User:Vvorteil

From ICO wiki
Revision as of 03:02, 22 October 2014 by Vvorteil (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Vanessa Vorteil

Esitamise kuupäev: 23. oktoober 2014

Essee

Esimene loeng [1] oli sissejuhatav ning rääkis kõrgkooli pakutavatest võimalustest sisustada elu koolisiseselt, üliõpilase kohustustest ja õigustest, õppereformist, stipendiumitest, juhiti tähelepanu olulistele dokumentidele ning kõneldi tehnikaga seonduvast poolest. Väga hea oli tunda, et EIK hoolib üliõpilaste tagasisidest ning läbi selle püütakse kasvada paremaks. Avatud ollakse ka muutustele ning ettepanekutele, mida tudengid välja pakuvad.

Loengust jäi härra Margus Ernitsa poolt kõlama mõte, et juba praegu, esmakursuslasena, kooli ajal töötamine pole väga au sees ning pigem peetakse heaks tavaks, kui noor on täiskohaga tudeng ning saaks võtta osa erinevatest huviklubidest. Isiklikult olen alati leidnud taolise väite puhul, et pigem on mittetöötamine häbiasi ning õige tudeng suudab teha kõike, kui vaid vähegi soovib ja enda aega oskab planeerida. Olles ise Tallinna Ülikooli riigiteaduste instituudi tuutor, siis leidus mõningaid erinevusi ülikoolide õppe- ja hindamissüsteemides. Ise küll tuutori poole pöörduma ei pidanud, kui tundus, et meie kooli tudengid olid paremini olulise infoga varustatud ning said edukalt õppeaasta alustamiseks vajalike toimingutega hakkama.

Kevade paiku toimub tagasiside põhjal parima õppejõu valimine. Selgusetuks jäi, kas toimub ka parima või aktiivseima õppuri tunnustamine. Selline õppurite tunnustamine mõjuks motiveerivalt ning kasvataks teadlikkust, kes meie tudengid täpsemalt on ja millega tegelevad.

Võinuks aga rääkida veel külalisüliõpilasena õppimise võimalusest ning välispraktikast või semestrist välismaal, sest tudengid peavad varakult hakkama õppekava planeerima, kuna tagasi tuleb tuua 15EAP väärtuses aineid. Kui alguses sellele tähelepanu ei pööra, on oht, et välissemestrit teha ei saa. Kõrgkoolil oli mure, et pahatihti ei loeta meili või pole äsjaloodud meilikonto seotud isikulikuga. Kooli meiliaadressi olulisust oleks hästi illustreerinud mõte regulaarselt tulevatest tööpakkumistest ja ettevõtete külastuste infost, millest ilmselt keegi ei tahaks ilma jääda.

--

Järgneval loengul keskenduti õppejõu tutvustamisele ja loetava aine sisule. Põnevaks teeb konkreetse aine see, et rääkima tulevad meie enda vilistlased, kes on kooli läbi teinud ning oskavad end meiega samastada, või siis mujalt tulnud edukad inimesed ning harivad meid nii, kuidas oskavad, et me oleksime mingil määral targemad ja oskaksime teha paremaid valikuid.

Kuulsin suvel enda, nüüdseks kursuskaaslaselt, kes on administeerimise peal, et programmeerimine on tõepoolelt väga kasulik oskus tema eriala juures ning osatähtsus aina kasvab. Samal ajal peaksid ka arendajad omandama administeerijatele omaseid teadmiseid ja oskuseid.

Kuigi varsti on seljataga laiapõhjaline veebispetsialisti kutse omandamine, näen selgemini, et ainult arendusele spetsialiseeruda pole mõtet. Tutvustati küll erinevaid huviklubisid, millest eelnevalt oli end kurssi viinud kõrgkooli kodulehel oleva infoga, siis lõpuks jäin ühele kindlaks. Võib-olla siiski rohkem kui ainult ühele..Praegu pidasin vajalikuks liituda Tallinna Tehnikaülikooli Tarkvaraklubiga Lapikud, sest nägin võimalusi end erinevates valdkondades proovile panna. Lisaks rõhutas õppejõud, et erinevate süsteemide tundmine kasvatab isiku väärtust tööturul, mida võtan veelgi tõsisemalt.

Rõhutati tagasisidestamist koolile ja õppejõududele, et järgmistel sisseastujatel oleksid paremad võimalused õppekava edukalt läbida. Ma tegelikult Tallinna Ülikoolis õppides nii väga tagasiside olulisust ei teadvustanud, kuigi vastasin ikka alati ausalt ja pidasin vajalikuks konkstruktiivset kriitikat, mida teen ka edaspidi.


Kolmas loeng

Neljandal loengukorral...

Viies külaline

Kuuendal korral

Seitsmendal

Viimasel loengul

Refereerimist saab teha <ref>Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...</ref> märgistega.

Viited kuvatakse kohta, kuhu kirjutad: ==Notes==

Abi mediawiki kirjutamisel saab mediawiki kodulehelt[2].

Notes

Kokkuvõtteks soovin tsiteerida ühte tudengit „vahet pole, kui magus on teie uni varahommikul, kui tahate IT alaselt natukesegi oma silmaringi arendada, siis minge kindlasti kõigi nende ainete loengutesse ja kuulake hoolega!“

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Märkuseks järgmiseks aastaks - küsimuse sõnastust parandanda - vaata historyt

Vastus

Vastus tuleb siia ...

Küsimus 5

Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?

Vastus

Vastus tuleks siia ...

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAPd ja teise semestri lõpuks Y EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus on teie üliõpilaskoodi eelviimane number ja Y üliõpilaskoodi viimane number.

Vastus

Vastus tuleks siia... X on 26 Y on 27


Viited