User:Mpalmeos
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Maie Palmeos
Esitamise kuupäev: . oktoober 2016
Essee
Siia tuleb essee tekst.
Notes
Tänan Kristjan Karmot, kes lubas kasutada oma Wiki-lehe näidisvormistust!
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?
Vastus
Õppekorralduse eeskirja [1] kohaselt kehtib õigus kordussoorituseks ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Sealjuures on õppejõul õigus kordussooritusele lubamise eelduseks anda täiendavaid ülesandeid. Kordussoorituse toimumise aja osas tuleb kokku leppida õppejõuga ja sellele registreerumine toimub läbi ÕISi, kusjuures registreerumise (sh vastava tasu maksmise) ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. Korduseksam on RF õppekohal tasuta ja OF õppekohal tasuline (2016/17 õ-a on IT kolledžis vastava tasu suuruseks 20 EUR [2]).
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Akadeemilisele puhkusele võib minna mistahes ajal tervislikel põhjustel, aja- või asendusteeninduse läbimiseks ja lapse hooldamiseks. Selleks on vaja esitada avaldus rektori nimele ning lisada vastavalt meditsiiniasutuse tõend, kutse aja- või asendusteenistusse astumiseks või lapse sünnitõend. Maksimaalne puhkuse aeg on tervislikel põhjustel kuni kaks aastat, aja- või asendusteenistuse läbimisel kuni aasta ja lapse hooldamisel kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni, sealjuures kui üliõpilane ei esita hiljemalt akadeemilise puhkuse lõppemise järgse semestri punase joone päevaks avalduse puhkuse lõpetamiseks või pikendamiseks, siis lõpetatakse see automaatselt ning üliõpilane eksmatrikuleeritakse õpingutest mitteosavõtu tõttu. Õigus deklareerida õppeaineid akadeemilise puhkuse ajal on vaid keskmise, raske või sügava puudega isikul, alla 3-aastase lapse või puudega lapse vanemal/eeskostjal ja aja- või asendusteenistuse läbijal. Akadeemilise puhkuse ajal ei ole lubatud sooritada eksameid/arvestusi, v. a. eelpool toodud erandjuhtudel. Erandjuhtude korral peab kordussooritusele pääsemisele registreeruma ÕISis, põhisooritusele saab registreerida läbi õppeosakonna [3] [4].
Ülesanne
Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 22 EAPd ja teise semestri lõpuks 23 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?
Vastus