User:Lmorozov
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Ljubov Morozova
Esitamise kuupäev: 26 oktoober 2016
Essee
Eriala valik on väga oluline otsus iga inimese elus. Sellest sõltub, kas inimene hakkab tegema tööd, mis talle toob eneserahuldust ja harmooniat... või hoopis segab elu nautimist. Väga tihti juhtub, et inimesed valivad enda jaoks eriala, millest teavad vähe või millest ettekujutus erineb tegelikusest. Tähtis on juba õpingute alguses saada ettekujutus sellest, millega inimene hakkab tulevikus tegelema, millesed raskused võivad tekkida, mileks tuleb valmis olla, millele on vaja pöörata rohkem tähelepanu.
Erialatutvustuse aine raames oli mul hea võimalus tutvuda erialaga, mida olen valinud enda õpingute jaoks, vaadata videoloengud, kus esinesid eriala asjatundjad, mõttiskleda enda tueviku plaanide üle ning selgitada välja olulisemad aspektid, millele tuleb pöörata erilist tähelepnu nii õpingute käigus kui ka tuleviku töö juures.
Käesolevas essees toon välja iga loengu olulised aspektid, kirjeldan lühidalt põhiliseid teemasid, mis olid kajastatud aine raames ning võrdlen esinejate arvamusi olulisemate teemade kohta. Kokkuvõttes esitan ka enda arvamus sellest, mida olen õppinud ja milliseid järeldusi olen enda jaoks teinud.
Esimeses loengus [1]
Teises loengus [2]
Kolmandas loengus [3]
Neljandas loengus [4]
Viiendas loengus [5]
Kuuendas loengus [6]
Seitsmendas loengus [7]
Riigi infosüsteemi arhitekt Akadeemiline bürokraatia väga tähtis, kogemus erinevates ülikoolides, kui on vüga hea põhjus , siis iga igasuguseid asju muutuvad võimalikuks, tähtis on et huvitav,ise peab võtma kõike ülikoolist, ise oled vastutav, meie huvi, ise peame võtma igast ainest, mida meil on . Juhtima keerukust, suhelda, keegi ei armasta arhitekte, näeb kui proektistei tule midagi välja, peab oskama selgitama, väljendusoskus, lakooniliselt,mõju ja autoriteet, organisatsioonist aru saada, kultuuridevahelised erinevused
Häkkerid, kuidas asjad peavad olema kokkulepitud erinevate aminide vahel , kui on mitu susadmini , siis nendevaheline vastutusvaldkond peab olema kokkulepitud. Lugeda man käsu, funktsioone, ei kasuta ainult googlimist.admin peab teadma kuidas asjad täpsemalt töötavad. Ei tohi pähe istuda lasta, kui on teenus 24/7 siis on vaja kolm inimest. Ei tohi enda võimeid ülehinnata. Keskhaldust kasutamine. Scriptimine vajalik, vähem käsitööd.ei maksa lubada tasuta tööd. Arendajate ja susteemide vead. Parner nii arendajale kui arhitektile kui ka juhtkonnale, mis katki läks, miks, kuidas ette teavitada, monitooring , teavitada anomaaliat. Praktiivset hoida, mite reaktiivset restartida. Kasutada valmisolevaid süsteeme. Kui on vaja midagi luua, siis on vaja vaadata kui on olemas juba tehtud tööd.hea sõsadmin peab koodi lugema oskama.
Milleks on seadus, küberkaitseliit. Organisatsiooni tegemine: reeglid traditsioone, palju energiat on vaja.miks on vaja küberk tegelema. Säilitada olukord, et inimestele tagada vaba aega.rünatakse protsesse ühiskonnas. Ei saa kõike asju kaitsta, kriitilised asjad-kõige olulisem, mida kaitsta.olulisem,-ise enda uru saada, tugevused, nõrkused, vastast aru saada saab vastast panna tegutseda, mida ta ei taha teha. Kui inimesi ei ole, siis on lihtsam neid asendada masinatega.
Kollektiivne aju, koos on mõistlikum teha. Teiste erialade Kaitseliidu tegevuste toetamiseks, koostöö teiste rahvastage. Infoliigutamine, mitte toodete, odav eluase-printimine. Targad majad. Takso ilma juhita. Arvuti õpetab, õpetajad aitavad protsessi õiges kohas püssida. Terviseteenused ülepiiri. Valetamine läheb kalliks, (ka mta presentatisoiinis) Vana kogemus o väga oluline. Mat an) , kõik õpitud. Hea maine. Skype krupto peal.
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?
Vastus
Kui üliõpilane kukkus eksamil läbi, siis tal on veel kuni 2 kordussooritust. Kordussoorituste ajakava avaldatakse õppeinfosüsteemis. Kordussooritusele pääsemiseks on vaja sellele registreeruda, mida saab teha ÕIS-i kaudu. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. Õigus kordussoorituseks (arvestus, eksam) kehtib ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist [8]. Riigi finantseeritaval õppekohal kordussooritus on tasuta, kui õpid REV/OF õppekohal, tuleb maksta kordussoorituse tasu. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis (praegu tasu suurus on 20 €) [9].
Küsimus 5
Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?
Vastus
Vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks peab üliõpilane olema kõrgkooli sisse astunud 2013/14. õa või hiljem, tema perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 329 eurot, ta õpib täiskoormusega ja täidab õppekava nõudeid täies mahus (100%), kusjuures õppemahu arvestus on semestrite lõikes kumulatiivne, ta ei viibi akadeemilisel õppepuhkusel. Toetuse suurus sõltub üliõpilase keskmise sissetuleku suurusest pereliikme kohta. Taotlus tuleb esitada riigiportaalis www.eesti.ee/est/kodanikule/haridus_ja teadus/(sisenedes ID-kaardi, Mobiil ID või panga kaudu). Minimaalne ainepunktide arv õppetoetuse saamiseks on 30 EAP semestris [10].
Ülesanne
Esimese semestri lõpuks on üliõpilasel 20 EAP ja teise semestri lõpuks on 27 EAP. Aasta lõpuks tuleb üliõpilasel osaliselt hüvitada õppekulud 14 EAP ulatuses. Esitatava arve suurus on 700 eurot (1 EAP maksab 50 eurot) [11].
Viited
- ↑ Loengu "Sinna ja tagasi. Arhitekti lugu" (Andres Kütt) 31. august loengussalvestus
- ↑ Loengu "Testimine ja startupid" (Kristel, Marko Kruustük) 7. september loengussalvestus
- ↑ Loengu "Süsadminnimisest" (Lembitu Ling) 14. september loengussalvestus
- ↑ Loengu "IT tööturg", "Karjäärikäänakud" (Andres Septer, Einar Koltšanov) 21. september loengussalvestus
- ↑ Loengu "Andmed ei allu analüüsile" (Ivar Laur) 28. september loengussalvestus
- ↑ Loengu "Eesti Vabariigi küberkaitse" (Jaan Priisalu) 5. oktoober loengussalvestus
- ↑ Loengu "IT ja turundus" (Hedi Mardisoo) 12. oktoober loengussalvestus
- ↑ Õppekorralduse eeskiri - Arvestused
- ↑ Eesti Infotehnoloogia Kolledž - Tudengile (KKK)
- ↑ Eesti Infotehnoloogia Kolledž - Vajaduspõhine õppetoetus
- ↑ Eesti Infotehnoloogia Kolledž - Kõrgharidusreform (KKK)