Windows juhend: Kuidas siseneda Windows 8 safe mode

From ICO wiki
Revision as of 21:05, 23 September 2012 by Vvirk (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Veiko Virk 11.09.2012 (Demo Versioon 0.2 piltidetta ja Eestimaiselt ebamaine)

Mis on Safe Mode ja miks sa sinna üldse tahad saada.

„Safe mode” on viis kuidas Windowsi käivitada kui OS-s esinevad süsteemsed kriitilised vead mis segavad OS-l normaalselt opereerida. Safe Mode eesmärk on aidata kasutajal tuvastada ja kõrvaldada erinevaid vigu mis häirivad OS normaalset tegevust. Tuleb tähendada, et Safe Mode režiimis opereeriv Windows ei kasuta suurem osa draivereid, graafikaadapter töötab ainult VGA režiimil, sinu taustapilt on kadunud ja ekraani nurkades on valgelt kirjutatud Safe Mode. SEEGA, Safe Mode režiimis on kuva ekstreemselt, ebainimlikult si** kuna see pilt on VGA default resoga 640x480 ja maksimaalselt 16 erineva värviga ja sa ei saa seal INIMESE kombel tööd teha.. See koht on mõeldud Windowsi administraatoritele.

Kui eelnevates MS Windowsi versioonides oli võimalik Safe Mode-i siseneda Bootup screenil meeleheitlikult klaveril tagudes nuppu F8 ja selle jumalikul musta taustaga menüüst valides Safe Mode, siis nüüd on see aeg kus Safe Mode režiimi saavad ainult keskmisest eestlasest haritumad „päris” Adminid ja IT kolledži tudengid. Järgnevalt tutvustan teile täpsemalt erinevaid viise kuidas Windows 8 Safe Mode režiimi saada.

viis nr .1 „The Easy Way” ehk Mökudele (kasutajad) mõeldud lahendus. Endast vähegi lugupidav isik ei tee seda endale, sest see võib viia inimese tegudeni nagu selles videos. -----

Vahetult enne Windowsi alglaadimist ei ole enam mitte mingit mõtet vajutada F8 nuppu, nüüdsest on sinna juurde lisandunud Shift, seega Shift+F8, mis võib-olla mõnikord viib su Windows 8 „recovery mode” menüüsse. Kui sul pärast lugematuid kordi „restarti” tehes õnnestus avada „recovery mode peaksid tegema valiku „See advanced repair option”. Järgnevast menüüst tuleks valida „Trubleshoot” ja siis sellele järgnevast tabelist „Advanced options”. Advanced options menüüs tuleks valida „Windows Startup Setting” mille järgselt peaks kasutaja nägema seesugust pilti kust tuleks valida „Restart” mis asub paremal all nurgas.

Eeldades, et eelmainitud sammud said tehtud korrektselt peaksid nägema vana head tuttavat pilti. Kui sa ennast vähegi adminniks pead siis sa ei kasuta eelmainitud „Mökude” meetodit MITTE KUNAGI. Kuna eelmainitud viisil võib lugematul arvul asju minna valesti ja see eeldab, et Shift+F8 üldse kasutajale „Recovery Mode” kuvab.

Viis nr.2 Meetod mis eeldab kasutajal OS sisselogimist. Järgnevalt kirjeldatud meetod on mõeldud juhtudeks, kus Windows on mõistlikkuse piires töövõimeline ja tööjaamast on mingil põhjusel vaja eemaldada mõni kataloog või fail. Tegu võiks olla mingi vigase draiveri eemaldamisega mille kasutaja äsja installeeris või mingi viirusega eemaldamisega mille sa täiskasvanute lehelt täiskasvanutele mõeldud filme vaadates allalaadisid.

Esmalt tuleks kasutajal siseneda Windowsi utiliiti nimega „System Configuration”. Selleks tuleb esmalt alla vajutada Win + r, avanenud aknasse tuleb kirjutada „msconfig” ja vajutada „OK”. Avanenud System Configuration tööriista menüüst tuleb valida „Boot” ja „Boot option” allolevtest valikutest tuleks linnukesega märgistada „Safe Boot”.

Täienduseks: Minimal – tavaline Safe Mode Alternate Shell – Safe Mode + CMD Network – Safe Mode + võrguühendus

Peale valikute tegemist vajutada „OK” seejärel „restart” mille värel boodi Windows kasutaja otse Safe Mode režiimi. Kui te teete arvutile taaskäivituse boodib teie arvuti automaatselt Safe Mode režiimi. Selle väljalülitamiseks tuleb teha need samad eelmainitud sammud ja eemaldada „Boot option” alt „Safe boot” kõrvalt linnuke --> ”OK” --> „Restart”

Viis nr.3 Tegijatele… tõelised administraatorid ja kasutajad.

1.Esmalt tuleb avada CMD, Administraatorina. Selleks tuleb minna Start menüüsse(WIN key) ja otsingusse kirjutada „CMD”… Parem hiire klikk ja all olevast menüüst valida ” Run as administraator ” 2. Command prompti tuleb kirjutada käsk bcdedit /enum /v Selle käsu tulemusena saadakse Win Boot Manageri identifier ja Win Boot Loaderi description - mida meil hiljem vaja läheb. 3.CMD-se tuleb sisestada käsk bcdedit / copy {identifier} /d “<description> (Safe Mode)” 4. peale käsu aktiveerimist tuleb minna System Configuration utiliiti. Selleks Start menu -->msconfig 5. System Configuration utiliiti all navigeeri „Boot” taabi ja tee kindlaks, et Safe mode on aktiveeritud. Timeout sektsiooni all märgista ära „make all boot settings permanent” 6. Vajuta F8 nuppu ja ekraanile peaks tulema selline pilt


Kasutatud materjal: http://computer.howstuffworks.com/question575.htm http://www.howtogeek.com/107511/how-to-boot-into-safe-mode-on-windows-8-the-easy-way/ http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-enable-windows-8-safe-mode/ ja mõned veel