User:Rniineme
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus B
Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Pärast eksamil läbikukkumist on võimalik registreeruda järeleksamile läbi ÕIS keskkonna ning seda on võimalik sooritada kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. Lisaks tuleb järeleksami kokku leppida ainet õpetava õppejõuga. Kordussooritus maksab REV tudengile 14.2€ ning RE tudengile on tasuta. Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga.
Küsimus 2
Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) tegevust.
- Kinnitama õppekava
- Esitama VÕTA programmi avaldus
- Deklareerima aine “Diplomitöö”
- Esitama avalduse akadeemiliseks puhkuseks
Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?
Eksamil positiivse hinde saanu võib taotleda üht korduseksamit kahe semestri jooksul tulemuse parandamiseks. Tulemuslikul korduseksamil saadud kõrgem hinne asendab õppetulemuste arvestamisel eelnevat eksami hinnet. Tulemuseta korduseksami puhul säilib esialgne hinne.
Essee
Kas tahvelarvutid asendavad sülearvuteid?
Kas tahvelarvutid asendavad sülearvuteid?
Tahvelarvutid on muutumas üle maailma üha populaarsemaks ning seda ka väikeses Eestis. Juba möödunud aasta detsembrikuus müüdi tahvelarvuteid rohkem kui sülearvuteid[1]. Kas tahvelarvutite edukas müük tähendab, et need asendavad sülearvuteid?
Tänaseks päevaks kui kõigile inimestele on üsna kättesaadav mobiilne Internet kõikjal üle Eesti, siis on loomulikult hea seda ka ära kasutada. Ühelt poolt on tahvelarvuti hetkel ka trend, teisalt on palju inimesi, kes kasutavad seda lihtsalt mugavuse tõttu. See on kaalult kergem kui sülearvuti, nõuab vähem kasutusoskust (st on kasutajasõbralikum) ning võimaldab “laiendada” selle funktsionaalsust läbi Google Play Store või App Store.
Isiklikkude kogemuste põhjal saan väita, et kui oled juba harjunud sülearvutis tegema täiesti tavapäraseid toiminguid, mille alla ei kuulu mängimised, programmeerimised või mis iganes muu, ning seejärel vahetama sülearvuti tahvelarvuti vastu, siis algselt tundub kõik lahe ja uus, kuid varsti mõistad, et see ei ole ikka sama. ID-kaardi teenust ei saa kasutada ning peab otsima muu lahenduse (nt Mobiil-ID), trükkimine ei lähe nii nobedalt kui sülearvutiga ja tegevused on kuidagi piiratud kas brauseri või rakendusepõhiselt.
Jah, tõsi küll, tahvelarvutid arenevad praegu tohutul kiirusel ning pool aastat tagasi tulnud tahvelarvuti võib-olla kordades aeglasem kui pool aastat hiljem avalikkuseni jõudnud uus tippklassi tahvelarvuti. Ja varsti jõuavad need ka kiiruselt samale tasemele kui on seda sülearvutid, sest juba praegu pannakse vaikselt kahe-tuumalisi protsessoreid ja muid imevidinaid nendesse sisse. Kuid ei saa ka välistada seda, et sülearvutid on hetkel piisavalt arenemisvõimalised ning kui tundub, et enam kiiremaks või paremaks minna ei saa, siis alati saab – olgu seda siis kiiruselt või mis peamiselt paneb inimesi pöörduma tahvelarvutite poole – kaal. Kui praegu on tasemel äriklassi sülarvutid umbes 1.5 kilo (tuues näite juba mõnda aega väljas oleva Lenovo X220 põhjal) ning tahvelarvutite kaal umbes 500-600 grammi (Samsung Galaxy Tab 2 10.1), siis see vahe ei ole väga suur, võrreldes nende võimsust ja tegevuste võimalikkusi.
Tahvelarvutid on küll väga trendikad ning väga vähese vajadustega inimesele on see kindlasti küll, kuid need veel ei küündi sülearvutite tasemele ning on raske ennustada, kas üldse jõuavad. Tahvelarvutiga saab väga lihtsalt käia Internetis ning teha peamiseid toiminguid, kuid minule kui programmeerijale on see lihtsalt üks vidin, mille jaoks pean tegema eraldi veebivaate.
Viited:
[1] “Tahvelarvutite müük ületas esmakordselt sülearvutite müügi”, Digi.ee, 26. jaanuar 2013, http://www.digi.ee/allikas/tahvelarvutite-muuk-uletas-esmakordselt-sulearvutite-muugi-2013-01-26