Talk:RMS
Retsensioon meeskonna RMS analüüsile
Meeskonna RMS analüüs kirjeldab selgesõnaliselt mängu ideed ja eesmärki. Samuti on meeskonnale teada sihtgrupp, kellele mäng on suunatud. Siinkohal võib lisada, et mäng tundub sobivat kõigile, juhul kui meeskond suudab realiseerida kõik plaanid/mõtted seoses mängu arendamisega.
Idee muudab atraktiivseks fakt, et meeskond on otsustanud teha nimelt 3D mängu, mis tundub olevat üsna suur väljakutse. Võrdlemisi ambitsioonikas tundub olevat mängumaailma ja reaalsuse kooskõlastamine, olgu selleks siis sealsed kokkupõrked või füüsika rakendamine virtuaalmaailmas. Positiivne on see, et RMS teadvustab endale riski erinevate detailide näol, mis lubab arvata, et meeskond tunneb oma piire ja projekti edu nimel nähakse vaeva.
RMS lubab lähtekoodi alla laadida, mis meelelahutuslikust küljest annab mõnele mänguhuvilisele võimaluse ühtteist sealses keskkonnas muuta oma äranägemise järgi. Samuti on lähtekoodi lubamine õppe-eesmärgi aspektist vaadatuna igati kiiduväärt.
Loodetavasti meeskond RMS realiseerib oma mõtted ja lõpptoote valmides on tegemist igati meelelahutusliku mänguga.
Meeskond: REM
Retsensioon meeskonna RMS 3D-mängu prototüübile
Meeskond on võtnud omale ambitsioonika eesmärgi luua 3D mäng. Menüü on lihtne (kasutajal on võimalus mängu alustada vajutades Enterit või Starti), informatiivne (esilehel on välja toodud nuppude asetus), välimuselt kena (suurema osa menüüst moodustab auto pilt ja all paremas nurgas mängu nimi).
Mängu on võimalik juhtida nii klaviatuuriga kui ka Gamepadiga. Rallimängud on erinevatel mängukonsoolidel väga populaarsed, mistõttu on meeskonna otsus see mäng ka Gamepadiga mängitavaks teha (‘Must have’) ainult tervitatav. Käesoleva retsensiooni esitaja saab mängu testida ainult kasutades klaviatuuri. Autot on võimalik noolklahvidega liigutada edasi-tagasi ning pöörata vasakule ja paremale. Mängu loogikas puuduvad anomaaliad (näiteks pole võimalik seisvat autot pöörata). Auto füüsika vajaks täiendamist pööramise osas.
Prototüübi mängu keskkond on lihtne (must-kollane ruuduline maapind, sinine taevas) 8x8 suurusel alal. Meeskond on ilmselgelt pannud rõhu autole, mistõttu on keskkond mõeldud testimiseks ja mitte mängimiseks. Alalt on võimalik lahkuda nii, et maapind saab otsa. Meeskond on ka ise väitnud, et problemaatiliseks võib osutuda auto kokkupõrge areena piiriga.
Hetkel võib öelda, et ’Must havest’ on olemas klaviatuurilt juhtimise tugi ja auto üsna reaalne füüsika (mööndustega). Xboxi puldi töö kohta ei oska hinnangut anda, kuid programmi koodist on näha, et Gamepadi nuppudele on väärtused antud, mistõttu võib eeldada, et see peaks töötama.
’Nice to havest’ hetkel midagi veel realiseeritud ei ole. Mängu ainuke väljund hetkel on testida auto füüsikat piiratud maapinnaga maa-alal.
Eraldi kiitmist väärib auto disain.
Meeskond: Games or What? Inc