User:Mroots

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus

Õigus korduseksamiks kehtib ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Korduseksam tuleb kokkuleppiad õisis. Korduseksamile tuleb registreerida Õis-is, klikkides avalehel "kordussooritused" ja sealt soovitud kordussooritus valida.

Korduseksam riigi finantseeritaval (RF) õppekohal on tasuta. Korduseksamid ja -arvestused on REV/tasulisel õppekohal õppijatele tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis.

Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral.


Küsimus 5

Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?

Vastus

Et vajaduspõhist õppetoetust taodelda tuleb vastata järgmistele tingimustele: 1. Kõrgkooli sisse astunud 2013/14. õa või hiljem. 2. Perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 329 eurot ja tudeng on kuni 24-aastane. 3. Tudeng õpib täiskoormusega ja täidab õppekava nõudeid täies mahus (100%), kusjuures õppe mahu arvestus on semestrite lõikes kumulatiivne. Esimesel semestril õppetoetuse taotlemisel on piisav ainult täiskoormuse nõude täitmine. 4. Tudeng ei tohi olla akadeemilisel õppepuhkusel.

Toetuse suurus sõltub üliõpilase keskmisest sissetulekust pereliikme kohta.

Selleks, et õppetoestust saada peab üliõpilane esitama avalduse riigiportaalis eesti.ee. Vastavalt vajadusele võib avalduse esitamisel vaja esitada lisa dokumente korrigeerimaks perekonna sissetulekuid või õppemahtu.

Põhitoetus ja täiendav toetus määratakse vastavalt taotlejate paremusjärjestusele, lähtudes esimese kriteeriumina õppekava kohaselt täitmisele kuuluva õppemahu täitmise protsendist. Päeva-/õhtuõppe tudengite puhul võetakse õppemahu täitmise arvutamisel aluseks nominaalmaht. Kuna kaugõppe õppekava on hajutatud neljale aastale, võetakse kaugõppurite õppemahu täitmise arvutamisel aluseks 75% nominaalmahust õppetoetuste taotlemise ja maksmise korra kohaselt.

Õpingukorralduse ülesanne

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb tasuta õppides õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 23 EAPd ja teise semestri lõpuks 27 EAPd?

Vastus