User:Rvinter

From ICO wiki
Revision as of 17:28, 17 October 2016 by Rvinter (talk | contribs) (→‎Essee)
Jump to navigationJump to search


Essee

Essee eesmärgiks on kokku võtta tutvustavates loengutes üle võetud teemad ning avaldada arvamust seal kus vaja.

Esimene Loeng

Esimesest loengust rääkis Andres Kütt oma kogemustest IT erialal ning haridusteekonnast. Tema rääkis programmeerimise iseõppimistähtsusest ning sellest, missuguse mentaliteediga tema arust peaks õppimisse suhtuma. Ma olen nõus sellega, et programmeerimist, kui sellist on koolil väga raske õpetada, see on midagi, mida õpilane peaks ise suutma õppida, vähemalt mingi piirini. Ta ka rääkis hea ülikooli tähtsusest ning toonitas, kui tähtis on minna õppima võimalikult heasse ülikooli, minumeelest on selline nõuanne (eriti päevase õppe) üliõpilastele liiga absoluutne ning kontekstitu, tuleb ikkagi tajuda oma piire ning valida endale sobivaim ülikool, mis ei pruugi alati olla see "kõige parem", et elult võimalikult palju kätte saada ning mängida nö. oma headele, mitte pahedele.

Teine Loeng

Teises loengus rääkisid Kristel & Marko Kruustük (firmast "Testlio") idufirmadest ning kuidas nendega alustada. Nad tutvustasid Eesti kuulsamaid startupe ("Transferwise", "Pipedrive", "Starshipe Technologies" ja "GrabCad") ning arutlesid nende firmade loojate isikuomaduste ning muude aspektide üle, mis eelnevalt mainitud idufirmade edu saladuseks võiks olla. Edasi rääkisid nad enda firma "Testlio" ajaloost; kuidas nad võitsid raha ning kuidas nad pidid Marko vanemate juures elama. Minule on idufirmade teema väga südamelähedane, kuna olen ka ise paariga seotud olnud (küll arvutimängude näol, aga idufirma ikkagi) ning mingi hetk oma elus pidime me oma sõpradega samamoodi välja mõtlema, kuidas kogu see idufirma asutamise protsess käib. Kui ma peaksin millegi üle kritiseerima, siis selle üle, et nad oleksid võinud olla veidikene "kuivemad", ehk rohkem infot/nõuandeid, vähem lugude jutustamist ja enda reklaamimist.

Kolmas Loeng

Kolmandas loengus rääkis Lembitu Ling aka Snakeman sysadminnimisest. Snakeman oli võrreldes teiste seniste loengupidajatega selline "alternatiivne" esineja. Tal on olnud oma tagasilööke oma proffessionaalses elus ning ei karda neid tunnistada. Ta õpetas mitte andma ning pigem õppida oma tagasilöökidest, kui et lasta pea norgu. Oli huvitav kuulata, kuidas süsadminnimine omal ajal käis, kuidas rootsist toodi oodavat kola, et see siis 40% kasumiga eestis maha müüa. Ainuke kriitika selle loengu juures oleks tehniline, kui rääkis Andres Septer oli see nii vali ja kriipiv, et pea hakkas valutama, pidin suure osa loengust enda jaoks ära lõikama, kuna oli võimatu kuulata.

Neljas Loeng

Neljandas loengus rääkisid Andres Septer ja Einar Koltšanov ärimaailja ning IT-maailma suhetest ning andsid oma näpunäiteid paljudel erinevatel teemadel. Paljud asjad, millest nad rääkisid olid sellised, mida ma olen juba pikemat aega kahtlustanud (eriti näiteks tööle saamise teemadel), niiet oli hea saada nö. kinnitust. Näiteks see, et CV keskuses on vaid jäänused. Enesemüümise nõuanded on igas valdkonnas eriti tähtsad, IT-eriala ei ole selles mõttes eriline, eriti tähtis on enesemüümine riigifirmades, kus vastavalt sellele makstakse ka sulle palka. Üleüldiselt meeldis see loeng mulle siiamaani kõige rohkem. Olles ise Ats Milleri (Siim Veskimehe) väimees, on mul hea meel, et tema kirjanduslik tekst on nendes loengutes "kohustuslik".

Viies Loeng

Viiendas loengus rääkis Ivar Laur (EMTA analüütikaosakonna juhataja) andmete töötlusest ning sellest, kuidas neid andmeid õigesti töödelda, nende andmetega seotud mudeleid muuta ja kuidas teada, mis piirini on võimalik andmete järgi reaalelulisi otsuseid vastu võtta. Mulle väga meeldis Ivar Lauri ning ka EMTA üleüldine suhtumine probleemidesse ning ka osade probleemide provokatsioonidesse, vähemalt sellisel kujul, kuidas tema neid ette kandis. Ma ise olen väga numbriinimene ning mulle meeldib, kui ei lasta emotsioonidel oma otsuseid mõjutada, seda eriti professionaalsel tasemel. Jällegi oli Andres Septeri mikker katki ning tegi kõrvadele valu.

Hetkel on veel essee pooleli. --rvinter (talk) 23:39, 13 October 2016 (EEST)