Talk:Meeskond "C terav"

From ICO wiki
Revision as of 23:13, 20 March 2011 by Kkallasm (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

XML osa arvustus

XML struktuur on korralikult tehtud, süntaksi vigu pole näha. Kuupäevad ja ajad on piisavalt täpselt ära kirjeldatud, et neid hiljem oleks kerge välja lugeda. Mis aga mina oleks natuke teistmoodi teinud, on näiteks aadresi väli, kus hetkel on väli nimega "linnVald" ja peale mida tuleb kohe "tanav", kui aga näiteks ma tahaks kirjeldada kohvikut, mis asub mingis maakohas x vallas, siis poleks enam kohta, kuhu kirjutada asula nime. Teine asi, mis natuke liiga jäik on, on lahtioleku ajad, näiteks kui tahaks märkida kohvikut, mis töötab iga päev esmaspäevast kuni pühapäevani, siis alati peaks panema nädalavahetuse päevad erandpäevade alla, vaatamata, et selle kohviku puhul võib näiteks laupäeval lahtiolemine täiesti tavaline olla.

Skeemifail on olemas, samuti ka XSLT. Kõik piisavalt hästi tehtud, XSLT tulemuses oleks võinud ainult kuupäev ja kellajad korralikumalt punktide või kooloniga eraldatud olla, et loetavus parem oleks.

Rauno Rüga

Rruga 20:55, 4 March 2011 (EET)


XML-i arvestus

XML on üpriski korralikult disainitud. Lahtiolekuaegade jaotus ei piina silmi. On võimalik puhtalt kirja panna lahtiolekuajad kohviku kohta, mille ajad mitme päeva puhul kattuvad, või siis läbi "aeg" elemendi kirjeldada erinevaid aegu erinevatel päevadel. Toitude jaotus menüüs on ka väga hästi tehtud, küll aga oleks ehk ise teinud toitudele ülemelemendid nagu "liik" või "kategooria" kuhu alla oleks võimalik toite lisada. Mis natuke kahtlust tekitas, oli toitude jaotamine koguse järgi ja seda hindade all. Koguse kirjeldus võiks ehk olla ise mingi elemendi sees (mitte elemendina). Praegu on vist eeldatud, et kõikidel toitudel/kaupadel on "tais", "poolik" jm ühised portsjonid.

Joosep Ilves

XML Arvustus

  • Kuna ise teeme ka sarnast projekti võrdlen seda palju meie omaga. Teil on kohvikute kohta info väga hästi ja täpselt välja toodud. Võibolla isegi liiga täpselt kuna te ei või kunagi teada kes teil kliendiks registreerib, et kas ta üldse oskab enda koordinaate leida, see tähendaks teile rohkem tööd ja võib põhjustada kliendi frustratsiooni kui ka teile. Isiklikult mulle koordinaatide süsteem meeldib, saate nii teha ühe suure kaardi kuhu kõik kohvikud peale märkida.
  • Toidud on toodud välja väga lihtsalt, aga samas tundub see lisade süsteem pisut mõttetu, restoranides on tavaliselt lisad veel eraldi ostetavad aga kohvikus tavaliselt ei osta kotletti ja kartulit eraldi. Kommentaarid on teil ka kohe xmliga ära kaetud, kuid me näiteks edastame vaid laikijad, üldjuhul kommenteeritakse siis kui toit oli halb mis võib rohkem halba teha kohvikule kui head, aga jah, maitse asi. Portsude osa lahendasime sama moodi ja see meeldib.
  • Üldiselt on XMLil korralik laotus, aga liigne keskendumine kohvikule endale kui menüüle, mis minu arvates on peamine.
  • Jaan Kruusma D22


XML Arvustus

Kohe hakkab silma fakt et teie süsteem ei toeta mitut kohvikut, tunnen et see on suur miinus kuna süsteemi praktiline väärtus on seetõttu väga madal - ma saan aru, et te teete seda ühele kliendile, aga mis siis kui see üks klient tahab teie süsteemi mitmes kohvikus hakata kasutama tulevikus? Teiseks tundub väga overkill see ajatempli lahtikiskumine juppideks, lihtsam oleks kasutada mingit UNIX timestampi moodi asja ja siis kasutajaliideses see loetavaks ajaks koverteerida. Samuti on ülisuur miinus ajatsooni puudumine - sisuliselt ei saa teie programmi kasutada korraga ühe kliendi poolt mitmes riigis. Kolmandaks kriibib silma see "Eurohind", kas te mõtete teha nii et iga klient peab kasutajaliidesse kirjutama oma rahaühiku ja siis konverteeritakse on-the-fly eurodest või peab hakkama XMLi iga välisriigi jaoks eraldi täiustama?

Muu on normaalne ja eriti meeldib teie kolmekihiline süsteem.

Tanel Liiv D22


XML Arvustus

Mis meeldis ning mis ei karjunud oli lahtioleku aegade jaotus - oli lihtsalt ja arusaadavalt tehtud. Mis silma hakkas oli see, et seal on välja toodud küll väikesed ja suured portsud, kuid see kas ports saadaval on, käib siinkohal toidu kohta, see tähendab seda, et kui näiteks suur ports otsas on, siis ei tähenda see automaatselt seda, et poolikut portsu pole ka võimalik saada. Kui näitena võetud meie ITK kohvik, siis seal ennegi olnud näiteks ainult pool portsu alles. Samas oleks võinud kommentaaride alla lisada ka kuupäeva, millal seda antud toitu kommenteeritud on, et oleks võimalik näiteks viis kõige uuemat kommentaari kuvada. Üldjuhul võib rahule jääda, kõik tähtis oli ära kirjeldatud, vigu ei leidnud ka skeemifailist ega XSLT'st.

Kaspar Kallasmaa D21