Talk:Wireshark
Vaatasin üle referaadi Wiresharkist, tegu on siis ülevaatliku kirjatükiga antud programmi funktsioonidest. Tegu tõesti programmiga, mis võimaldab päris põhjalikku veebi liikluse jälgimist, võimaldades võrgus liikuvate pakettide analüüsi.
Plusspoole peale paneksin, et autor on süsteemselt ja kenasti väljatoonud programmi erifunktsioonide ja komponentide nimekirja. Eriti meeldis näide, milles autor kuvas Wiresharkiga liiklusest loetud paketis avalikult nähtava parooli. Ilmselgelt võiks see lugeja mõtlema panna, kas on ikka hea mõte, kasutada HTTP protokolli oma paroolide edastamiseks. Peale nähtut ehk tavakasutaja ei edasta enam http kanalit pidi paroole, mis korduvad kasutaja muudel kontodel ja IT- tudeng võiks tedada, et sellisete kasutajate tuvastamist nõudvate saitide jaoks on olemas HTTPS.
Miinuspoolele paneks selle, et funktsioonide ja komponentide omadusi pole täpsemalt kui ühe lühikese lausega iseloomustatud. Iseenesest oleks referaadist rohkem kasu, kui need oleks lahti seletatud ja lisatud ka näide koos põhjendusega, mis juhtudel antud funktsiooni kasuada saaksime. Huvitav oleks olnud ka lugeda, üldisemat infot, mida Wireshark rakendusega pakettidest välja saame lugeda, näiteks kasutaja arvuti nime, brauseri jne.
Kokkuvõttvalt saab öelda, et tegu on dokumentatsiooni meenutava referadiga, mida on võimalik kasutada lisa allikana. Näiteks kui pole veel teinud valikut, mis programmi paketti analüüsiks valida(näeb mida Wireshark toetab) või nägemaks, mida juba installitud programm kasutamiseks võimaldab.