User:Kkamla
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Krister Kamla
Esitamise kuupäev:
Essee
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus B
Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?
Vastus
Arvestuse järele tegemiseks on aega kuni järgmise semestri punase jooneni. Korduvarvestuse aja määrab ainet õpetav õppejõud. Kordusarvestusele saab registreerida läbi ÕIS-i. Arvestus peab olema sooritatud vastava eksamisessiooni lõpupäevaks. Kordusarvestusele on RF õppekohal õppijale õigus kolmele katsele ilma lisatasudeta. OF õppekohal õppijale määratakse tasu rektori käskkirjaga. Arve tekib ÕIS-i.
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Esimesel õppeaastal saab minna akadeemilisele puhkusele, kui tudengit vaevavad terviseprobleemid (meditsiiniasutuse tõendi abil). Eesti kaitsejõududesse teenima asumisel ja lapse hooldamise puhul.
Akadeemilisele puhkusele minemiseks tuleb teha avaldus rektori nimele. Maksimaalse puhkuse aeg on erinevate põhjuste puhul erinev. Kuid kui ära kasutada kõiki võimalusi siis tuleks maksimaalne akadeemilise puhkuse aeg: 7 aastat.
Tervislikud põhjused: kuni 2 aastat. Kaitsejõududesse minemise põhjus: kuni 1 aasta. Lapse hooldus: kuni 3 aastat Muudel põhjustel (alates teisest õppeaastast): kuni 1 aasta.
Akadeemilise puhkuse lõpetamiseks tuleb teha avaldus rektori nimele, mis vormistatakse rektori käskkirjaga. Aineid saab deklareerida tudeng, kes on akadeemilisel puhkusel lapse hoolduse tõttu ja kes on immatrikuleeritud enne 2013/14 õppeaastat. Õppekava on võimalik täita akadeemilisel puhkusel viibival tudengil, kui on tegemist:
- keskmise, raske või sügava puudega isikuga;
- alla 3-aastase lapse või puudega lapse vanema või eestkostjaga;
- akadeemilisel puhkusel viibimisega seoses kaitseväeteenistuse läbimisega.
Ülesanded
Ülesanne 1
Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAP-d ja teise semestri lõpuks Y EAP-d? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus on teie üliõpilaskoodi eelviimane number ja Y üliõpilaskoodi viimane number.
Vastus
X: 25 Y: 24 60 - 25 - 24 = 11
Esimese aasta lõpuks tuleb tasuda 11 ainepunkti eest, sest esimese õppeaasta teine semester ei täida ära puuduvaid 5 ainepunkti. Seega, kui õppeaasta lõpuks ei ole kogutud nominaalõppe ainepunktide kogust 60, siis tuleb puuduvate punktide eest arve. Seega antud andmete põhjal oleks arve 11 ainepunkti eest.