User:Audusaar

From ICO wiki
Revision as of 17:19, 4 November 2015 by Audusaar (talk | contribs) (→‎Viited)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Aet Udusaar

Esitamise kuupäev: 04.11.2015


Essee

Elar Lang rääkis oma loengus õppimisest ja õppima õppimisest. Usun, et see loeng oli kindlasti kasulikum päevaõppe rebastele, kes äsja keskkoolist tulnud. Nagu paljud teised kaugõppurid olen ka mina juba ühe kõrghariduse omandanud, seega sellest loengust väga palju uut ei leidnud. Põhitõdesid on samas alati hea uuesti kuulata.

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus


Küsimus 4

Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad? Kas VÕTA kaudu saadud EAPd arvestatakse semestri õppekava täitmisesse ja aasta õppekoormusesse?

Vastus

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAPd ja teise semestri lõpuks Y EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus vastab teie üliõpilaskoodi eelviimasele numbrile ja Y üliõpilaskoodi viimasele numbrile.

Vastus

X = 27 Y = 26

Arve esitatakse kui semestris on tehtud vähem kui 27 EAP-d. Arvestus on kumulatiivne ehk kui aasta lõpuks on tehtud vähemalt 54 EAP-d, siis ei ole vaja midagi hüvitada. Antud juhul on esimesel semestril olemas 27 EAP-d, seega teisel semestril arvet ei esitata. Teisel semestril on tehtud 26 EAP-d, mis tähendab, et kahe semestri peale kokku on kogutud 53 EAP-d. Õppeaasta lõpus esitatakse seega arve 1 EAP hüvitamiseks. 1 EAP = 50 €.

Viited

1. Loengu "Erialatutvustus ja õpingukorraldus" 25. september loengusalvestus

2. Loengu "IT projektide juhtimine" (Tiina Seeman) 3. september loengusalvestus

[[3. Loengu "Õppimisest omast kogemusest" (Elar Lang) 10. september loengusalvestus]]

4. Loengu "Millega tegeleb süsteemihaldur" (Taavi Tuisk) 17. september loengusalvestus

5. Loengu "Testimine ja tarkvara kvaliteet" (Kert Suvi) 24. september loengusalvestus

6. Loengu "Kuidas tarkvaraarenduse maailmas ellu jääda" (Targo Tennisberg) 1. oktoober loengusalvestus

7. Loengu "Oma IT ettevõte - GPS asukohamääramisteenuse Navirec näitel" (Tanel Unt) 8. oktoober loengusalvestus

8. Loengu "Andmekaevandamine ja analüütika ning muud põnevat" (Oleg Bogdanov ja Oliver Kadak) 15. oktoober loengusalvestus

Õppeteenuse tasumäärad ja tasumise tähtajad 2015/2016 õppeaastal