Meeskond: LetsDoIt
Meeskond ja rollid
- Liisa Suurkaev - Projektijuht
- Tanel Vähk
- Aleks Luik
- Melissa Eenmaa
- Taavi Kliss
Idee
Meie idee on luua verepank kasutades WPF rakendust. Meie verepanka saavad arstid luua endale kasutajad ja arstid omakorda saavad luua kasutaja doonorile, kes tuleb sooviga verd annnetada. Enne vere andmist kontrollitakse doonori tervist ning vaadatakse, kas näitajad on sobilikud vere annetamiseks. Kõik näitajad salvestatakse andmebaasi ning doonori tervise kohta on olemas ka vastav ajalugu. Samuti on võimalik vaadata, millal doonor viimati verd käis andmas. Verepangast saavad haiglad verd tellida. Verepangal on alati ülevaade, kui palju tal erinevaid veretüüpe "laos" on. Puudujääkide korral saadetakse sobilikele doonoritele teavitus, et võimaluse korral ta taas verd andma tuleks.
Kasutatav .NET tehnoloogia
Kasutatav raamistik on .NET Framework 4.5 Oma lõpplahenduse jaoks kasutame C# + WPF + LINQ.
Analüüs
Rakendus on eelkõige mõeldud haiglatele, doonoritele ja verepankadele. Tahame luua rakenduse, mis lihtsustaks veredoonorlusega seotud tegevusi. Kui haiglal on vaja kiiresti teatud sorti verd, teatud koguses, on võimalik läbi meie rakenduse see kiirelt ja lihtsalt tellida. Samas lihtsustab see õdede elu, kes saavad andmeid rakendusse lisades jälgida, kas patsient on terve, kas patsiendi viimasest külastuskäigust on möödas 6 kuud jne. Kliendi poole pealt on hea see, et on võimalik jälgida, millal on võimalik jälle verd annetama minna ja teatud tüübi vere vajaduse korral saab kasutaja emaili teel sellest teada.
Rakenduse funktsionaalsus haiglana. Kui haiglal pole piisavalt verd vereülekandeks, siis saab ta seda tellida meie rakenduse kaudu verepangast (muidugi juhul, kui verepangas on piisavalt verd). Piisava vere puudumise korral lükatakse tellimus tagasi, kuid rakendus salvestab selle tellimuse ikkagi, et kui vastav verekogus on uuesti olemas, siis annab rakendus haiglale ise teada. Haigla ei peagi koguaeg päringuid tegema.
Rakenduse funktsionaalsus eraisikuna. Kui tavaline eraisik soovib annetada verd, siis saab ta rakenduse kaudu vaadata, kus ta üldse annetada saab. Samuti näeb ta, mis veregruppi on nõutud enim. Olles jõudnud sihtkohta, kontrollitakse üle inimese tervislik seisund. Kui tervis lubab annetada, siis sisestatakse ta andmed rakendusse ning saab alustada vereülekannet. Juhul, kui isik on eelnevalt juba rakenduses olemas, siis saab enamus andmed juba sealt võtta. Samuti on annetajal võimalus jälgida oma annetuste ajalugu ning järgmise võimaliku annetuse aega. Kui doonorile on pärast esimest annetust loodud konto, saab ta sisse logides otsustada, kas kuulub "kriisiannetajate" hulka, see tähendab, et kiirematel juhtudel võib haigla helistada doonorile ning kutsuda ta verd annetama koheselt.
Rakenduse funktsionaalsus arsti/õena. Kui arsti/õe juurde tuleb vabatahtlik doonor, siis peab ta doonori tervisliku seisundi üle vaatama ning positiivse vastuse korral doonori alles süsteemi lisama. Kui doonor on juba rakenduses, siis on see protseduur lühem. Arstil/õel on ligipääs ka andmebaasile. Saab otsida inimesi andmebaasist veregruppide kaupa, soo kaupa, RH faktori kaupa jne. Arst/õde näeb "kriisiannetajate" nimekirja ning saab vastavalt vajadusele kiirematel juhtudel kutsuda doonori annetama koheselt.
Programmis on olemas järgmised võimalused (Must have):
- 1. Saab kasutajad registeerida.
- 2. Kasutajatel on rollid
- 3. Doonorile saab lisada veregrupi, rh faktori, aadressi, nime, telefoni, emaili jne.
- 4. Andmeid on võimalik leida läbi otsimise
- 5. Võimalik jälgida veregrupi olemasolu laos
- 6. Kasutaja andmete baasil, saab välja arvutada, millal tohib kasutaja uuesti verd andma tulla.
- 7. Verenäitajate kaudu, saab välja arvutada, kas doonor on sobilik verd andma.
- 8. Võimalik näha, mis veregruppi vajatakse hetkel kõige rohkem.
- 9. Võimalik on näha doonori ajalugu.
- 10. Teatud veregrupi vajaduse korral, saab teavitada kasutajaid sellest.
Programmis võiksid olla lisavõimalused (Nice to have):
- 1. Haiglatel on võimalik verd tellida.
- 2. Arstil/õel on võimalik doonori nõusolekul kriitilisel hetkel kutsuda doonor koheselt verd annetama.
- 3. Enne vereandmist peab annetaja täitma küsimustiku, mida saab pärast esimest doonorlust muuta rakenduses.
- 4. Küsimustiku saab täita eelnevalt kodus.
- 5. Kui countdown järgmise annetuskorrani on 0, siis saadetakse doonorile teavitus.
- 6. 100x countdown - president annab veredoonoritele autähe, kui on tehtud 100 vereannetust
Puust & Punaseks Soovitakse anda verd. Sel puhul minnakse verepanka, kus annetajat võtab vastu õde. Õde küsib annetaja isiku- ja kontaktandmed ning sisestab need meie loodud rakendusse. Seejärel tehakse vereanalüüsid ja muud vajalikud uuringud ning tulemused saadetakse rakendusse, pärast mida selgub, kas annetaja on doonorluseks sobilik. Kui annetaja ei ole sobilik, salvestatakse tulemused sellegipoolest andmebaasis ning neid saab kasutada hilisematel uuringutel. Kui annetaja on sobilik, siis võetakse temalt vastav kogus verd. Verenäitajad, kogus ja teised eelnevalt küsitud andmed salvestatakse andmebaasi. Kogutud veri läheb hoidlasse ja haiglad saavad rakenduse abil vajatavat veretüüpi ja kogust tellida. Annetaja seisukohalt võimaldab rakendus jälgida verenäitajaid, annetuste ajalugu, muuta kontaktandmeid (nice to have: ning täita küsimustik). Samuti on võimalik doonoril rakenduse kaudu märkida end "kriisiannetajaks", ehk saada teavitusi äkilistest annetajale vastava veretüübi vajadustest. Arsti/õe seisukohalt võimaldab rakendus jälgida veregrupi olemasolu laos, doonorite verenäitajaid, annetuste ajalugu ning "kriisiannetajate" puhul kutsuda doonor vastava veretüübi vajadusel koheselt annetama. Reaalajas countdown järgmise võimaliku annetuskorrani nii doonoril kui arstil.
Teise rühma analüüsi retsensioon
LendBook https://wiki.itcollege.ee/index.php/LendBook
1. Kas on aru saada, mis on rakenduse eesmärk?
Rakenduse eesmärk on selgesti arusaadav ning idee uuenduslik.
Küsimusi tekitas järgnev punkt:"Programmi eesmärk on võimaldada tutvusringkonnal kasutada kodus olemasolevaid raamatuid, ilma et peaks liigselt raamatuid ostma või ennast vaevama raamatukokku minekuga, kus sageli ei ole soovitud või vajaminevat raamatut üldse saadaval.":
- Tänapäeval omavad pea kõik raamatukogud online-andmebaase raamatutest, mis parajasti on raamatukogus saadaval.
- Kuidas jõuab raamat laenutajani? Kuidas väheneb raamatuni jõudmise vaev võrreldes raamatukoguga?
Lisaks, kuidas tagatakse raamatute kindel tagastamine?
2. Kas funktsionaalsuste realiseerimine on ka reaalselt tehtav?
Funktsionaalsused on täiest realiseeritavad ning mõistlikud. Kuid tekkis üks küsimus raamatute lisamise kohta: Kuidas reageerib süsteem, kui üks inimene lisab raamatu nimega "Harry Potter ja Tarkade Kivi", kuid teine "Härri Potter I osa?
Kuidas teada, kuhu peab raamatule järele tulema?
3. Ettepanekud, kuidas paremaks teha.
1. Raamatute laenutamine ei peaks piirduma vaid tutvusringkonnaga. Rakendusse võib lisada funktsiooni, mis leiab raamatuid mingisuguses piirkonnas või sinu asukohale vastavalt valitud raadiuses (GPS).
2. Võiks olla funktsionaalsus, et raamatut saab ka müüa.
3. Tähtaja pikendamise võimalus.
4. Kui sama nimega raamatuid on mitmeid, siis kuvada esimesena lähim.
5. Võimalus sorteerida raamatuid žanri järgi.
4. Kommenteeri andmebaasi joonist
Kuna andmebaas on algusjärgus (seisuga 4.11.2015, 13:00), siis ei saa väga kommenteerida. Nagu näha on andmebaasist mõningad olemid puudu, näiteks kasutaja roll.
Blogi
- 20.09 - Tiimi loomine
- 26.09 - Esimene kokkusaamine, idee leidmine, skype grupi tegemine.
- 14.10 - Alustasime andmebaasi skeemi loomisega QSEEs.
- 28.10 - Lõpetasime andmebaasi skeemi tegemisega QSEEs ja lõime andmebaasi SQL Server Management Studiosse.
- 04.11 - Vaatasime üle enda analüüsi ja täiendasime. Kontrollisime üle, kas kõigil on olemas ühendus TFS-iga ja kõik saavad aru, kuidas üles/alla laadida uusimat versiooni meie projektist. Alustasime rühma LendBook analüüsi retsensiooniga.
- 05.11 - Nädalavahetuse plaanide tegemine - jaotasime rühma vahel erinevaid ülesandeid. Tanel - WPF vaadete tegemine. Melissa - retsensiooni ja analüüsi ülevaatamine, LINQ ja WPF-i õppimine. Aleks - kaustade loomine projekti, LINQ ja WPF-i õppimine. Liisa - andmebaasi parndamine SQL Server Management Studios ning selle külge panemine meie projektile. Taavi - LINQ ja WPF-i õppimine, WPF-i vaadete loomine.