User:Dslobodi
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Daniil Slobodin
Esitamise kuupäev: 31.10.2012
Essee
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Vastus
Kui kukkusid arvestusel läbi, siis kordusarvestuse läbimise viis saab teada aineprogrammist.
Kordusarvestus on võimalik teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani. Registreerida kordusarvestusele saab õppeosakonnas. Kordusarvestuse tähtajad määrab õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga.
Kui oled riigieelarvilisel (RE) kohal, siis kordusarvestus on tasuta. Riigieelarvevälisel (REV) kohal tasu suurus kehtestakse rektori käskkirjaga. Praegune kordussoorituse tasu (REV tudengile) on 14,2 €.
Küsimus 5
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele teisel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kuidas toimub puhkuse varasem lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
On võimalik taotleda akadeemilisele puhkusele teisel aastal:
- Tervislikel põhjustel
- Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel
- Lapse hooldamiseks
- Muudel põhjusel
Selleks, et taotleda akadeemilist puhkust on vaja kirjutada avaldus rektori nimele. Maksimaalse akadeemilise puhkuse aeg on kolm aastat. Akadeemilise puhkuse lõpetamiseks peab üliõpilane hiljemalt akadeemlise puhkuse lõpu kuupäevaks esitada avaldust akadeemilise puhkuse lõpetamiseks. Akadeemilise puhkuse katkestamist taotletakse avaldusega rektori nimele. Puhkuse ajal ei saa deklareerida õppeaineid, aga on lubatud sooritada arvestusi ja eksameid.