User:Mmaesalu

From ICO wiki
Revision as of 20:48, 12 October 2016 by Mmaesalu (talk | contribs) (→‎Essee)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Maile Mäesalu

Esitamise kuupäev: 13. oktoober 2016

Essee

Esimesest loengust [1] mulle midagi uut meelde ei jäänud. Olin eelnevalt iseseisvalt ITK õppekorraldusega tutvunud ning samuti peale erinevate haridusastmete läbimist üsnagi hästi kursis Eesti haridusmaastikuga üldisemalt.

Teine loeng [2], kus esines Andres Kütt, oli minu jaoks üks meeldejäävamaid. Tudengeid kannustavana mõjus sõnum, et kui on põhjus, muutuvad kõik asjad võimalikuks ning samuti see, et akadeemilise bõrokraatiaga on võimalik vägagi kenasti hakkama saada, kui ise asjadel silm peal hoida. Samuti jäi meelde see, kui oluline on hoida kontrolli all infosüsteemide keerukus ning see, et võtmetähtsusega infosüsteemide arhitekti ametis on kommunikatsiooni roll. Viimase edukuse eeldusteks on hea taustateadmine ja organistasioonide olemusest arusaamine.

Kommunikatsiooni ja koostööd käsitlesid võtmeküsimusena ka Testlio näitel startup'ide sündimist ja käekäiku kajastanud loengus Kristel ja Marko Kruustük [3]. Nende ettakanest jäid kõlama soovitused tegeleda teemadega, mis tõsist huvi pakuvad, kuna vastasel juhul ei ole võimalik seda kaua teha. Samuti soovitasid nad oma kogemuse põhjal kasutada kõiki võimalusi ja küsida kogenumatelt kollegidelt head nõu.

Refereerimist saab teha <ref>Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...</ref> märgistega.

Viited kuvatakse kohta, kuhu kirjutad: <references />

Abi mediawiki kirjutamisel saab mediawiki kodulehelt[4].

Notes

Kokkuvõtteks soovin tsiteerida ühte tudengit „vahet pole, kui magus on teie uni varahommikul, kui tahate IT alaselt natukesegi oma silmaringi arendada, siis minge kindlasti kõigi nende ainete loengutesse ja kuulake hoolega!“

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus

Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kuni kolmele sooritusele. Õigus kordussoorituseks kehtib ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on kordussooritusele lubamise eelduseks. Kordussoorituseks on nõutav registreerumine ÕISis. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral. RF õppekohal olevatele õppuritele on kordussooritused tasuta, OF õppijatele aga tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis. Aine korduv deklareerimine on kõigile tasuline.[5]

Küsimus 1

Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava? Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada? Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?

Vastus

Akadeemiline liikumine võib toimuda vabade õppekohtade olemasolul kaks korda õppeaastas enne akadeemilises kalendris märgitud semestri punase joone päeva. Õppekava vahetamise taotlemiseks esitan hiljemalt 1 tööpäev enne semestri punase joone päeva õppeosakonda rektori nimele vabas vormis kirjaliku avalduse ja nimekirja õppesooritustest, mille arvestamist uue õppekava osana taotlen.[6]

Deklareerides aineid üle õppekavas ette nähtud mahu, pean arvestama sellega, et mulle väljastatakse arve ettenähtud mahtu ületavate ainepunktide ulatuses.

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X ehk 27 EAPd ja teise semestri lõpuks Y ehk 19 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?

Vastus

Õppekulude osalise hüvitamise kohustuse tekkimise aluseks oleva õppekava täies mahus täitmise määr on vastavalt Eesti Infotehnoloogia Kolledži nõukogu otsusele (protokoll nr 3C-1/13-2, 27.02.2013) 2016/2017 õppeaastal 27 EAP semestris ja õppekulude osalise hüvitamise määr on 50 € 1 EAP kohta.[7] Seega hüvitada tuleb õppekulusid teisel semestril vähem tehtud 8 EAP ulatuses ehk 400 euro suuruses summas.

Viited