LPI üldinfo

From ICO wiki
Revision as of 12:57, 26 April 2016 by Kaido (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

LPI Linuxi sertifikaadil on kolm taset:


Sertifikaadieksamite maksumused on 2016. aasta kevade seisuga järgmised (NB! Need on tavahinnad, mis ei sisalda võimalikke soodustusi!):

  • LPIC-1 - kaks eksamit (LPI-101 ja LPI-102), kumbki koos käibemaksuga 162 USD ehk ~142 EUR, kokku seega ~284 EUR. Saab maksta ka eksamikeskuse arvega, kuid siis tuleb natuke juurde maksta.
  • LPIC-2 - kaks eksamit (LPI-201 ja LPI-202), nagu eelmine
  • LPIC-3 - mitu spetsialiseerumistega eksamit, vt lähemalt LPI veebist.

Sertifikaat kehtib 5 aastat. Järgnev tase eeldab eelmise olemasolu, kuid näiteks LPIC-2 tegemisel nullist võib neli vajalikku eksamit sooritada vabalt valitud järjekorras. Kehtivusaja lõppedes tuleb teha kas sama sertifikaat uuesti või siis kõrgema taseme oma. Enne kehtivusaja lõppu tehtud kõrgema taseme sertifikaat alustab ajaarvestust nullist. Sertifikaadi kehtivust saab kontrollida LPI veebikeskkonnast - seal on kasutajaandmete all kirjas ka kontrollkood, mille võib koos LPI kasutajatunnusega saata näiteks tulevasele tööandjale, kes saab siis samuti kehtivust kontrollida (ilma samas muudele andmetele ligi pääsemata).

2016. aasta kevade seisuga koosneb LPIC-1 eksam 60-st erineva kaaluga küsimusest, mis võivad olla nii "üks mitmest" kui "mitu mitmest" -valikvastused, konkreetse termini/failinime/kataloogitee/käsu küsimised (tekstilahter) kui ka arvutamised (peamiselt TCP/IP aadresside puhul). Eksam toimub putkas arvuti taga, mingit abimaterjali kasutada ei tohi - ainus legaalne abivahend on märkmete tegemiseks kasutatav plastalus. Aega antakse 90 minutit ehk poolteist tundi.

VT ka LPI eksami sooritamine - soovitusi ja näpunäiteid

(Lisainfot saab Kaku käest)