Meeskond "Cool"
Projekti sisu
Projekti sisuks on meeskonnatöö tulemusena tekitada Xonix-i kloon, mis täidab vähemalt kodutöö juhendis märgitud miinimumnõudeid.
Liikmete kontaktid
Ivo Lõhmus - skype: dnepr650, mail: lohmus.ivo@gmail.com, 53436974
Indrek Kahu - skype: indrek.kahu, mail: indrek.kahu@mail.ee, 58150435
Tanel Staub - skype: , mail: tanelst87@hot.ee, 5106554
Tööjaotus
Ivo - projektijuht. Meeskonnatöö koordineerimine, dokumentatsiooni koostamine (s.h. wiki lehe haldamine), Xbox puldi hankimine testimiseks jms.
Tanel - programmeerija. Esimese töötava versiooni tegemine.
Indrek - programmeerija. Punktiarvestuse, levelite tegemine, koodi silumine. Xbox puldi tugi?
Töökorraldus
Kuna kõik tiimi liikmed asuvad geograafiliselt eri linnades, siis vahepealseid kohtumisi enne esitamist ei toimu. Jooksvaks suhtluseks tekitasime skype grupi.
Algne plaan oli hoida koodi "kuskil FTPs" kuna korraga ilmselt arendust ei toimu. Koodi mugavaks jagamiseks ja versioonihalduseks valisime siiski VS Team Foundationi ja Codeplexi hostingukeskkonna. Antud projekti raames kasutame seda keskkonda vaid koodi hoidmiseks - tööülesandeid, dokumentatsiooni jms hoiame antud wikilehel. Viide koodile
Projektiplaan
Esialgselt kokkulepitud tähtajad:
- Tiimi moodustamine: 17.10.2010
- "töötav prototüüp" (ilma kujunuduse, punktiarvestuse, leveliteta): 24.10.2010
- töötav lahendus (mäng töötab, levelid, punktiarvestus jms olemas, dokumentatsioon korras, kood silutud): 31.10.2010
- puhver 31.10.2010-4.10.2010
- projekti esitamine: 5.10.2010
Projekti vahekokkuvõte 27.10.2010:
- oleme algsest plaanist natuke maas. Kõige rohkem tööd on teinud Tanel - valminud on (praktikumis tehtud ussimängu põhjal esimene prototüüp, mis on "koleda koodiga" (ühte klassi kirjutatud kõik) ja ei oska arvestada mahalõigatud osa. Pall põrkab, "lõikaja" joonistab saba ja palli põrkumine lõigatava joonega tuvastatakse. Suurimaks probleemiks on mahalõigatud ala arvestamine. Meie lahenduses ei ole hetkel mängu tausta jagatud kastideks/piksliteks - seega on üpris keeruline alasid arvutada. Teoorias vist saaks "sabajälje" osad eraldi vektoritena salvestada, peale mahalõikamist nendest vektoritest ehk ala kokku panna ja lisada need vektorid samasse massiivi, kus välisseinad.... Aga proovime siiski tausta jagada maatriksiks:)
- algsest projektiplaanist mahajäämine ei ole veel sisuliselt kriitiline, kuna meil on piisavalt puhvrit. Seoses muude, suurema prioriteediga projektidega (iskiklik elu, kohustused tööandja ees jne) projekt saanud liiga vähe tähelepanu, ent peagi see muutub:
- Indrekul on alates 1.11.2010 puhkus ja antud kodutöö saab endale väga kõrge prioriteedi.
- Ivo võtab 3.11-4-11.2010 töölt õppepuhkust, enamjaolt antud kodutöös oma eksistentsi õigustamiseks.
- Tanelil tundub niigi sujuvat :)
Töökorralduslikud kokkulepped
- muutujate ja klasside nimesid nimetame nagu õppejõud praktikumides - Klassid suure algus tähega, muutujad "camelCase" jne.