Talk:Meeskond: TTT (Trellid Teevad Tugevaks)
Retsensioon meeskonna TTT (Trellid Teevad Tugevaks) prototüübile
Koostaja: Meeskond Codezilla
Rakendus: Raamaturinglus
Rakenduse idee on koondada ühes kohas info raamatute laenutamise kohta. Rakenduse autorite mõte on, et täielik raamatute andmebaas on süsteemi eelnevalt sisestatud. Paraku prototüübi puhul see nii ei ole. Ei ole ka ettenähtud võimalust sisestada raamatut käsitsi: juhul kui rakenduse kasuliku eluea jooksul ilmub uusi raamatuid, et ole selge, kuidas peaks toimima raamatute baasi täiendamine. Tühi raamatute andmebaas takistas rakenduse funktsionaalsuse kasutamist. Lahenduse näitena pakuksime teha väike programm, mis lisatakse valmisrakenduse juurde, mille abil saaks andmebaasi täita näidisraamatutega.
Visuaalsest poolest rakendus on lakoonilise disainiga, kuid kõik funktsionaalsed nupud on olemas. Meie prototüübi kasutamise käigus osutus miinuseks akna suurus: alumine nuppude rida juba osaliselt jäi taskbar’I alla, sealhulgas kogu nuppudel olev tekst. Akna ruumi saaks optimaalsemalt kasutada juhul, kui raamatute kirjete andmed oleksid esitatud ridadena. Nt. ‘Minu raamatud’ vaates andmebaasi otsingu tulemuste kuvamise tabel. Või alumine rida nuppudega oleks nihutatud ülespoole.
Vigadest, mida märkasime: ”Minu raamatud” vaates otsing pealkirja järgi on tõstetundlik. Samal ajal otsing autori järgi ei ole tõstetundlik. Samas vaates olles, kui juhtub ümber lülituda rakenduste vahel (nt. otsid raamatu pealkirja Google’ist), tagasi rakenduse lehele tulles, ilmub üleval jälle ‘Logi sisse’ riba ja kaovad menüüd ‘Minu raamatud’, ‘Minu laenutused’ jms. Samas, põhiaknas kõik toimib edasi.
Raamaturingluse vaates hoiatustekstid ei kirjelda olukorda täielikult. Kui otsitavate kriteeriumitega raamatud süsteemis on, aga hetkel kõik välja laenatud, otsing näitab: ‘Otsingule vastavaid eksemplare ei leitud’, millest jääb mulje, et antud kriteeriumitega raamatud ei ole süsteemis üldse. Sellisel juhul oleks abi kas nimekirja tähistamisest, nt. ‘Vabad raamatud’, või hoiatuse ümbersõnastamisest.
Vaatamata prototüübi pisivigadele, kogu funktsionaalsus, mida saime proovida, töötas ja rakendus on toimiv.
Funktsionaalsuse poolest: kuna ühel kasutajal võib olla mitu sama raamatu eksemplari, nice-to-have oleks lisalahter raamatu omaniku kommentaariga vabas vormis, mille abil omanik saaks eksemplare omavahel eristada (just an idea =) ).
Loodame, et meie viimase hetke retsensioon juhib autorite tähelepanu rakenduse kitsaskohtadele, mis muidu võiksid jääda kahe silma vahele. Rakenduse idee iseenesest on huvitav, päriselus kasutatav ja ka meie meelest teatud määral skaleeritav, saab seadistada mitte ainult Raamaturingluseks, aga, näiteks ülikooli ühiselamu piires koolimaterjalide ringluse süsteemiks, või miks mitte ka tööriistade laenutamise süsteemiks ühes suvalises kortermajas.
Soovime meeskonnale TTT edu lõpptootega!