Kassarakendus

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Meeskond ja rollid

  • Mikk Sarapuu - projektijuht
  • Meelis Sääsk
  • Piret Pomerants

Idee

Lihtne kassarakendus koos vastavate andmebaasidega müügi teostamiseks, raportite genereerimiseks ning müügistatistika päringuks.

Põhivaate näide

Tehnoloogia

Kasutatav tehnoloogia:

  • C#
  • Windows Presentation Foundation

Analüüs

Rakenduse kirjeldus

Projekti eesmärk on luua lihtsasti kasutatav kassarakendus, mis koosneb müüja jaoks loodud kasutajaliidesest ja elementaarsest laohaldussüsteemist. Seega on see rakendus mõeldud pigem väiksemale ettevõttele, näiteks kohvik või väiksem pood. Rakenduses saab teostada müüki, mille jaoks on loodud interaktiivne kasutajaliides. Kasutajaliideses on näha tootekategooriad ja tooted nuppude näol. Tehingu käigus saab vastavatele tootenuppudele vajutades luua ostukorvi ja tooteid sinna juurde lisada. Ostukorvi kinnitamisel salvestatakse ostetud tooted andmebaasi tehingute tabelisse. Igal müüjal on rakenduses näha oma profiil (kontaktandmed, töötunnid, käive müüja kohta). Kasutajaliideses on otsingu võimalus toote koodi ja nime järgi. Andmebaasi saab lisada tootekategooriaid, uusi tooteid, püsikliente. Lattu saab tooteid ja kategooriad lisada läbi kasutajaliidese. Samuti saab muuta toote infot või tooteid kustutada. Rakenduses saab kuvada erinevaid andmeid müügistatistika kohta (nt jooksva kuu käive, päevakäive). Tegemist on töölauarakendusega.

Funktsionaalsus

Must have

1. On võimalik end kasutajaks registreerida.

2. Registreerunud kasutaja saab sisse ja välja logida.

3. Rakenduses saab andmebaasi lisada erinevaid kirjeid:

  • tootekategooriad
  • tooted
  • kliendid
  • müüjad
  • müügitehingud.

4. Rakenduses on nähtavad erinevad andmebaasipäringud:

  • müügistatistikad
  • toodete päring vastavalt toote nimele, koodile või tootekategooriale.

5. Rakenduse põhivaates on näha kategoorianupud, millele vajutades kuvatakse vastava kategooria tootenupud. Kategoorianuppudel on peal ainult nimi ning tootenuppudel on lisaks nimele ka hind.

6. Sisse ja välja logimisel peab müüja sisestama kassas oleva sularaha summa.

7. Müüja saab tootenupule vajutades lisada vastava toote ostukorvi. Ostukorvist saab tooteid kustutada. Vastavalt ostukorvi muutustele muutub ka ostukorvi all nähtav tehingu maksumuse summa. Ostukorvis saab muuta toote kogust. Ostukorvi saab tühistada, millega tühjendatakse selle sisu. Ostukorvi kinnitamisel sooritatakse tehing.

8. Tehingu sooritamisel saab valida maksetüübi. Sularahamakse korral arvutatakse kliendile tagasi makstav raha. Kaardimakse puhul tagasi makstav raha on 0.

9. Rakenduse sees on toodete otsingu võimalus, mis kuvab sisestatud sümboli kombinatsioone sisaldavaid tooteid. Otsing põhineb toote nimetusel või koodil.

Nice to have

1. Kui arvuti on ühendatud triipkoodilugejaga, ei pea tooteotsing käima läbi otsingulahtri.

2. Kasutaja sisse logimisel küsitakse, kas soovitakse päeva avada. Juhul, kui keegi müüjatest on päeva juba avanud, siis järgmiselt kasutajalt seda ei küsita. Mis tähendab, et järgmine müüja ei pea sisse logimisel sisestama kassas olevat rahasummat. Päeva lõpetab ainult üks kasutaja. Järgmisel sisse logimisel peab uuesti päeva avama.

3. Päeva avamisel ja lõpetamisel on võimalus sisestada kõik kassas olevad rahatähed eraldi ja rakenduses tagastatakse lõplik rahasumma. See lihtsustaks müüja jaoks kassa lugemist.

4. Tehingu sularahaga maksmisel kuvatakse spetsiaalne kalkulaator rahatähtede nuppudega (nt 10€, 20€). Sel juhul ei pea müüja käsitsi sisestama summat.

5. Rakendus võiks ette teavitada, kui mingi toode hakkab otsa saama.

6. Päeva sulgemisel väljastatakse detailne müügiraport, mida võiks muuta atraktiivsemaks näiteks diagrammide kuvamisega.

7. Maksmisel tekib võimalus maksmise asemel saata kliendile arve meilile.

8. Kui kasutaja on olnud rakenduses mitteaktiivne, siis logitakse kasutaja automaatselt välja.

9. Kasutajaliides võiks välja näha atraktiivne.

Võimalikud probleemid

1. Turvaline autentimine.

2. Andmebaasist pärimine, mis on seotud statistika kujutamisega.

3. Ilusa disaini loomine, et rakendus ei näeks puine välja.

4. Ajapuudus.

Arendusprotsess

  • 10.10.2016 - Idee teostuse arutelu, wiki lehe loomine
  • 24-30.10.2016 - teenime boonust
  • 01.11.2016 - analüüsi kirjutamine