napib.
Koodist paistab veel et programm annab ka kasutajale korralikku tagasisidet valede käikude kohta ja seda järjekordselt emakeeles.
Ausalt on välja toodud info selle kohta, milline osa koodist on internetist saadud. Kuna tõesti jalgratas ei ole mõtet uuesti leiutada, ja kui kood on veel opensource.
Kuna aga kahjuks seda asja päris käima ei saanud, siis kasutaja poolses osas kõike funktsioone läbi proovida ei saanud. Kokkuvõtteks võib öelda, et üldmulje jäi hea, ning loodan et see teekonna probleem peale seda arvustust parandatakse.
LISA 16.12.2010 - Tuli teade et lastud välja uus versioon, nüüd asi toimib, ehk siis näeb ka andemid.
Raske öelda miks ei õnnestunud käivitada programmi Visual Studios 10, sest teistel arvutitel ta surepäraselt käivitab. Igal juhul lisame meie programmi build version ehk exe fail. Saate alla laadida samast kohast
Lugupidamisega
PE
Kuna olen ise auto ja mootoratta huviline siis pakkus programmi kirjeldus kohe huvi. Mõte on hea ja töötavast programmist on kasu nii väikesele/keskmisele töökojale kui ka eraisikule. Kasutaja liides on hea lihtne, kuid kuna programm andmebaasiga ühendust ei saa siis on praegu temast vähe kasu. Esialgu ei ole õnnestunud ka koodi selliselt muuta, et programm andmebaasiga suhtlema hakkaks. Kui tegijatel tulevikus aega see probleem lahendada on see täitsa ok programm.
Reigo Riives
Esimene käivitamine ja kohe kena aken ees, kus saan sisestada oma auto andmed, margi valimisel on kena valik juba ees ja kogu protsess läks lihtsalt. Otsisin, lisasin, redigeerisin ja vaatasin statistikat- töötab :) Accessi kasutamine pole sellise lihtsa programmi puhul miinuseks. Loomulikult on siin ruumi programmi täiendamiseks (näiteks kasvõi auto ajaloost ülevaate näitamisega), kuid põhipoint on täidetud. Kokkuvõttes on vist nii, et kui kasutajal programmi kasutamisel küsimusi ei teki, siis on programm hästi tehtud.
Jako
Erinevalt eelpoolkõnelejatest, sain katsetada programmi koos andmebaasiga ja kohe tekkis selleteemaline küsimus. Küsitav oli minu jaoks Omanike tabel - uue auto lisamisel võiks saada valida juba sisestatud omanike andmete hulgast sobiva ja kui omanik pole eelnevalt tabelis registreeritud, siis lisada tabelisse rida. Praeguse lahenduse korral võiks omaniku andmed sama edukalt olla autodega ühes tabelis. Aga põhimõtteliselt asi töötab, nupud teevad seda, mida lubavad ja statistika ehk võlgnike arv ja võla summa arvutatakse ka õigesti :)
Mari Lehis, DK 21
Sain allalaadida tõesti töötava programmi, andmebaasi seadistustega ei pidanud vaeva nägema. Programm on ise suhteliselt lihtsakoeline, aga täidab enamjaolt oma eesmärki. Mõningad kontrollid on jäänud küll lisamata, näiteks saab auto aastaarvu ja omaniku telefoninumbri väljale kirjutada suvalisi tähemärke - andmebaas ei hakka samuti selle peale virisema, vaid salvestab antud väärtused kenasti ära. On olemas ka üks raport aga see võiks sisaldada oluliselt rohkem andmeid nt. võlas olevate autode ja nende omanike kohta jne. Positiivse poole pealt tooks välja, et kommentaare oli lisatud enamike meetodite juurde. Küll aga soovitaks mõne pikaks veninud meetodist teha mitu väiksemat meetodit, mis parandab loetavust ja hilisemat debugimist/täiendamist.
Lauri Õunmaa DK21