Talk:Meeskond "pöial"

From ICO wiki
Revision as of 18:53, 7 December 2013 by Khein (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Analüüsi retsensioon

Meeskond „pöial“ , koosseisus Stenn Mäeots, Priit Aarma, Paul Niidas ja Kert Treikelder, on aine programmeerimine C# keeles projekti eesmärgiks võtnud XNA platvormil baseeruva kaardimängu Blackjack koostamise. Oma analüüsis on nad välja toonud traditsioonilise kaardimängu lühikirjelduse, iseloomustanud tööprotsessi ning üles loetlenud must have ja nice to have funktsionaalsused.

Kriitikana analüüsile tuleb mainida, et analüüs on rohkem kui kaks korda nõutavast lühem. Lisaks trükivead ja ingliskeelsete terminite vaba kasutamine eestikeelses tekstis viitab kiirustamisele ja/või hooletule suhtumisele. Analüüsi lühidusest tulenevalt on ka sisulisi puudujääke. Hetkel jääb selgusetuks, mis põhjustel on just selline projekt valitud, mille poolest erineb see juba väga paljudest olemasolevatest Blackjack mängudest ning kes on potentsiaalne kasutaja. Ehk küsimus on, mis on meeskonna „pöial“ eesmärgiks seesuguse projekti elluviimisel.

Projekti nõutele vastavust hinnates saab positiivse poole pealt välja tuua must have funktsionaalsuse all märgitud Xbox puldi ja klaviatuuriga juhtimise tuge ning punktiarvestuse rollis on arusaadavalt raha teenimine ja kaotamine. Paraku jääb arusaamatuks, milles väljenduvad erinevad tasemed. Kas erinevate vastastega mängimine kvalifitseerub erinevate tasemete alla? Lisanõuete alla kuuluva mängu orginaalsuse osas sai juba varem küsimus püstitatud.

Kokkuvõtvalt, meeskond „pöial“ plaanib Blackjack kaardimängu loomist ning analüüsis on nad kirjeldanud eesootavat tööprotsessi ning loetlenud loodava mängu funktsionaalsused. Liiga lühikese analüüsi tõttu jääb arusaamatuks konkreetse ülesande valimise põhjus ja eesmärk. Samuti on küsitav, kas kõik projekti nõuded on täidetud.

Prototüübi retsensioon

Meeskond “pöial“ on tähtaegselt esitanud kaardimängu BlackJack prototüübi. Lisaks on esitatud published versioon. Prototüübina on esitatud vigadeta toimiv kaardimäng. Mängijale ja diilerile jagatakse kaks kaarti. Tühikut vajutades saab mängija kaardi juurde võtta ning „Stand“ nupule vajutades saab mängija kaartide juurdevõtmisest loobuda, mille järel mängijat teavitatakse mängu tulemusest. Mängu lõpus tuleb vajutada nupule „Uuesti“ järgmise mängu alustamiseks. Võrreldes tehtut must have funktsionaalsuste nimekirjaga, on realiseeritud vigadeta töötav mäng ja klaviatuuriga juhtimine. Puuduvad näiteks start menüü, raha-/punktisüsteem, erinevad vastased ja kasutajanime loomise võimalus.

Mäng iseenesest toimib kenasti. Kasutaja seisukohast oleks mõistlik, kui mängida saaks kas ainult klaviatuuri või ainult hiire abil. Hetkel saab kaarte juurde vaid klaviatuuril tühikut vajutades ning mängu uuesti alustada ja passida vaid hiire abil. Hea stiil oleks mängus kasutada ka vaid eesti või inglise keelt.

Koodi kirjutamisel on korralikult kasutatud klasse, mis on omakorda kaustadesse jagatud. Võimalike täiustamiskohtadena saab välja tuua kaks punkti. Esiteks klassid DealerCard ja PlayerCard on sisult samad, erinedes vaid joonistamise asukoha poolest. Seega võiks mõelda baasklassi kasutamise peale. Teiseks on klasside PlayerLoogika ja WhoWinTurnDraw if-else lausetes märkimisväärne kogus sama koodi korduvalt välja kirjutatud. Parem oleks kasutada mingit meetodit nende välja kutsumiseks.

Retsenseeris meeskond ITK Life