User:Tsoelsep
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Terje Sõelsepp
Esitamise kuupäev: 26. oktoober 2013
Essee
Siia tuleb essee tekst. Esimesest loengust sain teada ...
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?
Vastus
Järeleksamit saab sooritada kahe semestri jooksul pärast selle semestri lõppu, kui antud ainet õpiti. Järeleksami sooritamiseks tuleb kokku leppida vastava aine õppejõuga. Järeleksami tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga.[1] Riigi finantseeritaval õppekohal on järeleksami sooritamine tasuta, kuid tasulisel õppekohal õppijatele tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis.[2]
Küsimus 1a
Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava?
Vastus
Õppekava ja/või õppevormi vahetamise taotlemiseks esitab üliõpilane/ekstern hiljemalt 1 tööpäev enne semestri punase joone päeva EIK õppeosakonda rektori nimele vabas vormis kirjaliku avalduse. Õppekava vahetuse korral lisatakse avaldusele nimekiri õpisooritustest, mille arvestamist uue õppekava osana taotletakse.[3]
Küsimus 1b
Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada?
Vastus
„Õppeained jaotuvad kohustuslikeks ja valikaineteks. Üliõpilane peab oma õpinguaja jooksul sooritama kõik tema poolt täidetavas õppekavas olevad kohustuslikud ained ja õppekavas ettenähtud mahus valikaineid.“[4] Seega pole selle kindla valikaine sooritamine kohustuslik, kui muudest valikainetest tuleb vajalik arv ainepunkte kokku.
Küsimus 1c
Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?
Vastus
Eestikeelsel õppekaval täiskoormusega õppivad tudengid on õppekava nominaalse mahu ulatuses õppeteenustasust vabastatud, v.a. dokumendi „Eesti Infotehnoloogia Kolledži vastuvõtueeskiri“ punktis 2.8. ja 2.9. nimetatud juhtudel.[5] Kuna nominaalne maht on 180 EAP’d, tuleb üle nominaalmahu õppimise puhul tasuda kolledžile ületatud ainepunktide eest. Kui ületatud ainepunktide arv on vaid üks või kaks, on võimalik pärast õpingute lõpetamist nende ainepunktide tasu tagastamist küsida. [6]
Ülesanne
Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 26 EAPd ja teise semestri lõpuks 19 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?
Vastus
Minimaalne vajalik ainepunktide arv on 27 EAPd semestris ning puuduolevate ainepunktide eest tuleb maksta 50€ iga EAP kohta.[7] Esimesel semestril on ainepunktide „võlg“ 1 EAP, teisel lisandub 8 EAPd. Seega on aasta lõpuks võlg kokku 9 EAPd, mille eest tuleb maksta 450€.
Allikad
[1] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#Eksamid/ punkt 5.3.6
[2] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#Eksamid/ punkt 5.2.7
[3] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#liik punkt 7.2.1
[4] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#oppetegevus punkt 1.3.6
[5] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#oppekoh punkt 1.4.5
[6] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#oig punkt 3.1.8
[7] http://www.itcollege.ee/sisseastujale/oppemaks/