User:Antrei

From ICO wiki
Revision as of 23:11, 6 November 2014 by Antrei (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search


Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Andres Trei
Kuupäev: XX.11.2014.

Essee

Siia tuleb essee

Õpingukorralduse küsimused

Üliõpilaskood: 10143229

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Vastus

Õigus kordusarvestusteks kehtib ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestri lõpust (v.a. praktika)[1]. Kordusarvestuste tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga[1]. Korduvarvestusele registreerimine toimub ÕIS-is[2]. Riigi finantseeritaval õppekohal olles on järelarvestuse sooritamine tasuta[3]. Tasulisel õppekohal olles on järelarvestuse sooritamise tasu 2014/2015 õppeaastal 20€[4].

Küsimus 5

Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?

Vastus

Vajaduspõhist õppetoetust saab tudeng, kes 1)on kõrgkooli sisse astunud 2013/14. õa või hiljem; 2)kelle perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 299 eurot; 3) õpib täiskoormusega ja täidab õppekava nõudeid täies mahus (100%), kusjuures õppe mahu arvestus on semestrite lõikes kumulatiivne. Esimesel semestril õppetoetuse taotlemisel on piisav ainult täiskoormuse nõude täitmine [5]. Toetuse suurus sõltub perekonna keskmisest sissetulekust pereliikme kohta[5]. Toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus riigiportaalisteadus/(sisenedes ID-kaardi, Mobiil ID või panga kaudu)[5].

Viited